! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Урок з математики на тему : Одержуємо круглі числа. Додаємо і віднімаємо круглі числа.

Опис документу:
Одержуємо круглі числа. Додаємо і віднімаємо круглі числа. Мета: формувати уявлення про круглі числа. Дидактична задача: актуалізувати поняття десятка, лічби десятками; знайомити з поняттям круглого числа; вчити записувати круглі числа та пояснювати, що позначає кожна цифра в запису круглого числа; вчити порівнювати круглі числа, додавати і віднімати круглі числа на основі заміни їх десятками; формувати вміння

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку.Одержуємокруглі числа. Додаємо і віднімаємокруглі числа.

Мета:формуватиуявлення про круглі числа.

Дидактична задача:актуалізуватипоняття десятка, лічби десятками; знайомити зпоняттям круглого числа; вчитизаписуватикруглі числа та пояснювати, щопозначаєкожна цифра в запису круглого числа; вчитипорівнюватикруглі числа, додавати і відніматикруглі числа на основізаміниїх десятками; формувативміннярозв’язуватизадачі.

Розвивальна задача:розвивативаріативнемисленняучнів у ходівідновленнязнаківарифметичнихдій в істиннихрівностях.

Хід уроку

І. Мотиваціянавчально-пізнавальноїдіяльностіучнів

Ми вжеознайомились з новою лічильноюодиницею — десятком, навчилисяпорівнювати, додавати та віднімати числа десятків. Але незручнощоразуговорити слово «десятків». Ці числа маютьпевніназви, і про них ми сьогоднідізнаємось.

ІІ. Актуалізаціяопорнихзнань і способівдії

1. Уснеопитування.

Які числа називаютьнатуральними? [Ті, щовикористовують при лічбіпредметів.]

Чи є нуль натуральним числом? [Ні]

Якими цифрами записуютьсянатуральні числа? [Ми знаємо десять цифр: 0, 1, 2,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.]

Назвітьнайменшенатуральне число.

Якіарифметичнідії ми виконуємо над натуральними числами?

Щоозначаєдодати? Щоозначаєвідняти?

Як називаються числа при додаванні? привідніманні?

2.Усналічба

У завданні дитині пропонується за одну хвилину розв’язати якомога більше прикладів на додавання.

ІІІ. Формуванняновихзнань і способівдії

Ознайомлення з круглими числами

1. Практична робота з математичними матеріалами «Кружки - намистинки». Завдання № 1( підручник,с.112). Виконується колективно.

Скільки окремих намистинок-одиниць?(10) Чим можна замінити 10 окремих намистинок-одиниць?(низкою-десятком.)Прочитайте число,яке записано біля низки.(десять.)Як його називають по-іншому?(1 десяток.)Яка цифра в записі числа 10 показує,що в цьому числі 1 десяток?(цифра 1.)На якому місці вона стоїть?(на першому місці зліва.)Як ви вважаєте,що позначає в числі 10 цифра 0?( цифра 0 показує,що всі намистинки-одиниці зв’язані в низку-десяток і окремих одиниць немає!)

2.Завдання №2 (підручник,с.112). Виконуємо колективно.

- Скільки десятків у першій групі низок? [2 десятки.] Як записати це

число? Як запишемо, що тут 2 десятки? [На першому місці зліва запишемо цифру 2.] А як запишемо, що всі одиниці зв’язані й окремих одиниць немає? [На другому місці запишемо 0.]

- Скільки десятків у наступній групі низок? [3 десятки.] Як записати це

число? На якому місці запишемо число десятків? [На першому місці зліва запишемо цифру 3.] Як позначимо, що всі одиниці зв’язані й окремих одиниць немає? [На другому місці запишемо 0.]... і т.д.

Робота з таблицею.

1д.=10 десять

6д.= 60 шістдесят

2д.= 20 двадцять

7д.= 70 сімдесят

3д.= 30 тридцять

8д.= 80 вісімдесят

4д.= 40 сорок

9д.= 90 дев'яносто

5д. = 50 п'ятдесят

10д.= 100 сто

3. Первинне закріплення запису круглих чисел. Завдання №1 (робочий зошит) . Виконуємо з коментарем.

Звертаємо увагу учнів на істотну ознаку круглих чисел — наявність нуля наприкінці запису числа.

Фізкультхвилинка (на вибір вчителя).

Кіт збирався до роботи (потягуються)

Та завадили турботи: (розводять руки в сторони)

Треба висушить хвоста, (показують "хвіст")

Накрутити вуса,

Почесати живота. (гладять живіт)

І помити писок.

Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)

Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).

4. Ознайомлення зі способом порівняння круглих чисел на основі заміни їх десятками.

1) Завдання № 3 (підручник,с. 112). Колективна робота.(усно)

Зіставте записи чисел у верхньому та нижньому рядах кожного стовпчика. [Це ті самі числа, але у верхньому ряді вони записані в десятках, а в нижньому — як круглі числа — в одиницях.] Порівняйте числа у верхньому ряді. Чи допоможе це порівняти числа у нижньому ряді? [Так, бо це ті самі числа.]

2) Завдання №2 (робочий зошит). Виконується з коментарем.

3) Завдання №4 (підручник, с.112). Колективна робота.

Підказка: треба круглі числа замінити десятками, порівняти числа десятків і поставити той самий знак між круглими числами.

5. Первинне закріплення способу порівняння круглих чисел. Завдання № 3 (робочий зошит). Виконується в парах.

6. Ознайомлення з додаванням і відніманням круглих чисел

Завдання № 5(підручник, с. 112), виконується колективно.

- Зіставте записи чисел у верхньому та в нижньому рядах кожного стовпчика. Що в них спільного? [Записані ті самі числа, але у верхньому ряді вони подані в десятках, а в нижньому — в одиницях.] Чи допоможе значення виразів у верхньому рядіобчислити значення виразів у нижньому? [Так, бо додаються або віднімаються ті самічисла.]

ІV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

1) Завдання №4 (робочий зошит), виконується в парах.

Пальчикова гімнастика.

Жук

Жук у жолудя питав:

Де ти шапочку придбав?

От якби мені таку –

Був би красень я в ліску.

Пальці в кулачок. Вказівний та мізинчикрозведені в сторони, дитинарухає ними, просуваючи руку попарті вперед.

 

2) Завдання № 6 ( підручник, с.112), виконується колективно.

3) Завдання № 5 і № 6 (робочий зошит) . Виконується з коментарем.

V. Підсумок уроку. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

Про що ви дізналися на уроці?

Яка істотна ознака круглих чисел?

Наведіть приклади круглих чисел.

Що спільного в назвах круглих чисел?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись