Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Математика 3-Б Урок № 101 (05.03.19)
Тема. Множення двоцифрового числа на одноцифрове виду 24 ∙ 3. Задача на знаходження суми двох добутків. Задача, пов’язана з одиничною нормою
Мета: ознайомити учнів з прийомами множення двоцифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі виразами; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати інтерес до предмета.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, зошит, ММ-презентація.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 806
— Прочитайте розв’язання задачі двома способами.
1-й спосіб 2-й спосіб
30 ∙ (6 + 3) = 270 (грн) 30 ∙ 6 + 30 ∙ 3 = 270 (грн)
Відповідь: 270 грн одержали за ці речі.
2. Гра «Помножу — розділю»
Додаткові запитання
— Як називаються числа при множенні?
— Як знайти невідомий множник?
— Як називаються числа при діленні?
— Як знайти невідоме ділене? дільник?
3. Математичний диктант
Знайдіть частку чисел 9 і 9.
Яке число треба розділити на 10, щоб отримати 1?
Яке число в 10 разів менше 500?
На яке число треба помножити 8, щоб отримати 0?
На яке число треба розділити 28, щоб отримати 1?
На яке число треба помножити 12, щоб отримати 12?
Відповіді: 1; 10; 50; 0; 28; 1.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомами множення двоцифрового числа на одноцифрове.
IV. Розвиток математичних знань
Розв’язування прикладів
34 * 4 = (30 + 4) * 4 = 30 * 4 + 4*4= 120+16=136
18 * 6 = 108
23 * 5 = 115
37 *2 = 74
13 * 7 = 91
22 * 4 = 88
24 * 3 = 72
34 * 5 = 170
17 * 5 = 85
42 * 7 = 294
38 * 2 = 76
Розв’язування задачі
Антон придбав 2 пари рукавичок за 24 грн кожну, а Петрик 12 пар рукавичок по 5 грн. На скільки більше грошей заплатив Петрик, ніж Антон?
Антон – 2 п. по 24 грн
Петрик – 12 п. по 5 грн
24 * 2 = 48 (грн.) – заплатив Антон;
12 * 5 = 60 (грн.) – заплатив Петрик;
60 – 48 = 12 (грн.)
Розв’язування задачі
Привезли – 1 ц = 100 кг
В мішках – 70 кг
Решта – в ? пакетах по 5 кг
100 – 70 = 30 (кг) – решта;
30 : 5 = 6 (п.)
Розв’язування рівнянь
х : 3 = 22
х : 5 = 18
х : 4 = 31
VІ. Підсумок уроку
— Що треба зробити, щоб помножити суму на число?
VІІ . Домашнє завдання
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»