Урок з ЛРК 5 КЛАС «В.Нестайко. Казки.» « Дивні пригоди у лісовій школі. Сонячний зайчик і Сонячний вовк»

Опис документу:
МЕТА : залучити учнів до самостійного позакласного читання; викликати ін- терес до художніх творів; розвивати навички роботи з книгою – вибо ру для читання, побіжного ознайомлення зі змістом; виховувати лю- бов до книги, читацьку культуру

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок з ЛРК 5 КЛАС «В.Нестайко. Казки.»

« Дивні пригоди у лісовій школі. Сонячний зайчик і Сонячний вовк»

МЕТА : залучити учнів до самостійного позакласного читання; викликати ін-

терес до художніх творів; розвивати навички роботи з книгою – вибо

ру для читання, побіжного ознайомлення зі змістом; виховувати лю-

бов до книги, читацьку культуру ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ : учні знають зміст самостійно прочитаного тво-

ру, вміють його переказувати, аналізувати, вис

ловлювати власну думку щодо прочитаного,

виявляють інтерес до читання художньоі літе-

ратури, захоплюються позитивними героями,

розуміють значення книг для духовного роз-

витку людини.

ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ : літературна казка, герої художнього твору.

ОБЛАДНАННЯ : портрет письменника, збірка його творів, ілюстраціі до них.

ТИП УРОКУ : позакласне читання.

ХІД УРОКУ

І.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОІ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ.

Оголошення теми і мети уроку.

  1. Слово вчителя.

Діти, вам сподобалась казка «Дивні пригоди у лісовій школі»?А чи пригадуєте ви, хто автор цього твору? Це Всеволод Зіновійович Нес-

тайко,який народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві, що на Жито-

мирщині.

Коли він став дорослим, хотілося писати для дітей – повернутися в ди-

тинство і догратися, досміятися, дофантазувати разом із юними читача

ми.

Всеволод Нестайко – автор багатьох повістей, оповідань, казок. Його герої – непосидющі хлопчики й дівчатка, різні лісові мешканці, якими керує гаряче прагнення пізнати світ.

Весела усмішка притаманна Нестайковим творам для дітей. Письмен-

ник нагороджений медаллю ім. А.Макаренка, відзначений багатьма лі-

тературними преміями.

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

  1. Евристична бесіда.

  1. Скільки пригод ви помітили у казці «Сонячний зайчик і сонячний

вовк»?

  1. Які риси характеру виявилися у зайчика, іжачка, Морока, Баби Яги

та Бабайки ?

  1. Чи було вам страшно, читаючи твір? Чому?

  2. На вашу думку, чи можна ще чекати неприємностей від Морока?

2.Асоціативний диктант.

Гра « Розшифруй рядок».

Яку пісеньку співав сонячний зайчик Терентій із казки «Сонячний зайчик і со

нячний вовк»?

С Т Р Х Ц Х Х Х

С М Х Ц Х Х Х

Відповідь : Страх – це «Ох!Ох!Ох!»

Сміх – це «Хо!Хо!Хо!»

( Пропущені голосні )

ІІІ.ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

Вікторина « Хто це ?»

  1. «… Начальник Канцеляріі Нічних Кошмарів…» ( Морок )

  2. «… в одній руці тримала ступу, а в іншій мітлу» ( Баба Яга )

  3. «…він тримав барабан, на якому намальовані череп і кістки» ( Бабай )

  4. « Він тримав сліпучий промінь – спис і кинувся з ним на злодіів…»(Со-

нячний зайчик Терентій )

  1. Кого називали Коська Зайкин ?( Зайчик )

  2. Кого називали Колька Колючка ?( Їжачок )

  3. « Вовило – схожий на звичайного, тільки жовтий сонячний…» (Соняч-

ний вовк )

2.Опитування – інтерв*ю.

Завдання : висловити своє судження щодо такої позиціі героів казки «Соняч

ний зайчик і сонячний вовк» :

«…але іншого виходу немає, - розвів лапками Колька. – Треба Терентія ряту-

вати. По-перше, він же нас рятував. По-друге, без Терентія на все життя зали-

шимось боягузами».

3.Міні – диспут « По чому визначають справжніх друзів ?»

ІV.ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК.

1 .Гра « Заповни таблицю».

Подумайте і заповніть таблицю.

Що у творі Всеволода Нестайка «Сонячний зайчик і сонячний вовк» є справж

нім і надуманим, добрим і злим, веселим і сумним ?

СПРАВЖНЄ

НАДУМАНЕ

ДОБРЕ

ЗЛЕ

ВЕСЕЛЕ

СУМНЕ

2.Інтерактивна вправа

( Використовується метод « Мозкова атака» )

Завдання : запропонувати власний вихід із ситуації, в яку потрапили Коська

Зайкин, Колька Колючка та сонячний зайчик Терентій ( уявіть, якби це були

ви !)

3.Інсценізація улюблених сцен, епізодів, діалогів із казки «Сонячний зайчик і сонячний вовк» Всеволода Нестайка.

V.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Придумати продовження казки.

VI.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.

Гра « Шифрувальник»

Розшифруйте три ключових слова до теми :

Р Ж А У Д Б Відповідь : ДРУЖБА

Т И М І Л В С Ь С И Відповідь : СМІЛИВІСТЬ

Б О Р Т О А Д Відповідь : ДОБРОТА

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Казка « Дивні пригоди у лісовій школі. Сонячний зайчик і сонячний вовк» захопила мене тим…

Колесник Ольга Вікторівна – вчитель

української мови та літератури, вища

категорія, методист

АНОТАЦІЯ

УКРАІНСЬКА ЛІТЕРАТУРА. 5 КЛАС

УРОК З ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ

ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО. «ПРИГОДИ У ЛІСОВІЙ ШКОЛІ.

СОНЯЧНИЙ ЗАЙЧИК І СОНЯЧНИЙ ВОВК»

У творі Всеволода Нестайка «Пригоди у лісовій школі» учні познайомились із новими героями – лісовими тваринами. На уроці з позакласного читання діти розвивають навички виразного читання, аналізують поведінку та вчинки персонажів, їхній моральний вибір у різних життєвих ситуаціях; виховують товариськість, вірність у дружбі, оптимістичне світобачення.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00