Національний урок з безпеки дорожнього руху
Тема уроку: Наш друг – світлофор!
Мета: повторити та доповнити набуті знання про правила дорожнього руху, нагадати про дотримання правил дорожнього руху; розширити знання учнів про транспорт, права пішохода ; розвивати навички безпечного руху пішоходу; розібрати ситуації, які можуть виникнути при недотриманні правил дорожнього рух; виховувати повагу до усіх учасників дорожнього руху, увагу під час руху проїжджою частиною.
Хід уроку.
Вступне слово вчителя:
Кожного ранку ви снідаєте, одягаєтесь і виходите на зупинку, щоб шкільним автобусом доїхати до школи. Після уроків ви приїжджаєте додому. У свій вільний час ви дуже часто перебуваєте біля дороги: йдете до магазину, до бабусі, до друзів або повертаєтесь звідки. І кожної хвилини потрібно пам’ятати головні правила дорожнього руху. Давайте згадаємо, які правила ви вже засвоїли та добре виконуєте.
Учні:
Не бігай по проїжджій частині.
Не грай в м’яч або інші ігри на дорозі.
Не слухай музику в навушниках, коли йдеш по дорозі.
Дотримуйся правил у громадському транспорті та шкільному автобусі.
Переходь дорогу тільки у відведених місцях по зебрі.
Уважно слідкуй за світлофором.
Не перебігай перед машиною.
Будь стриманим та уважним.
Перегляд мультфільму
Вчитель: Молодці, хлопці та дівчата! Правила ви добре пам’ятаєте. А тепер давайте подивимось мультик «Абетка безпеки на дорозі тітоньки Сови»( 2 серія) та довідаємось, що може статись, якщо не дотримуватись правил дорожнього руху. Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=-AUyuqUStIs
Отож, які правила безпеки ви почули? Що може статись? Які види транспорту вам зустрілись у відео?
Гра «Так\ні».
Що ж перевіримо, чи гарні ви пішоходи? Чи пам’ятаєте та дотримуєтесь правил на дорозі.
-горизонтальна розмітка наноситься на проїжджу частину;(так)
- жовтий сигнал світлофора забороняє рух; (ні)
- потрібно ходити по правій стороні дороги; (так)
- пішохідні світлофори мають два сигнали з силуетами пішоходів, а саме: червоний та жовтий; (ні)
- пасажир не належить до учасників дорожнього руху. (ні)
-вертикальна розмітка наноситься на проїжджу частину; (ні)
- зелений сигнал світлофора забороняє рух; (ні)
- всі світлофори обов'язково мають три сигнали: жовтий, зелений, червоний; (ні)
- не можна грати в ігри на проїжджій частині;(так)
- в шкільному автобусі не можна галасувати ;(так)
- не відволікай водія за кермом; (так)
- на велосипеді можна кататись з 12 років( так).
Гра «Світлофор»
Всі ми добре пам’ятаємо, що світлофор має три кольори. Які це? (Червоний, жовтий, зелений). Що вони означають? (Стій! Приготуйся! Рухайся!). Все вірно. Давайте ми згадаємо повороти і трішки пограємо на увагу.
Отже:
-червоний – «їдемо» ( повертаємо) вліво;
-жовтий- «їдемо» вправо
-зелений – «їдемо» прямо (крок уперед)
Гра « Веселий світлофор»
Кожного раду дивлячись на світлофор і чекаючи зеленого сигналу, ми щось уявляємо. Що ж можна уявити, якщо ми бачимо…?
Червоний -… яблуко, суниця, м’яч,…
Жовтий -.., лимон, сонце, груша, кулька, …
Зелений - …, листок, трава, дерево,…
Гра « Хто такий? Що таке?»
Напевно, кожен при словах Правила Дорожнього Руху уявляє щось своє, але воно обов’язково пов’язане з рухом по дорозі. Згадаємо хто або що це може бути?
Учасник отримує слово. Його потрібно пояснити іншим, не назтваючи самого слова.
-пішохід
-пасажир
-водій
-ДТП
- «Зебра на дорозі»
- світлофор
-дорожний знак
- сигнали світлофора
- автобус
Рефлексія. Підведення підсумків.
Молодці! Ви дуже добре знаєте правила дорожнього руху. Сподіваюсь, що будете дотримуватись їх під час перебування на вулиці: у дворі, дорогою до школи чи додому, в громадському транспорті чи шкільному автобусі.
Кожен з вас отримує посвідчення знавця правил дорожнього руху.

