і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Урок-вікторина "Казковий дивосвіт"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Казковий дивосвіт

Мета. Систематизувати знання учнів за розділом; розвивати навички

діалогічного та монологічного мовлення; виховувати бажання

поповнювати свої знання, вивчати творчість українських

письменників.

Хід уроку

Організаційний момент

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

В країну чудових казок

(епіграф уроку. Слайд )

Діти, яким ви хочете бачити наш урок? Якими будемо ми на уроці?

Урок буде

Ми будемо

  • продуктивний

  • цікавий

  • казковий

  • активні

  • уважні

  • творчі

( Слайд )

А цьому нам ще допоможе наша психоформула

(діти проговорюють хором)

Самостійно буду працювати.

Помилок не буде – факт!

І уважно мудрувати,

Щоб вийшов добрий результат.

Повідомлення теми та мети уроку.

(на дошці макет поїзда, назви станцій)

Сьогодні ми вирушаємо у подорож до Країни Казок українських письменників.

Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.

Казок країна чарівна,―

У гості вас чека вона.

Отож часу не гайте,

У подорож рушайте!

Увага! Увага! Наш казковий експрес вирушає в подорож «Країною Казок». У мандрівці вас чекатимуть цікаві зустрічі, пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати все, що ви знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими. Отже, вирушаємо в дорогу! (звучить гудок поїзда)

Подорож Країною Казок

Станція 1. «Довідкове бюро»

а) бесіда

Що таке казка?

Які бувають казки?

Що таке народна казка?

Що таке літературна казка?

Отже, чим відрізняються літературні казки від народних? (слайд)

Як називається тема, що ми закінчили вивчати?

б) розчитування (слайд )

- А зараз прочитаємо казкові слова і довідаємося, яке слово зайве і чому?

- Тут ми пограємо в гру «Чи знаєш ти?»

в) гра «Чи знаєш ти?» (слайд )

- Діти, розгляньте портрети і повідомте, кого ви впізнали?

Вирушаємо далі (гудок)

Ми опинилися на станції «Упізнай героя»

Станція2. «Упізнай героя» (за висловлюванням)

Кожен учень отримує картку, де записані висловлювання героїв казок. Потрібно впізнати героя, хто промовляв такі слова

  • Призволяйся, не погордуй. Сама варила. (Лисичка)

  • Ба, ще знаю й четверту: був горобчик упертий…(поетеса)

  • Дядю вовче, ви ж читати не вмієте. У вас малюнки в книжечці догори ногами.(Зайчатко)

  • Бабо, ні! Очі в нього не страшні! (дитина)

Діти зачитують свої відповіді.

Для того, щоб вирушити далі, необхідно прийняти участь у грі «Хто це?»

Гра «Хто це?»

(на дошці зображення лисиці і журавля. Діти по черзі беруть картку з написом, читають вголос слово і кріплять на дошці біля того героя, кого це стосується) Розсудливість, улесливість, хитрість, ввічливість, жадність,

Знову гудок поїзда, рушаємо далі. Ми опинилися на станції «Знайди казку»

Станція 3. «Знайди казку»

Наші герої теж подорожували з нами, але кожному з них потрібно повернутися до своєї казочки. Допоможіть їм!

(Діти називають казку, з якої прийшов герой) (слайди)

  • З якої казки прийшов цей герой?

  • Лисичка – «Лисичка і Журавель»

  • Бузиновий цар – «Бузиновий цар»

  • Зайчатко – «Зайчаткова казочка»

Допоки наш поїзд ще не вирушив, виконаємо наступне завдання. Складіть сенкан до слова Бузиновий цар

Інтерактивна вправа «Сенкан»: бузиновий цар

Бузиновий цар

Страшний, ніжний

Грає, сидить

Бузиновий цар не страшний мені.

Лісовик

Сідаємо в поїзд і до наступної зупинки читаємо казочку.

  • Кожен з вас обере собі казочку, яка йому найбільше сподобалася, і разом з героєм цієї казки ще раз завітає до неї в гості. Перечитаймо казку ще раз!

Самостійне читання улюбленої казки.

(коротка характеристика казки)

Прибули на станцію «Авторську»

Станція4. «Авторська»

  • Поки ви читали казки наш експрес прибув до станції, де кожна казочка знайде свого автора. (робота по картках) – взаємоперевірка за слайдом

«Бузиновий цар» Іван Франко

«Лисичка і Журавель» Ліна Костенко

«Зайчаткова казочка» Марійка Підгірянка

«Безконечні казочки» Юрій Ярмиш

Фізкультхвилинка

Рушаємо далі

Станція 5. «Будь уважним»

  • Наш потяг – на станції «Будь уважним»

Робота в парах

У кожному вагоні сидять два пасажири. Кожен «вагон» отримує квиток, в якому є помилка. Ви маєте знайти ці помилки, і тільки після цього потяг вирушить далі.

1 квиток

а) У садочку-зеленочку

Ходить дівка у віночку.

Хтось їй грає на дуду,

Подивлюся я піду.

(слово «вишня» замінили словом «дівка»)

б) нюхає Лисичка – смачно пахне. Встромлює голову в глечик - не

поміщається голова. Пробує лапкою – не витягне

(слово «йде» замінили словом «поміщається»)

2 квиток

а) Очі різні, брови грізні,

Зуби в нього, як залізні,

Руки в нього хапуни –

Так і схопить з бузини!

(слово «кігті» замінили словом «зуби»)

б) журавель стук, стук дзьобом – нічого не спіймав. А лисичка між

тим лиже та й лиже кашку, аж поки сама всієї не злизала.

(слово «зїла» замінили словом «злизала»)

Станція 6. «Театральна»

Інсценізація казки («Лисичка і Журавель»)

От і прибули ми до станції «Країна Казок»

IV. Підсумок уроку

Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністові швидше нас довезти:

1. Відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу.

Казка вчить, як … (на світі жить)

Без труда… (нема плода)

Де сила не візьме, там розум … (допоможе)

2. Які риси характеру виховує казка?

(любити, творити добро, бути ввічливим, вихованим, гостинним …)

Отже, шановні діти, ми з вами повинні жити так, щоб казка була серед нас, щоб ми жили немов в казці. Адже кому, як не вам, будувати своє життя. І яким воно буде, залежить тільки від вас самих

V. Оцінювання діяльності учнів

Подорожуючи Країною Казок ми купили ось такі сувеніри. І отримають їх…

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Систематизувати знання учнів за розділом; розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення; виховувати бажання поповнювати свої знання, вивчати творчість українських письменників.
  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Читання
  • Клас
    2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    409
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    17
  • Номер матеріала
    YG136345
  • Вподобань
    0
Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь