Урок " Велика буква І. Складання речень за малюнками"

Опис документу:
НУШ, розробка уроку для 1 класу з української мови.ознайомити учнів з великою друкованою буквою І, вчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, писати слухові диктанти, складати речення за малюнками, читати чистомовки, розпізнавати букви І й і в тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння узагальнювати,

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Велика буква І. Складання речень за малюнками.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою І, вчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, писати слухові диктанти, складати речення за малюнками, читати чистомовки, розпізнавати букви І й і в тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння узагальнювати, розповідати за малюнком і про події з власного життя; . розвивати зв’язне мовлення, слухове сприймання, слухову пам'ять, увагу, поширювати й активізувати словник учнів шляхом залучення їх до роботи в умовах створеної словесно-жестової двомовності, навички самоконтролю над звуковимовою, виховувати інтерес до вивчення букв .

Обладнання: картки, малюнки

Хід уроку

  1. Організація класу .

Ранкове коло

Над школою здійнявся сильний вітер»шурх-шурх» (потирають у долоні 3 р)

Впали перші краплі дощу- «крап-крап»(три рази клацають пальцями)

Дощ пішов сильніше (плескають долонями по плечах)

Почалася злива ( плескають долонями по с тегнах)

Здійнялася буря (тупають ногами)

Над школою виглянуло сонце( високо в горі піднімають руки тягнуться до сонця)

Сонце усміхнулоя до кожного із нас і побажало нам доброго ранку!

Ми теж будемо ввічливими і привітаємось.( Разом «Доброго ранку»)

Молодці! Покажіть який у вас настрій, прищепіть прищепки. Сідайте!

3. Слухо-мовна хвилинка

Дітки, опустіть очки вниз і уважно слухайте, я називаю ім’я, а ви кажете Я тут, чиє ім’я назву

2. Фонетична ритміка

2. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності

Дітки подивіться до нас прийшов гість. Хто це? Так, хлопчик. А як ви думаєте, як його звати? А звати його Іван. Як ви думаєте, яка буква на початку буде стояти велика чи маленька. Чому ви так думаєте? Так буде велика буква І, бо імена починаються з великих букв. Сьогодні ми ознайомимся з великою буквою І.

3. Актуалізація опорних знань

Дітки, а яку ми вчора буквочку вчили, пригадайте. А давайте зробимо звуковий аналіз слів : індик, кіт, таксі

Фізкультхвилинка

Бесіда за малюнком.

Кого ви бачите на малюночку? Дівчинка і хлопчик, а кого вони зустріли?

Словник : Інопланетяни(вигадані герої, які живуть в небі)

4. Вивчення нового матеріалу

Розглянемо зразок букви і. Написання літер. (на листочку)

Рухлива вправа. (відео Подорож листочка)

Склади речення за малюнком.

Півень і лебідь-птахи. Кубики і вертоліт – іграшки. Ведмідь і білочка – звірі.

Надрукуй перші букви слів продиктованих вчителем (великі або малі). Слова: Інна, іскри, історія, Алла, Україна, Ігор, однаковий, апетит, Олексій, ідуть, урок.

Фізкультхвилинка.

«Долоні»

— Де ваші долоні? — Діти показують руки, складають в кулачки. Тут-тут-тут!

А в долонях пальчики живуть. Розкривають кулачки і показують пальчики в русі

Працювали пальчики.не лінувалися:

Ліпили, ліпили, малювали, Імітують ліплення,

Будували, будували — будівництво.

А потім, а потім стомилися,

, а потім зупинилися.

Повільно опускають руки на стіл.

Прочитай разом зі Щебетунчиком.

І-І-І – кораблі лелекі, снігурі ліхтарі

5. Закріплення вивченого матеріалу

Обведи букви І й і в словах.

Обведи літери, які ти знаєш.

6. Підсумок

Яку букву сьогодні вчили? Якщо на цю букву починається ім’я, то яка це буде буква велика чи маленька?

7. Рефлексія

Який у Вас настрій?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.