! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Урок узагальнення знань за темою «Дружба і кохання» (7 клас) Методична карта уроку

Опис документу:
Урок розвиває навички роботи з різними видами інформації, сприяє розвитку вміння висловлювати свої думки та почуття; забезпечує можливість учням адекватно реагувати на життєві ситуації, стимулює здатність брати на себе відповідальність, ефективно та самостійно планувати власне майбутнє.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок узагальнення знань за темою «Дружба і кохання» (7 клас)

Методична карта уроку

Мета: створити умови для узагальнення знань з теми; розвивати навички роботи з різними видами інформації, сприяти розвитку вміння висловлювати свої думки та почуття; забезпечити можливість учням адекватно реагувати на життєві ситуації, стимулювати, здатність брати на себе відповідальність, ефективно та самостійно планувати власне майбутнє.

Очікувані результати: після уроку учень зможе:

  • назвати вивчені твори та їхніх авторів, пояснити особливості розкриття теми та основну думку твору;

  • проілюструвати свою думку прикладами з художніх творів та підтвердити її за допомогою різних видів інформації;

  • порівняти розкриття теми дружби та кохання у творах письменників різних епох та країн;

  • створити власний вислів з теми, оцінити рівень своїх знань.

Навчальні ресурси та обладнання: наочні матеріали для кроссенсів, шаблон для вправи з асоціативного мислення, завдання за технологією РАФТ, малюнок до тесту про кохання, яскраві стікери з цитатами, що розкривають проблемне запитання, відео з піснею про пурпурові вітрила, валеохвилинка «Спина друга», прийоми «спонтанне письмо», «павутинка запитань та відповідей».

Перебіг уроку

Технологічні етапи

Дії вчителя

Дії учня

1.Привітання

Слово вчителя створює емоційний настрій, включення почуттів учасників майстерні.

-Доберіть позитивні епітети до слова «дружба»

Добирають позитивні епітети до слова «дружба».

2. Мотивація навчальної діяльності

Звертає увагу учнів на проблемне запитання на дошці: «Чому важливо уміти дружити й кохати?»

Пропонує записати власні асоціації до кожної літери слова «кохання».

Зауважує, що таких слів дуже багато.

По черзі на дошці записують слова-асоціації:

К -кристал, краса…

О – обійми, орхідея;

Х - храм, хвилювання

А – ангел….

Н – наречена, ніжність,…

Я - …

3. Індивідуальна та групова робота над кроссенсами

Залучає учасників до створення коментарів до кроссенсу та зміни окремих його елементів

4- самостійно письмова;

Група – усно,готується захищати свій проект

Встановлюють логічні та асоціативні зв’язки між елементами головоломки. Записують тлумачення. Обирають із запропонованих ілюстрацій ті, якими можна замінити портрети митців, презентують результати своєї роботи класу.

4. Фронтальна робота

Організує роботу з повторення фактичних відомостей з теми за допомогою роботи з текстом.

Презентація роботи групи

Валеохвилинка «Спина друга»

Записують на стікер цитату-підтвердження або цитату-відповідь до проблемного питання уроку, читають біля дошки. Клас відгадує назву твору, автора, а учень пояснює цитату та свій вибір

Учні притуляються один до одного спиною і розмовляють на будь-яку тему, пов’язану з питаннями уроку. Діляться враженнями, чи легко спілкуватися , не бачачи обличчя співрозмовника, як впливає дотик на встановлення порозуміння.

5.Вправа за технологією РАФТ

Пропонує бажаючим за допомогою жеребкування обрати предмет перетворення

Обирають предмет перетворення й готують монолог про героя (героїню) «Пурпурових вітрил» від імені обраного предмета

6. «Павутинка запитань та відповідей»

Організує формулювання запитань до теми, на які учні не отримали відповідей протягом вивчення теми.

Презентація виконаних вправ за технологією РАФТ

Ставлять запитання й самі обирають того, від кого хочуть почути відповідь

7. Рефлексія

«Спонтанне письмо»

Відео

Ініціює й активізує рефлексію учнів з приводу індивідуальної та спільної діяльності, пропонує зафіксувати думки, що виникали в учнів під час уроку, що змінили їхнє ставлення до героїв, творів чи проблем

Здійснюють рефлексію.

8. Тест «Човен кохання»

Пропонує виконати завдання тесту. Оголошує результати

Виконують завдання тесту

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн
590 грн
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись