Урок української мови в 4 класі "Загальне поняття про дієслово як частину мови. Роль дієслова в реченні"

Угорська мова

08.04.2020

326

0

0

Для кого: 4 Клас
Опис документу:
Представлений інтерактивний урок української мови проводиться з метою повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; сформувати вміння розпізнавати діє¬слова серед інших частин мови; розвивати творчу уяву. Діти вчаться правильно вживати дієслова у власних висло¬влюваннях. Урок покликаний виховувати учнів в народних традиціях; прищеплювати в них любов до рідної землі. За типом – це урок засвоєння нових знань.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок української мови в 4 класі

Тема:Загальне поняття про дієслово як частину мови. Роль дієслова в реченні.

Мета: Повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова. Сформувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови. Вчити правильно вживати дієслова у власних висловлюваннях; розвивати творчу, уяву; виховувати учнів на традиціях народного характеру; прищеплювати любов до рідної землі.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форма уроку: інтерактивний урок.

Хід уроку

І.Організація класу до уроку

- Любі діти! У наш клас завітали гості. Привітаймо в добрий час гостей посмішкою і миром.

Ми вам раді, люди добрі

І вітаєм щиро вас.

І запрошуєм ласкаво

На урок в 4 клас.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і завдань уроку

  • Урок наш почну з поетичних рядків. Прослухайте і скажіть, чим дорога рідна земля автору і нам з вами.

Бував я не в однім вже краї,

Багато дива бачив там,

Краси яка хіба є в раї,

Однак там жити не бажав,

Вернувсь додому

Хоч не маю й частини.

Всіх щедрот тих тут

Нема ,проте , як ти мій краю,

Бо ти найкращий в світі кут.

- Дорога земля своєю історією, людьми, традиціями.

- Які традиції українського народу ви знаєте?

  • Вибірковий диктант

З поміж продиктованих слів назвіть і запишіть тільки слова, які належать до частини мови, яку ми ще не вивчили:

Діяти, веснянки, щедрівки, ми, масляна, існують, обжинки, віночок, єднатися, сміється, ловити,орати, писанка, хоровод, виорати, колядки, оглянулася, шостий, веселі. (діяти, існують, єднатися, сміється, ловити,орати, виорати, оглянутися).

Підкресліть першу букву в кожному записаному дієслові:

Прочитайте утворене слово (Дієслово)

- Це і є тема нашого уроку.

- Сьогодні ми повторимо правила й виконаємо вправи, які допоможуть вам узагальнити й систематизувати знання з теми Дієслово. Ви будемо вчитися міркувати, використовувати свої знання на практиці, колективно працювати,допомагати товаришам.

  • Хвилинка каліграфії.

- Пригадайте ,як пишуться велика і мала букви (де). Пропишіть 1 рядок. Д, д, сл , ло, ов, дієслово.

ІІІ.Опрацювання нового матеріалу

  • Робота за підручником.

Впр.77(колективно)

- Записати споріднені слова,розібрати за будовою.

- На які питання відповідають дієслова

Впр.78(творче завдання)

  • Як одним словом сказати,що зображено на малюнку.

Буря.

Доберіть синоніми до слова буря.

Буря,гроза, негода.

-За допомогою малюнка і вірша,що до дається до вправи напишіть твір мініатюру.Впр.79(самостійно.)

Фізкультхвилинка

Пісня - гра Мак(З народного)

  • Підготовка до підведення підсумка .

  • Про які слова говориться у вірші?

- Яка частина мови є дієсловом?

- На які питання вони відповідають?

Яким членом речення найчастіше буває дієслово?

  • Читання правила за підручником(с. 43)

IV.3акріплення матеріалу

  • Гра «Спіймай дієслово»

(Використовується народна пісня – гра «Явтух»(З народного)

  • Групова робота

- За поданим малюнком скласти твір-опис(Усно.)

а)Останній подих зими.

б)Весна прийшла.

- Визначте, до якого малюнку підходять ці віршовані рядки:

Утікай, утікай, біла зимонько,

Вже нема, вже нема в тебе силоньки

Йде Весна, йде Весна-чарівниченька,

Потемніє, почорніє твоє личенько.

Піду я далі лугами й лісами,

Встелю землю килимами,

Я теплом людей зігрію

І здоров'я вам навію.

З рідним словом щоб зростали,

Щоб звичаї пам'ятали.

  • Робота в парах

Гра (3єднай частини цілого )

- До кожної смужки слід дібрати частину-відповідник, скласти повне прислівя.

- Зачитайте повне прислів'я, яке ви склали, вкажіть в ньому дієслова.

Щоб людиною стати Зате легко носити,

Не соромся запитувати про те Хто хоче вчитися

Добре того вчити Чого не знаєм

Тяжко знання добувати треба працювати

  • Складання віршика «Буріме»

-В ньому треба дібрати підходящі за змістом рими.

Будемо весну(стрічати)

Та віночки(сплітати)

А віночки (сплетемо)

Хороводом (підемо)

V. Підсумок уроку

- Дорогі,діти,ми перегорнули останню сторінку нашої мовної скарбнички урок української мови підходить до кінця, але ви збагатилися знаннями. Скажіть, що ми з'ясували на уроці?

VI. Домашнє завдання

Впр. 80.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Угорська мова

08.04.2020

326

0

0

Для кого: 4 Клас