Урок української мови в 4 класі з використанням сторітелінгу.

Опис документу:
Урок української мови на тему "Розвиток умінь упізнавати прикметники в тексті, спостереження за їх роллю у мовленні." з використанням технології сторітелінгу. матеріал уроку містьть цікаву інформацію щодо можливостей використання технолоргії сторітелінгу на уроці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема:Розвиток умінь упізнавати прикметники в тексті, спостереження за їх роллю у мовленні.

Мета: поглибити знання здобувачів освіти про роль прикметників у мовленні, розвивати уміння упізнавати прикметники в тексті.

Розвивати зв′язне мовлення, образне мислення.

Сприяти вихованню любовів до природи.

Обладнання: картки із загадками, малюнки з відгадками, малюнки із зображенням птахів, квіти та метелики для гри «Посади метелика на квітку», відеоматеріал для сторітелінгу.

Хід уроку:

І. Організаційна частина.

ІІ Актуалізація опрних знань.

  1. Хвилинка каліграфічного письма.

  1. Словникова робота.

Взимку, влітку, восени, навесні + 5 своїх слів з літерою «В».

  1. Робота над реченням.

  • Утворіть речення з одним із слів словникової роботи.

Восени в теплі краї відлітають ластівки, шпаки, лебеді.

-Розширте дане речення ,додавши до назв птахів їхні ознаки.

Восени в теплі краї відлітають швидкі ластівки, галасливі шпаки, прекрасні лебеді.

  • Яке речення більш милозвучне?

  • Чому?

  1. Робота з ілюстаціями.

  • Знайдіть малюнки в класі,де зображені ці птахи.

  • Знайцдіть самого яскравого птаха та доберіть влучні слова для його опису.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьгодні ми з вами і будемо говорити про таку частину мови, як прикметник та визначати його значення для нашого мовлення.

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

  • Прикметник робить нашу мову красивою та мелодійною. А де ще вживаються прикметники найчастіше, ми з вами і дослідимо сьогодні.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота над загадками. Робота в парах. Прочитайте загадку, а інші учвсники повинні серед малюнків знайти відгадку

Взимку чорний, навесні і влітку зелений, а восени жовтий.(ЛІС)

Сплять у лузі сестрички, золотеньку очі, а білії вії.(Ромашка)

Скатертина біла.увесь світ накрила.(Сніг)

Біла латка, чорна латка по дереву скаче.(Сорока)

2. Гра «Відгадай»

- Діти по черзі дістають предмети з чарівного мішечка, добирають прикметники . Решта повинні відгадати назву предмета.

3.Бесіда.

- Пригадайте, на які питання відповідає прикметник?

- Що він означає?

4 . Робота з підручником.

Вправа 152

5.Гра « Посади метелика на квітку»

6. Робота з підручником.

Вправа 153.

7.Розвиток зв′язного мовлення. ( Презентація для сторітелінгу)

  • Складіть невеличку розповідь за поданим початком.

8.Робота з підручником. Вправа 154

Весела – радісна, сумна.

Маленька, крихітна, тендітна, велика.

VІ. Підсумок уроку.

  • Гра «ти мені я тобі»

  • Задайте питання один одному щодо теми уроку.

VІІ. Домашнє завдання. Ст.82, вправа 154(3)Скласти колаж «Іменник + прикметник»( за бажанням)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!