урок української мови в 2 класі

Опис документу:
вчити позначати м’якість приголосних звуків знаком м’якшення, повторити матеріал про тверді та м які приголосні звуки; розвивати навички зв’язного мовлення, звуко – буквеного аналізу слів; розвивати пам'ять, мислення; виховувати повагу до символів України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок української мови в 2 класі

Тема: Позначення м’якості приголосних на письмі знаком м’якшення (ь). Перенос слів зі знаком м’якшення (ь) і буквосполученням ьо.

Мета: вчити позначати м’якість приголосних звуків знаком м’якшення, повторити матеріал про тверді та мякі приголосні звуки; розвивати навички зв’язного мовлення, звуко – буквеного аналізу слів; розвивати пам'ять, мислення; виховувати повагу до символів України.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, таблиця «букви і звуки», «Алфавіт», український рушник, кольорові нитки.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

На уроках в рідній школі

Треба дружно працювати.

Щоб змогли на всі питання

Діти відповіді дати.

  1. Підготовка до уроку (повторення правил під час письма).

  2. Каліграфічна хвилинка (списати із дошки каліграфічно букви і буквосполучення).

М м Мо ов ва

  • Яке слово можна утворити?

  • Як каліграфічна вправа пов’язана з нашим уроком?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Повторення вивченого матеріалу.

  • Скільки букв в українському алфавіті?

  • Повторення алфавіту.

  • Чим відрізняються букви від звуків?

  • Скільки звуків в українській мові?

  • Скільки голосних звуків?

  • На які групи поділяються приголосні звуки? Які букви позначають м’якість попередніх приголосних звуків?

  1. Словниковий диктант (загадки).

До нас на урок завітала хмаринка. А що буде, коли хмаринка наповниться крапельками води? Якщо ви правильно відгадаєте всі загадки і запишете ці відгадки в зошиті, то хмарка із крапельками зникне і в нашому класі засяє сонечко.

  • А що таке загадка? (повторення матеріалу з літературного читання).

  1. Що то за птах, що в чужі гнізда свої яйця кладе? (зозуля).

  2. На сонечку гріється, без водички миється. (киця)

  3. У коробці спочивають

Спритні хлопці – молодці.

Убрання барвисте мають

І загострені кінці (олівці).

  1. Прийшла кума із довгим віником

На бесіду з нашим півником.

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід (лисиця).

( Показ фотографії лисиці).

  • Давайте складемо запитання з останнім словом – відгадкою.

  • Що ми знаємо про речення?

І учень біля дошки виконує звуко – буквений аналіз слова лисиця, всі інші записують в зошити речення про лисицю.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Здогадайтеся, про яку букву йтиме мова сьогодні на уроці? Прослухайте вірш.

Хто абетку з вас вивчав,

Різні букви зустрічав.

Кожна з них від А до Я

Промовля своє ім’я.

Лиш одна із них німа.

Здогадався, певно, всяк!

Звуть цю букву … (м’який знак).

  • Чому про знак м’якшення кажуть, що він німий?

  • Сьогодні ви дізнаєтесь, коли і для чого нам потрібна ця буква, будемо закріплювати знання про тверді та м’які приголосні звуки.

ІV. Усвідомлення нового матеріалу.

  1. Робота із загадкою ( у кожного на парті загадка)

Огляда суворо скоса

степ, ліс, села і міста.

Розпустила довгі коси,

А їх буря запліта (осінь).

  • Скласти звукову модель слова «осінь».

  • Скільки голосних звуків у слові?

  • Скільки приголосних звуків? Які вони?

  • Які букви їх пом’якшують? Яка роль букви ь у слові7

  1. Виведення правила.

  2. Читання правила з підручника на ст.42.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота з підручником (ст.. 42, вправа 1).

  • Самостійне читання вірша.

  • Демонстрація гілочки калини (виховний момент)

  • Що ми знаємо про калину?

  • Завдання: виписати слова з виділеними буквами, підкреслити знак м’якшення.

Фізкультхвилинка.

  1. Вправа 2.

  • Прочитати слова, поділити їх на склади для переносу, записати.

  • Запис слів із буквосполученням ьо.

  • Читання правила про перенос слів із буквосполученням ьо.

  1. Показ учням кольорових ниток.

  • Що можна зробити з цими нитками?

  • Що ви знаєте про рушник? 9показ рушника, виховний момент)

  • Запис слова кольорові в зошиті, поділити слово на склади для переносу.

  1. Вправа 3.

  • Самостійне читання тексту про рушник.

  • Переказ тексту.

  • Виписати виділене слово, поділити на склади для переносу,виконати звуко-буквений аналіз цього слова.

VІ. Підсумок уроку.

  • Заповнити схему (на дошці).

  • Подяка учням за гарну роботу, нагородження себе оплесками.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!