Урок української мови в 1 класі. Тема: Казка «Ріпка». Дзвінкі приголосні. Інсценізація казки.

Опис документу:
• продовжити роботу за темою; • вчити дітей порівнювати, аналізувати, робити висновки4 • формувати вміння будувати зв’язні тексти з опорою на допоміжні матеріали та творчо мислити; • вчити дітей дотримуватись норм української літературної вимови під час інсценізації казки; • виховувати любов до природи, дружбу, працьовитість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок української мови в 1 класі.

Тема: Казка «Ріпка». Дзвінкі приголосні. Інсценізація казки.

Мета:

  • продовжити роботу за темою;

  • вчити дітей порівнювати, аналізувати, робити висновки4

  • формувати вміння будувати зв’язні тексти з опорою на допоміжні матеріали та творчо мислити;

  • вчити дітей дотримуватись норм української літературної вимови під час інсценізації казки;

  • виховувати любов до природи, дружбу, працьовитість.

Попередня робота: читання та розповідання казки «Ріпка», вивчення віршів про осінь.

Обладнання:

Матеріал: елементи костюмів героїв казки, шапочки, ілюстрації за змістом казки.

Хід уроку.

І. Організація класу.

1. Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Всі трудитись починаймо!

Тож починаймо наш урок із мовної розминки.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Мовна розминка.

Читання напам’ять уривків із казки «Ріпка».

2.Вивчення лічилки «Киця».

а) Послухайте уважно лічилку і дайте їй назву.

У зеленому садку

Сидить киця в холодку.

Лапкою чеше вуса,

Язичком лиже пузо,

Хвостиком круть – верть

сіру мишку – хап!

б) – Які стосунки у киці і миші в лічилці?

- А які стосунки у киці Варвари і мишки Сіроманки у казці «Ріпка»?

- Які вам більше подобаються? Чому?

3. Інсценізація казки «Ріпка»

- Хто з вас хоче пограти в цю казку, виберіть собі елементи одягу чи шапочку, які б нагадували вашого героя. (Бажаючі діти виходять, вибирають елементи костюмів і шапочки, одягають їх. Проходить інсценізація казки «Ріпка»).

4. Розвиток фантазії.

- Дуже давно люди вважали, що Земля має форму круга, а не кулі, і що люди живуть на цьому кружку як знизу, так і зверху. Попробуйте пофантазувати і скласти казку на новий лад: «Чому важко рвати ріпку?»

- Зверніть увагу: скільки героїв рвали ріпку, і як вони допомагали один одному.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми навчимося вимовляти звуки /б/, /г/, /д/, /ж/, /з/ в українських словах. Відгадаємо загадки, вивчимо вірш, пограємо в гру.

ІV. Сприймання та усвідомлення нових знань.

1. Вправа на зіставлення звуків.

російська мова укр. мова

са /т/ са /д/

зу /п/ зу /б/

де /т/ ді /д/

дру /к/ дру /г/

Що спільне у цих словах? Що різне?

- В українській мові звуки /б/, /г/, /д/, /ж/, /з/ завжди вимовляються чітко.

2. Гра «Впіймай звуки»

Оплесками долонь впіймайте названі звуки в кінці слів.

Дід, раз, город, чуб, пень.

З якої казки ці слова?

3. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть.

А тепер їх опустіть.

Плигніть, діти, кілька раз.

За роботу – все гаразд.

V. Закріплення та осмислення знань.

1. Вивчення вірша «Дід».

Іде – іде дід – дід,

Несе – несе міх – міх.

От такий дідище,

От такий страшище.

«Я такий ногатий,

Я такий рукатий,

Я такий вусатий,

Такий бородатий

Несу – несу міх – міх,

А у міху сміх – сміх».

2. Гра «Дід».

Учасники гри вибирають Діда, стають півколом від нього кроків за п’ять. Дід ходить побіля дітей, а ті читають вірш від початку до слова «страшище». Далі продовжує Дід. На словах «сміх – сміх» усі учасники гри завмирають. Дід намагається їх розсмішити. Хто засміється або заворушиться, стає Дідом. Гра продовжується.

VІ. Узагальнення та систематизація знань.

1. Гра – відпочинок.

- Покладіть руки на парту долоньками вверх. Коли я буду називати того, хто допомагав дідові Андрушці діставати ріпку з землі, ви повинні швидко плеснути в долоньки і крикнути: «Тягнули!». А якщо я назву того, хто не допомагав, плескати не можна, треба мовчати. Зрозуміли? Тож починаємо гру.

- Баба допомагала?

- Внучка?

- Мотика?

- Минка?

- Дід?

- Лопата?

- Хвінка?

- Варварка?

- Огірочки?

- Мишка – Сіроманка?

- Торочка?

2. Робота над загадками.

Послухайте і відгадайте загадки.

Я кругленька, червоненька

з хвостиком тоненьким.

На городі мене рвуть

І до столу подають.

(редиска)

Мене любить

кожна юшка,

називаюсь я…

(петрушка).

Без вікон, без дверей

Повна хата людей.

(огірок).

VІ. Підсумок уроку.

- Що найбільше вам сподобалось на уроці?

- Про що ви дізнались?

- Які стосунки були в сім’ї діда Андрушки?

- Хто з героїв вам найбільше сподобався?

- Щоб у нас з вами родив гарний урожай зашифруємо слово «ріпка».

Р І П К А

Родина Інтерес Праця Користь Азарт

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00