Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок з української мови у 2 класі Тема. Закріплення вивченого про дієслово
Девіз : Щоб урок нам розпочати Треба разом промовляти: «Впевнений, кмітливий я Хочу отримати знання».
План: 1. Каліграфічна хвилинка 2. Гра « Павутинка » 3. Мовна казка 4.Гра “Плутанка” 5.Гра “Впіймай у долоньки” 6. Фізкультхвилинка 5. Робота в групах. 6.Коментоване письмо 6. Вправа « На казковій галявині » 7. Вправи для очей 8. Робота в парах 9. Гра «Так чи ні »
Каліграфічна хвилинка Який перший звук у слові казкар? Якою буквою на письмі його позначаємо? К к Кк ка азк ар казкар
Гра « Павутинка» Казкар що робить? пише складає вигадує придумує створює
КАЗКА Як образились дієслова
Дружно і весело жили іменники і дієслова у царстві слів української мови. В кожному реченні їх називали головною парою, добрими друзями, основними словами. Та ось одного разу начитався один іменник мудрих словників і почав вихвалятись перед іншими словами, що іменники становлять половину всіх слів української мови, і що їх у мові в 2 рази більше, ніж дієслів. Дуже образилися дієслова на ті вихваляння, зібравшись усі разом, щось довго радились, сперечались, думали – гадали. А наступного ранку сталось диво-дивне: з усіх книжок, газет, словників, журналів зникли дієслова, і тоді світ ніби завмер.
Послухайте уривок казки «Коза – дереза». на ярмарку дід козу. Вранці її у ліс, а ввечері додому. Тай : Кізонько моя , люба, кізонько , моя мила, чи ти, чи ти?.. Коза: Ні дідусю і не і не, а через місточок, кленовий листочок. Чи все ви зрозуміли. А яких слів не вистачає? Давайте назвемо ці слова. То для чого нам потрібно вивчати дієслово?
Гра “Плутанка”
Праця годує, такий і я. Здобудеш освіту - а з лісу виводить. Наука і ліс не веде, треба у воду лізти. Щоб рибу їсти, а лінь марнує. Яка сім’я - побачити більше світу.
Вправа “Впіймай у долоньки” Дітки наш казкар пропонує нам нове завдання Так, багато дієслів у казках. Вашій увазі я пропоную уривок з відомої казки, а ваше завдання - “зловити” дієслова і записати собі в зошити.
Фізкультхвилинка
Сидить півник на печі, Їсть смачненькі калачі. Тут лисичка прибігає, Мерщій півника хапає, Біжить котик рятувати, В лиски півника забрати.
Робота в групах
Коментоване письмо Робити
Висновок : ДІЄСЛОВА БУВАЮТЬ БЛИЗЬКІ ТА ПРОТИЛЕЖНІ ЗА ЗНАЧЕННЯМ.
ПРИЙТИ
Сіреньке козенятко весело прийшло.
Злючий вовчик повільно прийшов.
Хитра лисичка крадькома прийшла.
Вони прийшли на казкову галявину.
Висновок : ДІЄСЛОВА ЗМІНЮЮТЬСЯ РАЗОМ З ІМЕННИКОМ, З ЯКИМ ЗВ'ЯЗАНІ У РЕЧЕННІ.
Вправи для очей
Фізхвилинка для очей
До роботи!
Робота у парах
Гра « Так чи ні »
Казковій подорожі кінець, хто працював – той молодець! « дякую за ваші знання! тепер і я багато знаю про дієслово. Оголошую конкурс на кращу казочку! »
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»