Урок української мови на тему: "Словотворча роль префіксів"

Опис документу:
мета уроку :ознайомити учнів з роллю префіксів у словах, їх слово-творчою функцією, з найуживанішими префіксами; формувати уміння утворювати нові слова за допомогою префіксів; розвивати вміння аналізувати, зіставляти, узагальнювати; виховувати бажання вивчати українську мову, любов до Батьківщини, працелюбність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Тема:

Префікс. Словотворча роль префіксів.

Підготувала і провела:

вчитель 3-А кл.

Прилуцької гімназії №5

імені В.А.Затолокіна

Кобел Т.О.

  • Тема: Префікс. Словотворча роль префіксів.

  • Мета:

Ознайомити учнів з роллю префіксів у словах, їх слово-творчою функцією, з найуживанішими префіксами;

формувати уміння утворювати нові слова за допомогою префіксів;

розвивати вміння аналізувати,   зіставляти, узагальнювати;

виховувати бажання вивчати українську мову, любов до Батьківщини,  працелюбність.

  • Обладнання: ноутбук, таблиці, схеми, підручник «Українська мова» 3 клас, 1частина.

                                            Хід уроку

І. Організаційний момент.

Станемо рівненько,

Усміхнемось веселенько.

Ще один важливий крок

Зробимо за цей урок.

Глибше вивчимо ми мову

Солов’їну і чудову.

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

- Сьогодні на нашому уроці присутні гості. Привітайтеся кивком голови з ними. А щоб гості стали нам друзями, з ними слід познайомитися.

- Розкажіть гостям про себе. Які ви?

-(Проводиться гра «Мікрофон»)

Почнемо наш урок словами про рідну мову.

  1. Епіграф.

  1. Мотивація

Прочитаємо девіз нашого уроку.

Інтерактивна вправа  «Роз’єднай слова».  

Девіз уроку:

Працюйнаполегливо,швидко,старанно,

Щобкожнахвилинаневтратиласьмарно.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

– Подумайте і скажіть, якими вам  потрібно бути, щоб наш урок пройшов продуктивно? (Уважними, організованими, розумними, кмітливими, … )

– Хто готовий так працювати на уроці?

  1. Вправа «Очікування».

(Діти висловлюють сподівання)

Наш урок – це урок творчості, натхнення, добра і радості, тому я очікую від вас – уваги, працьовитості і плідної роботи.

Спочатку ми з вами пригадаємо, з чого будуються слова і складемо асоціативний кущ. Складатимемо римовані рядки та вірші, працюватимемо з підручником, в парах, у групах.

Поділимося знаннями з друзями, допоможемо їм.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Відгадайте загадку. Хто це?

Отже, дійсно до нас завітала зима. Тож давайте проведемо урок в зимовому настрої.

  1. Технологія «Асоціативний кущ».

А що уявляєте ви, коли чуєте це слово? Які асоціації воно викликає у вас?

  1. «Мозковий штурм»

    • Чому слово Миколай пишеться з великої букви?

    • Поясніть написання слів Різдво, Новий рік.

    • Знайдіть пару спільнокореневих слів. Яка у них спільна частина?

    • Яка ще назва існує у спільнокореневих слів? (Споріднені )

      -  Доведіть, що вони є спільнокореневими. (Спільна частина цих слів – сніг  є  коренем)

    •  Які ще слова існують з коренем сніг?

    • Змініть слово сніг так, щоб у ньому відбулося чергування приголосних звуків в корені слова.

    • Знайдіть слова-синоніми. Чи є вони спільнокореневими? Чому?

    • Я не випадково почала розмову про зиму, бо сьогодні на уроці української мови я пропоную вам здійснити мандрівку в історію українських звичаїв і обрядів, пов’язаних із зимовими святами.

    • А які зимові свята ви знаєте?

    • У вас на партах лежать календарики зимових народних свят. Про деякі з них ми поговоримо протягом уроку, а про інші ви розпитаєте своїх рідних, дізнаєтеся на уроках курсу «Я у світі».

  1. Вступна бесіда

А яка зима без веселих ігор та розваг?

До нас на урок хтось завітав.

Як ви думаєте, хто це?

Дуже подібний, але чогось йому не вистачає. Чого? (очей, ротика, носика, рук, ніг, метли)

Якщо у нього всього цього нема, то він який? (безокий, безносий, безрукий, безротий)

Чи шкода вам сніговика? Давайте йому допоможемо!

А для того, щоб допомогти йому, треба виконати завдання зими. І тоді він розвеселиться, роздивиться, розщедриться, розсміється.

3. Каліграфічна хвилинка.

Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки!

   -  У народі кажуть: «Красиво писати – красу творити.»

(  Зошити свої поправте і під нахилом   тримайте.  Сидіть   рівно, не нахиляйтесь, а  я погляну, як ви стараєтесь.)

Пригадаємо вимоги щодо писемного мовлення.

(письмо повинно бути каліграфічне, охайне,

Який перший звук у слові зима. Дайте йому характеристику.

Запишемо букву з та поєднання, які зустрічаються у словах.

З, з, зи, зд, оз, із.

Прочитайте слова. Утворіть речення. Запишіть це речення каліграфічно.

Зима розфарбовує все білою фарбою.

Доберіть перевірне слово до слова зима.

Підкресліть головні члени речення. Розберіть за будовою слово фарбою. В яких словах всі приголосні тверді?

Зробіть звуко-буквений аналіз слова білою.

Перебудуйте розповідне речення у питальне.

(На екрані сніговик )

1. Зоровий диктант.

- А тепер давайте подивимось,  як добре розвинута у вас зорова пам'ять.

Діти читають очима слова на екрані і запам’ятовують їх (м’яч, сніг, льон,  синиця, сніжок, пиріг). Потім по сигналу вчителя записують їх в зошит у певній послідовності.

- Запишіть слово з  буквосполученням ЬО.( Льон )

- Запишіть слово, яке є назвою птаха. ( Синиця )

- Запишіть слово, яке є назвою іграшки. ( М’яч )

- Запишіть словникове  слово.( Пиріг )

- Запишіть споріднені  слова. (Сніг, сніжок )

     Учні перевіряють свої результати. (Слайд 5)

1. Хвилинка каліграфічного письма.

Бп  Гх  Дт  Зс  Жш  Джч  Дзц (пригадали, що це парні глухі та дзвінкі приголосні).

2.Словникова робота.

-Запишіть каліграфічно слово, яке складається з 1 складу першого слова, 2 складу другого слова і 3 складу третього слова  ( слайд № 2).

          Кричав          синиця     пшениця         ( криниця)

- Яке з’єднання  у буквосполученні  кр? ( Записуємо на дошці).

- Складіть і запишіть слово із переплутаних букв ( слайд № 3).

              и м н у и й л     ( минулий)

- Складіть слово ( слайд № 4):

       диза – за + рено – но + к + торт – т = (директор)

- Чи можна дібрати до цих слів перевірні?

- Як називаються такі слова? ( словникові)

- Що ви знаєте про словникові слова? ( Їх написання треба запам’ятати).

Встав пропущені букви, пригадай орфограму.

В…селий,  зага…ка,  пір…на,  …ніпро, 

чита…я, (на)ру…і .

а)самостійна робота;

б)учні на дошці вписують літери і пояснюють правило написання слів 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

ВІДЕО

    • А що це за частина слова і як вона називається ми дізнаємось. Якщо виконаємо завдання від чарівних сніжинок.

  Завдання першої сніжинки: Частина слова без закінчення … ( основа )

Молодці! Відкриваємо першу букву «П».

Завдання другої сніжинки: Змінна частина слова називається … (закінчення).

Відкриваємо наступну букву «Р».

Завдання третьої сніжинки: Спільна частина споріднених слів є … (корінь).

Відкриваємо третю букву «Е»

Четверта сніжинка запитує, як знайти корінь у словах ? ( Дібрати споріднені слова і виділити спільну частину)

Відкриваємо четверту букву «Ф»

П’ята сніжинка запитує, як знайти закінчення ? ( Щоб знайти закінчення треба змінити слово за зразком один – багато або за питанням.)

Відкриваємо п’яту букву «І»

Шоста сніжинка просить відповісти для чого служить закінчення? (Закінчення служить для зв’язку слів у реченні)

Відкриваємо шосту букву «К».

Остання сніжинка хоче, щоб ви попрацювали в парах. Виписали спільнокореневі слова і виділили корінь. (картки)

Писати, малювати, записати, креслити, дописати, переписати, видрукувати, виписати.

(писати, записати, дописати, переписати, виписати - спільнокореневі слова

і мають спільний корінь пис).

Відкриваємо останню букву «С».

Вийшло слово «префікс».

  -     Отже, сьогодні ми  розпочинаємо блок уроків, на яких будемо вивчати  префікс. Це також дуже важлива частина слова. Її опрацювання збагатить ваше мовлення великою кількістю нових слів. А в ході цього заняття ми дізнаємось, яку роль виконує префікс у слові, для чого він існує.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Ведучий 1. Будову слова ми вивчали.

Було закінчення, основа.

А потім корінь виділяли,

Споріднене шукали слово.

         Ведучий 2. А нині гість в кашкеті – префікс.

         Важлива, значуща частина.

         І ці слова сьогодні з вами

         Ми на уроці перевірим!

Казка про морфеми.

Казка про префікс

Інсценізація

Ведуча.  За синіми морями, за темними лісами, за високими горами пролягли межі країни Морфології, у якій правила королева.  В цій країні жили маленькі рухливі префікси, корені, суфікси, закінчення. Жили вони весело, дружно і часто мріяли про подорож в сусідню країну Лексикологію. В цій країні жили слова. Пильна охорона ворота відчиняла тільки для слів. Дізналися про це частинки слова «заморозки» (їх називають морфемами) і вирішили об’єднатися в слово.

Першим став корінь – мороз -, перед ним префікс – за,суфікс –к– вмостився після кореня,а закінчення –и- в кінці слова. Але перед самим від’їздом закапризувало закінчення –и:

Закінчення. “Я не буду стояти в кінці, я — надто гарна частина слова!”. І зайняло місце префікса, ставши перед коренем. Тоді розгнівався префікс і став на місце кореня, а суфікс і собі закапризував. Вишикувавшись таким чином вони і направились до воріт Лексикології. Сторожа дуже здивувалась новому слову і не пропустила друзів.

Разом. “Чому нас не пускають?”— здивувались морфеми.

І вирішили запитати поради у цариці Морфології.

Морфологія. “Не слід сваритися”,— сказала Морфологія. Корінь містить зміст слова, він — найголовніша частина слова. Без нього не може обійтись жодне слово. А префікс і суфікс допомагають утворювати нові слова. Префікс завжди стоїть перед коренем, а суфікс — після нього”.

Закінчення. “А я”,— розгублено вигукнуло закінчення.

Морфологія. “Ти гарна і важлива частина в слові. Без тебе слова не можуть змінювати свою форму і об’єднуватись у речення. Тому твоє місце в кінці слова”,— відповіла королева.

Після цього друзі більше не сварились, кожен із них зайняв своє місце. Утворилося слово « заморозки» і перед ними розчинилися ворота країни Лексикології.

Будова слова

Основа слова

Я – чарівна основа слова,

І без закінчення чудово

Існую я, та, зокрема,

Є в мене корінь – голова,

І префікс є і суфікс є,

Ніщо мій настрій не псує!

Щоб отримати слова основу

Виділіть закінчення у слові.

Префікс

Я – префікс, утворюю нові слова,

Працюю важко так, що кругом голова,

Я з міри роблю вимір,

З єднання – роз’єднання.

Із друга я подругу утворю,

Хто здогадався, друзі, як я це роблю?

Префікс перед коренем стоїть,

Для утворення нових слів служить.

Корінь слова

Спільна частина споріднених слів

Теж свою назву має:

Кожен учень «коренем» її називає.

Я у кожній деревинці,

Квітці, кущику, травинці.

В класі ж на уроці мови

Ти побачиш мене в слові.

Суфікс

Будемо з тобою ми дружити,

Якщо зможеш правильно нас вжити.

За коренем нам місце залишай

І нове слово швидко називай.

Закінчення

Служу я для зв’язку

Слів в реченні завжди,

Наприклад: є гора,

А стало – дві гори.

Закінченням звуть мене

Я є частина слова

Я змінне, як взуття.

Я зовсім не основа!

Нас слова міняють часто

Бо якби ми не мінялись,

То слова б не поєднались.

Мудра Сова приготувала для нас повідомлення.

Ведуча. Мудра Сова говорить, що слово «префікс» походить від латинського слова, у перекладі на українську мову означає «причеплений перед чимось».. Префікси дуже поширені в українській мові. Їх налічується близько двох десятків. Найчастіше вживаються префікси в-, за - , з-, по - , при -. Префікси завжди пишуться разом зі словом. Префікс при - означає наближення, приєднання .Наприклад: принести, пришити, приїхати.

Префікс пре- найвищий ступінь ознаки. Наприклад: прегарний, прекрасний, премудрий.

V. Опрацювання нового матеріалу.
1. Робота з підручником .
Вправа 173 (с. 76) .
Сова стала схвильована, тому що вітер поздував всі слова. Вона просить вас виконати вправу і записати вірш за допомогою малюнків, використовуючи прийом ейдетики метод піктограм.

Виконання вправи з використанням прийомів ейдетики (метод піктограм)

Облітав журавель

Сто морів, сто земель,

Облітав, обходив,

Крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

— Де найкращая земля?

Журавель відповідає:

— Краще рідної немає!

- Хто може продовжити вірш?

- Хто автор вірша?

Метод « Прес»
Я вважаю… ( що префікс у слові облітав – об)
тому,що … (це слово утворилося від слова – літав)
наприклад … (долітав, залітав…)
отже …( префікс змінюється , він стоїть перед коренем і значення слова змінюється).

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

1.Фронтальна робота.

Продовжуємо працювати над словами, які нам дала остання сніжинка.

писати виконати те, що не закінчено

записати речення виконувати дію

дописати частково виконати дію

переписати переробити те, що не сподобалось

виписати виконати дію до кінця

Префікс всім нам допоможе, і повинен знати кожен:

перед коренем стоїть і  слова нові творить.  

Зробимо висновок: Це є префікси. За допомогою їх утворились нові слова

2.Робота над правилом.

-  А тепер давайте перевіримо ваше визначення з правилом у підручнику.

 Ознайомлення з правилом. (Підручник, с.76 )

-  Чи все правильно?

Скажіть, якщо префікс — це частина слова, то як його треба писати? (Разом)

IV. Тренувальні вправи.

Перевіримо, чи зможете ви застосувати правило для виконання завдань уроку.

Первинне закріплення

5.Гра «Складаночка».

Я називаю слово, ви добавляєте префікс.

Дорога- придорожній давати – роздавати

Вчити – вивчити їхати - приїхати

Вода –підводний мова – розмова

 3. Гра «Аукціон»
( Продається слово – КАЗАТИ , за допомогою префіксів утворити нові слова . Префікси записані на дошці).

Перевірка. Хто утворив найбільшу кількість слів , виграє фішку, яка прирівнюється до 12 балів.

1.Дидактична гра «Хто швидше».

Перемагає той ряд, який за одну хвилину напише без помилок найшвидше.

1ряд

2ряд

3ряд

Летіти

Нести

Везти

перелетіти

перенести

завезти

залетіти

занести

відвезти

відлетіти

віднести

довезти

прилетіти

принести

перевезти

долетіти

донести

привезти

Як називається ця частина слова, яку ми дописали ?

Перевіримо, чи правильний висновок ви зробили.

Подивіться, у нашого сніговита з’явилися очі.

Робота в парах

Завдання цієї вправи виконаємо в парах.

Виписати спільнокореневі слова виділити корінь і префікс.

Писати, малювати, записати, креслити, дописати, переписати, видрукувати, виписати.

Гра «Снігова кулька»

- Нові слова поповнюють наш словниковий запас. Щоб наша мова була барвистою, ми використовуємо синоніми та антоніми.(Діти згадують визначення синонімів та антонімів) Спробуємо утворити антоніми за допомогою префіксів.(Вчитель утворює першу пару, передає естафету учню, учень утворює свою пару і також передає естафету):

Вхід – вихід, влетів – вилетів, заніс – виніс, зачинити – відчинити, закопати – відкопати. В нових словах визначають префікс.

Робота над прикметами

— Спишіть народні прикмети. Підкресліть антоніми. Виділіть префікс у цих словах.

Грак відлетів — чекай снігу.

Жайворонок прилетів — надійде стійке тепло.

ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ РОБОТИ В ГРУПАХ

а)перед початком роботи оберіть лідера, спікера, доповідача, секретаря;

б) уважно продумайте завдання;

в)говоріть почергово, не перебивайте один одного;

г)дотримуйтесь правил піднятої руки;

д)працюйте так, щоб не заважати іншим.

А зараз кожна група отримує текст про зимове свято і визначає слова, у яких є префікси.

І група

7 грудня – одне з найулюбленіших жіночих свят – великомучениці Катерини. Дослідники дохристиянських вірувань розповідають, що в давнину це було свято Дівочої долі. В цей день долю потрібно розвеселити. Для цього молодь збиралася на вечорниці. Дівчата вишивали, хлопці розказували веселі оповідки. Весь вечір розважалися, співали і танцювали. А ще в цей день дівчата гадали. Якщо на Катерини поставити у воду вишневу гілочку, а на Маланку вона розпуститься і зацвіте – це добрий знак, доля буде квітучою і безтурботною.

  • Які слова виписали? Назвіть у них префікси. Як вони пишуться?

ІІ група

  • 13 грудня – свято Андрія . У народі його ще називають Калита. У цей день хлопці збиралися на вечорниці. Вони зносили до чиєїсь хати різні пісні страви. В цей день обов’язково потрібно було скуштувати калиту – спечений круглий корж з отвором посередині. Його підвішували під стелю. Хлопці стрибали, щоб відкусити. Хто не зможе підстрибнути, повинен затанцювати. А хто схопить найбільший шматок, той буде на вечорницях паном Калитинським.

ІІІ група

Українські діти з нетерпінням чекають 19 грудня. Вони щиро вірять, що в цей день Святий Миколай їм щось подарує.

І справді, кожен з вас уранці знаходить під подушкою або в черевиках якийсь подарунок. Але зважте, що Святий Миколай кладе подарунки тільки чемним, ввічливим і слухняним дітям. А неслухам він може покласти під подушку замість подарунка різку.

Тож дбайте про те, щоб здобути від Миколая у цьому році гарний подарунок.

Перевірка. Оцінювання членів групи

4) Робота з текстом за вправою 175.

- Для того, щоб повторити будову тексту і повправлятися у виділенні префіксів, виконаємо вправу 175.

- Прочитайте текст вправи ( читає  учень).

- З яких частин складається текст?

- Знайдіть зачин, кінцівку.

- Хто такий Карлсон?

- Хто читав цю казку?

- Випишіть виділені слова, позначте префікси ( записують, по одному коментуючи).

9. Вправа " Незакінчене речення"
- Змінна частина слова називається ... Знайдіть позначки на малюнку.
- Частина слова без закінчення називається…
- Основа має трьох синів Це корінь, суфікс і …
- Префікс – це частина слова, що стоїть…
- Він служить для…
Учні знаходять на малюнку відповідні позначки морфем.
V. Підсумок уроку
Вчитель: У народі кажуть : "Хто знання має, той мур ламає". В цьому сьогодні переконалися і ми інаш гість – Карлсон. . Йому прийшов час
ВИЛЕТІТИ додому з новими знаннями з української мови.
а) Рефлексія . «Інтерв’ю за три кроки»
- Сьогодні на уроці ми …
-Які ваші враження від уроку?
-Чому вдалося виконати всі завдання?
-Що, на вашу думку, вдалося найкраще?
-Скажіть, а чи справдились ваші очікування від уроку?

б) Домашнє завдання:
вивчити правило на с. 76 ,
вправа 176 або утворити нові слова за допомогою префіксів (на вибір)

в) Самооцінювання. Вправа " СХОДИНКИ"
-Як ви працювали сьогодні? Оцініть свій внесок у роботу класу.
- Хто вважає. що працював чудово?
(Прикріпіть фігурку сныговика на верхній щабель сходинок.)
-Хто вважає, що працював добре, але міг би краще?
- Чи були серед учнів ті, хто погано працював, не відрізнявся активністю?
(Кожний учень прикріплює силует фігурки сныговикана відповідну сходинку)

Вчитель: Спасибі вам, діти, за вашу сумлінність та активність.

  1. Дидактична гра «Прикрась ялинку»

  • Раз у нас сьогодні мова йде про свята, мабуть, ви зі мною погодитеся, що до свят потрібно прикрашати оселю, клас, щоб створити святковий настрій. Адже свято Андрія – напередодні Нового року. Символ нового року – ялинка, яку ми й будемо прикрашати сніжинками.

  • Але для того, щоб їх повісити потрібно правильно вставити префікс у словах, які до них прикріплені:

..терти, ..казати, ..писати, ..в’язати, ..ховати, ..формувати, ..сипати, ..чистити, ..чесати, ..мішати.

  1. Колективна робота

Ну-мо, префікси візьміть,

Слова нові утворіть.

На-, при-, за-, під-,

до-, ви-, від-, з-.

Пливе, будує, сіє,

вчить, лікує, веде, везе, віє.

Висновок. Префікс — це частина слова, яка стоїть перед коренем.

За допомогою префіксів утворюються нові слова.

  1. Гра «Збери слово»

Корінь –їзд-, префікс при-, слово відповідає на питання що?.(Приїзд)

Корінь –різ-, префікс по-, слово відповідає на питання що?.(Поріз)

Корінь –чист-, префікс по-, слово відповідає на питання що зробити?.(Почистити)

Корінь –сел-, префікс за-, слово відповідає на питання що зробити?. (Заселити)

Корінь –сад-, префікс роз-, слово відповідає на питання що?. (Розсада)

Корінь –пис-, префікс на-, слово відповідає на питання що зробити?. (Написати)

V. Узагальнення і систематизація вивченого.

2.Робота з фішками.

Називаю слова, які вже зустрічались на уроці і діти піднімають зелену фігурку ,якщо у слові є префікс, червону, якщо префікса нема.

Йшли, підводний ,перейшли, мова, приїхати, розмова, летіти, залетіти, відпочили, гребти, захотіти, притомилися.

Отже наш сніговик розвеселився, роздивився, розщедрився, розсміявся, і навіть привів з собою друзів.

  1. Розвиток зв’язного мовлення

Сніговик нам вдячний і пропонує скласти про нього невеличку розповідь.

Яка пора року зображена на малюнку?

Що вирішили зробити діти?

Який сніговик у них вийшов?

відповіді дітей

V. Підсумок уроку.

  1. Технологія «Мікрофон»

Продовжіть речення:

  1. Рефлексія

VI. Підсумок урок

Сенкан

1) Який гість завітав до нас у кашкетику?

2) Як його можна охарактеризувати?

3) Яку роботу виконує префікс?

4) Чим нам допомагає префікс?                        

5)  Висновок.

Префікс.

Перший, важливий.

Будує, змінює, створює.

Допомагає створювати нові слова.

Префікс – це значуща частина слова.

Давайте підсумуємо свій урок .Чи здійснили ми на уроці все ,що задумали.

МІКРОФОН

Продовжіть речення.

Сьогоднішній урок навчив мене

Після цього уроку я навчився(навчилася)…

Я зможу...

Чи досягли ми сьогодні мети?

Мені сподобалась ваша дружна, уважна робота. Я надіюсь що наше добре діло не пропаде.

V. Підсумок уроку.

VІ. Домашнє завдання

VII.Домашнє завдання.

Впр.176,с.77,вивч. прав. с.76.

15

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
0
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!