Урок української мови для учнів 2 класу " Родове дерево іменників. Загальне поняття про рід іменників"

Опис документу:
Мета уроку: повторити загальні поняття про іменник, ознайомити учнів з поняттям роду іменників, вчити визначати рід та число іменників, розвивати творче та критичне мислення, навички усного та письмового мовлення, виховувати наполегливість, старанність,вміння працювати в команді.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок: українська мова

Клас: 2

Тема уроку : « Родове дерево» іменників. Рід іменників. Визначення роду іменників.

Мета уроку: повторити загальні поняття про іменник, ознайомити учнів з поняттям роду іменників, вчити визначати рід та число іменників, розвивати творче та критичне мислення, навички усного та письмового мовлення, виховувати наполегливість, старанність,вміння працювати в команді.

Хід уроку

1.Організація початку уроку

Гра «Доповни слово»

Для успіш… навча…

Приготу… стара…,

Щоб бага… зна…

Почнемо пра…!

2. Актуалізація опорних знань учнів

2.1. Каліграфічна хвилинка

- Знайдіть зайве слово

Місто, рибка, червоний, стілець, кравець.

  • Що таке іменник? ( розповідаємо правило)

Вулиця, дорога, Дніпро, дівчинка, книга.

  • Які іменники пишуться з великої букви?

  • Запишемо в зошит число, класна робота.

Дн ні іп пр ро

Дніпро

  • Які ще назви річок ви знаєте?

2.2. Гра « Обертаємося навколо іменника»

Діти стають в коло, в центрі якого лежить надпис «іменник», а по контуру -

Хто? Що? Однина,множина, істота,неістота,загальні назви,власні назви.

Вчитель тримає в руках стрілочку. Йдемо по колу:

Іменник всім дає ім’я

Про нього знати хочу я!

Зупиняємося… Якщо стрілочка показує на слово « однина» - називаємо приклад іменника в однині і т.д.

2.3. Робота в парі .

Серед поданих слів знайди та запиши:

-іменник власну назву

  • іменник назву істоти

  • іменник назву неістоти

  • іменник в однині

  • іменник в множині

  • іменник середнього роду

  • Діти звертають увагу, що про рід іменників ще нічого не знають.

  • Учень,сонце, калина, вікна, Одеса, качечка, раки, Десна.

3. Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з поняттям рід іменників. Запишемо тему уроку в зошит.

  • Які завдання перед собою поставимо?

4. Вивчення нового матеріалу.

4.1. Гра « Він/ вона/воно мій/моя/моє»

На дошці малюнки:

Квітка, сонечко, книга, олівець, пенал, дзеркало.

Уявіть,що я злодій і хочу забрати ваші предмети. Щоб я їх не забрала скажіть :

« Він/ вона/воно мій/моя/моє»

4.2. Розподільний диктант

Жіночий рід, чоловічий рід, середній рід

Вовченя, хата, кухар, сад, джерело, калина.

4.3. Творча робота « Родове дерево»

- Діти, у нас є стовбур родового дерева іменників. А у вас є листочки, на яких ми напишемо іменники. 1-й ряд - іменники чоловічого роду,2-й ряд іменники жіночого роду, 3-й ряд іменники середнього роду.

5. Підсумок уроку

5.1. Доповнення вірша

Пам’ятай, що слово «лід»

Має (чоловічий) рід.

До цих слів підставлю «він»

Берег,котик, тато, дзвін.

А якщо скажу «вона»

Квітка,книжечка, струна,

Буде то жіночий рід

Пам’ятати про це слід.

А якщо скажу «воно»

Серце, сонечко, вікно,

Ви про це запам’ятайте

Рід середній зустрічайте.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
0
1
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!