Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Урок у 9 класі. Відсотки навколо нас.

Алгебра

Для кого: 9 Клас

19.10.2021

38

1

0

Опис документу:

На уроці з теми "Відсотки " поставлена мета : набуття вмінь та навичок розв’язування нестандартних задач, задач, які зустрічаються поряд з нами, які містять відсотки; розвивати в учнів логічне мислення, пам'ять, швидке усне обчислення; просторове уявлення; виховувати в учнів інтерес до математики, вчити вмінню бути компетентними в сучасному суспільстві.

Обладнання: вислови, комп’ютери, тексти задач на кожній парті.

Перегляд
матеріалу
Отримати код















Розробку уроку

з алгебри у 9 класі

підготувала Чекірова С.І.

вчитель математики

Сиваської ЗОШ І – ІІІ ст. №1

Новотроїцького району,

Херсонської області

Мета: набуття вмінь та навичок розв’язування нестандартних задач, задач, які зустрічаються поряд з нами, які містять відсотки; розвивати в учнів логічне мислення, пам'ять, швидке усне обчислення; просторове уявлення; виховувати в учнів інтерес до математики, вчити вмінню бути компетентними в сучасному суспільстві.

Обладнання: вислови, комп’ютери, тексти задач на кожній парті.

Хід уроку

І. Організація класу: учні записують дату, тему уроку.

ІІ. Повідомлення мети, теми уроку: Відсотки навколо нас.

Кожна людина має бути компетентною і не повинна розгублюватися у вирішенні питань, пов’язаних із відсотками.

Найвище призначення математики –

Знаходити порядок у хаосі, що нас оточує.

Норберт Вінер (американський

вчений, 1894 – 1964 рр. «батько кібернетики»)

ІІІ. Мотивація: ми часто бачимо вилови:

- Банківські відсотки;

- Кредит – 0%;

- Знижки – 10%;

- Заробітна плата підвищена на 20%;

- Жирність молока – 4%; Кефір – 25%;

- Кислотний розчин 30%-вий;

- Банківський вклад – 15% річних;

- Вологість повітря – 42%

Сьогодні ми з вами з’ясуємо відповіді на деякі запитання

ІV. Актуалізація опорних знань:

- Відсоток – це … (сота частина цілого, яка приймається за одиницю)

- 1% від числа а дорівнює… (1×а)

100

- Р% від числа а дорівнює (Р×а)

100

- Банківські відсотки – це… (відсоткові гроші по банківських вкладах, що нараховуються)

Запитання до класу:

1.Що більше 20% від маминої зарплати чи 20% від зарплати президента?

2. Що більше 30% від площі футбольного поля чи 30% від площі носової хустки?

3. Якщо з’їдено 70% пирога, то залишилося ?% пирога?

- Тест-відповідність (на комп’ютерах виконують три учні)

0,01 10%

0,1 1%

3 25%

100

половина 4%

1

25 50%

четвертина 3%

V. Розв’язування задач:

Задача на вологість:

Свіжозібрані пелюстки троянд мають вологість 99%, перед перевезенням пелюстки підсушують так, щоб вологість стала 98%. Як змінюється маса?

Розв’язання

Нехай вся маса 600кг, тоді 1%=6кг. Після підсушування волога зменшується, 98%×а. сухої речовини стало – 2% - що дорівнює 6кг.

2%=6кг, 1%=3кг.

3×100=300кг.

Отже, маса зменшилась в 2 рази. Це олімпіадна задача. У чому її олімпіадність? (не задано масу).

Учитель: В наш час складно знайти роботу, а якщо молода людина її знайде, щоб її не ошукали.

Задача (про заробітну плату)

В січні влаштувалася на роботу із заробітною платою 800грн. У лютому її підвищили на 20%, а в березні знизили на 20%. Яка заробітна плата стала, чи варто працювати?

Розв’язання

800+0,2×800=800+160=960грн – лютий,

960-0,2×960=960-192=768грн.- березень.

Дослідження: У лютому більше на 160(аванс), у березні менше на 32(віддає)

32×5=160(грн.)

Відповідь: варто працювати ще 4 місяці (по липень)

Задача (про ділянку землі)

Купуєш хату – шукай хорошого сусіда.

Сусід запропонував власнику прямокутної ділянки землі 20м на 30м ширину зменшити на 20%, а довжину збільшити на 20%. Чи погодитися власнику на таку пропозицію?



S=600м²

Розв’язання

20м на 20-0,2×20=20-4=16(м)

20% 30+0,2×30=30+6=36(м)

S=16×36=576(м²)

30м на 20%

Площа землі сусіда зменшилася.

У загальному вигляді: S=ab

S=1,2a×0,8b=0,96ab. 0,96›1

VI. Робота в групах:

І група

Перед Новим роком знижки на 30% на холодильники (ціна 2000грн), потім підняли ціни на 30%. Коли вигідно купувати?

Розв’язання

2000-0,3×2000=2000-600=1400грн.

1400+0,3×1400=1400+420=1820грн.

Відповідь: перед Новим роком.

ІІ група і ІІІ група

Сукня коштує 500грн

Знижки 30% 500-150=350 Знижки 5% 500-25=475

10% 350-35=315 10% 475-47,5=427,5

5% 315-15,75=299,25 30% 427,5-128,75=299,25

У якому випадку вигідно купити сукню?

Дослідження: 500×0,7×0,9×0,95=299,25(грн.)

Відповідь: однаково в обох випадках

Підведення підсумків роботи в групах.

Усе досліджуй, надай розуму перше місце.

Піфагор

Задача (колективно)

Довжина екватора 40000км збільшили на 1м. Як змінився радіус Землі ?

1=2Пr=40000000м

L1=40000001м r=40000000=6369426.7

6,28

R1=L ~ 40000001м ~ 6369426,9

2П 6,28


Rr ~ 0,2м ~ 20см

Дослідження: R=40000001=4000000 + 1

2П 2П 2П


Збільшилося на 1 ~ 0.159 ~ 16см

Відповідь: ~16см.

Недостатньо мати хороший розум,

Головне – уміти його використовувати.

Рене Декарт

Задача (про пасажирів)

В трамваї їхало менше 100 чоловік, причому сидячих було вдвічі більше ніж стоячих. На зупинці зійшло 4% пасажирів. Скільки чоловік залишилося в трамваї?

Розв’язання (колективно)

  • число пасажирів ділиться на 3;

  • Зійшло 4%= 1 , а значить число пасажирів ділиться на 25;

25

Отже, пасажирів було 75.

75×0,04=3 (пасажирів зійшло)

75-3=72 пасажирів залишилося в трамваї;

Відповідь: 72 пасажири.

Д/з: Автобус їде по маршруту Каховка – Херсон – Миколаїв – Одеса.

В автобусі не більше 60 місць.

В Херсоні – зійшло 4% і ввійшло 4 чоловік. В Миколаєві – зійшло – 25%, а ввійшло 25 чоловік. Після чого водій зітхнув. «Їду в Одесу неповністю завантажений». Скільки чоловік їхало в Одесу?

Підсумки уроку

Оцінки

Учні відгукуються про розв’язані задачі, думають над рекламою, порадою, що виражають емоції після уроку.



Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.