Урок-тренінг з краєзнавчого курсу “Місто мого дитинства” для 1 класу. “Моя квартира”.

Опис документу:
Кожна людина має свій дім, де вона народилася і виросла. Батьківщина починається з перших, на мою думку, найприємніших спогадів дитинства та батьківського дому. Метою нашого уроку – тренінгу є формування в учнів уявлення про свою квартиру, в якій мешкає його сім’я, про головні та старовинні предмети оселі, як про сімейні реліквії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема : Моя квартира.

Мета: формувати у учнів уявлення про свою квартиру, в якій мешкає його

родина, про головні та старовинні предмети оселі, як про сімейні

реліквії; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас

учнів; виховувати прагнення дотримуватися правил поведінки у

власній квартирі, шанобливе ставлення до сусідів, бути обережним.

Навчальні завдання

Наприкінці уроку учні повинні:

  • назвати правила безпечної поведінки вдома;

  • шанобливо відноситися до сімейних реліквій;

  • мати уявлення про свою власну квартиру;

  • обґрунтувати необхідність відповідати за свою поведінку.

Обладнання і матеріали:

  • плакат з темою уроку;

  • аркуші паперу А3;

  • фломастери, олівці. клей;

  • клейкі папірці (кольоровий папір);

  • плакат «Правила поведінки на тренінгу».

Що підготувати заздалегідь:

  • ілюстрації кімнат та предметів домашнього вжитку;

  • плакат з правилами тренінгу;

  • плакати для роботи у групах;

  • плакат очікувань «Гора»;

  • сонечка, хмаринки, сердечка, квіти ( за кількістю учнів).

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1.

Вступна частина

7 хв.

2.

Основна частина

15 хв.

3.

Практична частина

10 хв.

4.

Зворотній звязок

5 хв.

Хід уроку – тренінгу

Вступна частина

  1. Привітання.

(діти стають у коло, тримаються за руки)

Я всміхаюсь сонечку,

Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квіточці,

Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику,

- 35 -

Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся!

Зичу їм добра!

  1. Знайомство.

Вчитель : «Вітаю всіх. Перед початком уроку я пропоную кожному назвати своє ім’я і назвати один фрукт чи овоч, який ви найбільше полюбляєте».

(Наприклад: Я – Оксана, я люблю – полуницю; я – Ірина, люблю – грушу; я - Максим, люблю – огірок;……)

3. Повідомлення теми та мети тренінгу.

4. Нагадування правил.

На дошку вивішується плакат з правилами, які діти прийняли на попередньому уроці, але перед цим необхідно, їх пригадати.

5. Очікування.

На дошці малюнок гори. Вчитель роздає дітям вирізані зі стікерів ступні, на яких учні пишуть ім’я та говорять, що очікують від уроку. Потім вони кріплять свої «ступні» до підніжжя гори, в кінці тренінгу переміщують їх вгору настільки, наскільки справдилися їхні очікування.

Основна частина

  1. Презентація (7-8 слайдів) «Моя квартира».

  1. Вправа «Знайди собі подібного» (обєдналка і руханка).

Учні стають в коло. Закривши очі та не розмовляють. Учитель прикріплює на спину кожного малюнки (сонечка, хмаринки, сердечка, квітки) і пропонує дітям знайти собі подібного та обєднатись.

3. Практична робота в групах.

Завдання групам: наклеїти або намалювати кімнату.

1-а група – кухню;

2-а група – вітальню;

3-я група –дитячу;

4-а група – передпокій.

Презентація плакатів.

  1. Руханка «Час – можна і час - тиша»

Почергово звучать команди «можна» (діти бігають, шумлять) і «тиша» - завмирають.

- 36 -

  1. Мозковий штурм.

  • Як треба себе вести, якщо ти залишився сам вдома?

  • Чому не можна заважати сусідам?

На плакаті складаються загальні правила поведінки вдома, якщо залишився сам вдома та правила поведінки у власній квартирі.

Заключна частина

1. Зворотній звязок.

Продовжити фразу : « на цьому уроці – тренінгу я …..»

2. Очікування.

3. Прощання.

Стати у коло, узявшись за руки і хором сказати : «Ми – найкращі!». Привітати один одного оплесками.

Додатковий матеріал

1. Очікування.

- 37 -

1-а група. Кухня.

2-а група. Вітальня.

3-я група. Дитяча кімната.

- 38 -

4-а група. Передпокій.

- 39 -

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.