Мета: формувати поняття про необхідність дотримання правил безпеки під час ігор; створити позитивний емоційний настрій від спільних ігор; виховувати дружні взаємини, доброту, чуйність.
Навчальні завдання: Наприкінці заняття учні повинні: - мати уявлення про розваги; - вміти сприймати невдачу не як обисту поразку, а як поразку у грі; - вміти змагатися, враховуючи думку товаришів під час гри та сприяти зміцненню міжособистісних взаємин у руховій діяльності.
Обладнання і матеріали: конструктор LEGO, зображення Королівства та спортивного приладдя, льяльки-мотанки
Що підготувати заздалегідь: улюблені іграшки дітей
Орієнтований план уроку
Вступна частина - 5 хв.
Основна частина - 20 хв.
Робота в колі - 5 хв.
Заключна частина - 5 хв.
Хід уроку
I Вступна частина Знайомство 3ібралися малята У цікаву гру пограти. Хто добрий настрій має, Хай зараз пострибає. А хтось чомусь сумує, Хай жваво покрокує. Уcі щирі, усміхніться. Уcі ввічливі, вклоніться. Ми будемо дружно грати, У грі всіх вас поважати. (Діти стоять у колі і виконують рухи) Правила роботи - Які правила треба використовувати під час ігор, щоб не було образ і конфліктів? Бо в таких випадках доведеться припиниту гру.
Правила гри: У грі може брати участь 1 або кілька гравців. Ігри для багатьох гравців ставлять перед собою завдання виграти, тобто така гра є змаганням. В іграх зі змаганням гравці можуть утворювати команди, які намагаються досягти спільної мети. Такі ігри називаються командними. У грі поважають лише чесних та справедливих. Уважно слухай вчителя і запам’ятовуй необхідні дії, їх послідовність. Не хитруй і не поспішай, будь дисциплінованим.
II Основна частина
Діти, сьогодні ми переміщуємось у світ іграшок. Чи маєте ви удома найулюбленіші іграшки та ляльки? Вам подобається з ними грати? А багато іграшок - це вже ціле Королівство. В саме таке Королівство ми з вами і потрапили. Ось ваші улюблені іграшки, які хочуть, щоб ви стали почесними гостями у їхньому замку, якщо дасте відповіді на їх запитання.
- Якщо ви граєте у спільні ігри, то кого повинні слухати? (Того, хто оголосив себе головним у грі) - Під час гри можна змінювати її правила? (Ні) - Кого потрібно запрошувати до гри? (Усіх присутніх в класі) - Як слід грати в ігри? (Чесно, не хитруючи) - Учасникам гри можна сваритися? (Ні, ніколи)
- Дуже дякуємо за ваші відповіді! От ви й стали почесними гостями Королівства та іграшки запрошують вас виконати вправи з ними. Як раненько я встаю, (Підводяться навшпиньки, потягуються.) То багато справ роблю: (Розводять руки.) Личенько своє умию, («Миють» обличчя.) Вушка, носик, очка, шию. («Миють» вушка, очка, шию.) Одягнуся, причешуся (Нахиляються, причісуються.) І yсім я посміхнуся. (Посміхаються.) Робота у колі НАШЕ КОЛО, МОВ СІМ'Я Наше коло, мов сім'я. Друзі ми: і ти, і я,
- Добрий день сусіду зліва. - Добрий день сусіду справа. Ми — одна сім'я. Наше коло, мов сім'я. Друзі ми: і ти, і я. Обніми сусіда зліва. Обніми сусіда справа. Ми одна сім'я. (Далі замінюють слова «добрий день» на «посміхнись», «поцілуй», «приголуб», «налякай»; усі завдання потрібно виконувати)
Повідомлення
Перед тим як розпочинати ігри, згадаймо правило дружби. Утворімо разом коло! Стільки друзів - глянь навколо. Руку другу простягну, З другом сварку не почну. Будемо дружно грати, У грі всіх поважати.
Робота з LEGO
Наші бабусі та дідусі грали іграшками, які виготовляли самостійно (з ганчірок - ляльок, з гілок - конячок). А ми з вами зробимо із конструктора LEGO спортивне приладдя, яке іграшки візьмуть у своє королівство.
Гра «Грім - ураган - землетрус»
Учні об’єднуються в трійки. У кожній трійці двоє учасників беруться за руки i, піднявши їх угору, утворюють «хатинку», а третій учень стає між ними — це «мешканець хатинки». Якщо ведучий каже «Грім», «мешканці хатинок» намагаються знайти собі нові «хатинки» й забігають усередину нової пари. Якщо він каже «Ураган», «хатинки» шукають собі нових «мешканців». За сигналом «Землетрус» усі трійки розпадаються, і гравці намагаються створити нові. Завдання ведучого: знайти собі трійку. Той, хто не встиг знайти нову «хатинку» або нового «мешканця», стає ведучим.
III Заключна частина
Звортній зв’зок
- Діти, що вам сподобалось найбільше на уроці? - Яких правил потрібно дотримуватися під час гри? - Чи хотіли ви б опинитися в Королівстві з вашими іграшками назавжди? Прощання
- А тепер попрошу вас по черзі висловити свої враження. Ігри мене вчать... Ігри допомагають мені бути... Ігри моїх бабусі та дідуся мені цікаві тим, що... Я хотів(-ла) би пограти з батьками в... Я хочу створити
















