Урок "Технологія виготовлення вишитих виробів"

Опис документу:
• Мета:Ознайомити учнів із видами вишивки. Ознайомити учнів з асортиментом вишитих виробів, з основними видами вишивки, її призначення, дотримання учнями правил безпечної праці, організації робочого місця й санітарно-гігієнічних вимог під час вишивання;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок

Дата:

Клас: 5-Б

Тема: Технологія виготовлення вишитих виробів.

  • Мета:Ознайомити учнів із видами вишивки. Ознайомити учнів з асортиментом вишитих виробів, з основними видами вишивки, її призначення, дотримання учнями правил безпечної праці, організації робочого місця й санітарно-гігієнічних вимог під час вишивання;

  • сприяти розвиткові пізнавальних інтересів учнів, виховувати повагу до української стародавньої культури, культурно-історичних традицій, почуття міри, пропорцій, кольорових сполучень, естетичних смаків дівчат; душевної чуйності і взаємодопомоги;

  • сприяти формуванню навичок культури праці вишивальниці розвивати в учнів повагу до традицій українського народу.

Навчити практично застосовувати техніку вишивання для виготовлення виробів; якісно виконувати шов «хрестик». Виховувати повагу до роботи інших людей. Розвивати естетичні смаки.

Тип уроку: комбінований;формування умінь та навичок учнів.

Ключові слова: техніка вишивання косим хрестиком, канва, схема, рапорт, композиція.

Обладнання, матеріали, наочність: ілюстрації вишивок, вишиті вироби і матеріали для вишивання, зразки вишитих виробів, таблиці із зображенням умовних позначень догляду за вишитими виробами (прання, прасування). Презентація.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Перевірка готовності учнів до уроку:

- наявність форми;

- матеріалів та інструментів;

- запис зауважень;

- відмічаю відсутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Скажіть, будь ласка, які матеріали та інструменти ми використовуємо при вишиванні?

Відповіді учнів: канва, шерстяні нитки, або нитки муліне,голка, ножиці.

  1. Які види швів ви знаєте? Назвіть ті, які ми з вами виконували.

Відповіді учнів: Шов «голка уперед», «голка назад», «стебловий», «петельний», «козлик», «хрестик».

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вступне слово учителя:Сьогодні у нас незвичайний урок — урок-мандрівка в чудову країну мистецтва — країну вишивок. Тут ми ознайомимося з різними зразками вишивок, традиційними узорами і барвами, які прикрашають одяг, оселю. Потренуємося й самі вишивати. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Вступне слово учителя.

Я розповім одну легенду.

У дивовижно красивому місці, у маленькій хатинці жила чарівна україночка Василинка. Ця тендітна добра дівчинка була зачарована красою навіть маленької пелюстки від квітки, різнокольорових пір’їнок дивовижних пташок. Одного сонячного, весняного ранку дівчина, оглянувши всю красу, що навколо, відчула дивовижне піднесення: “О,якби я хотіла ці квіти, оці пташечки, оцю красу природи побачити на своєму одязі.” І вирішила Василинка оздобити свою лляну сорочку,яку зшила їй бабуся. Взяла вона лляні нитки пофарбувала у жовтий колір в цибулинні, з калинових ягід –

у червоний колір, з березових бруньок – у зелений, а з волошок – у блакитний. І вишила вона на безкінечній лінії блакитного неба – жовте сонечко, промені якого ніжно торкалися кетягів червоної калини. І коли Василинка вишивала, вона мріяла лише про одне – уберегти своїх рідних від всього злого, що є на землі. Бо вона бажала їм синього чистого неба, жовтого теплого сонця, гарячої, як червона калина – любові. Саме тому вишивки на сорочках і рушниках стали для українського народу оберегами!

Обереги для українського народу – це магічні засоби боротьби з ворожою, переважно з “нечистою силою”, охорона перед злом та поклик

зберігати все духовне добро. Кожна господиня бажала оздобити

свою оселю своїми неповторними рушниками, серветками, скатертинами.

  1. Розгляд теоретичного матеріалу.

Народна художня вишивка України при єдиній стильовій основі надзвичайно різноманітна. В кожній області вона має свої відмінності. Як і будь який твір вишивка створюється з урахуванням таких характерних особливостей :

  1. Відео про професію вишивальниць

- спочатку про дівчинку, а потім про вишивку західної України

V. Фізкультхвилинка

VI. Запис у робочі зошити основних термінів

VІI. Практична робота

- Інструктаж з БЖД

- Контроль якості виготовлення виробу.

VIII. Підсумки уроку

  1. Рефлексія

  2. Домашнє завдання

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись