Урок сенсорні системи. Види сучасних комп'ютерів

Опис документу:
дати загальну характеристику сенсорних систем,сформувати загальне уявлення про сенсорні системи, ознайомити із сучасними комп’ютерами, сформувати загальне уявлення про сенсорні системи в інформатиці, виявити чим відрізняються інформаційні сенсорні системи від біологічних

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Загальна характеристика сенсорних систем. Види сучасних комп’ютерів.

Мета: дати загальну характеристику сенсорних систем,сформувати загальне уявлення про сенсорні системи, ознайомити із сучасними комп’ютерами, сформувати загальне уявлення про сенсорні системи в інформатиці, виявити чим відрізняються інформаційні сенсорні системи від біологічних; розвивати уміння визначати першочергове значення того чи іншого органу; розвивати увагу,уяву, пам’ять, логічне мислення, уміння робити відповідні висновки; розвивати здоров’язберігаючу компетенцію; виховувати бережливе ставлення до свого організму та оточуючих людей, виховувати адекватну самооцінку, прищеплювати любов до інформатики.

Обладнання: магнітна дошка, таблиці, картки, роздатковий матеріал, презентація, комп’ютер

Базові поняття й терміни: сенсорні системи, аналізатори, рецептори, органи чуттів, нервові центри, поліграф (детектор брехні), інформаційні технології.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Епіграф уроку: «Хто володіє інформацією, той володіє світом»

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

1. Привітання. Перевірка присутніх і готовності учнів до уроку.

1.2. Оголошення теми, мети уроку

Темою нашого уроку є сенсорні системи, їх загальна характеристика.

Наше завдання — ознайомитися із загальною характеристикою сенсорних систем і сформулювати загальне уявлення про сенсорні системи: скільки їх, які ще називають аналізаторами. З курсу біології попередніх років згадаємо, які органи чуття розвинуті у тварин

( слух, нюх, зір, смак, у риб — бічна лінія – орган рівноваги), з’ясуємо, які органи чуття розвинуті у людини.

Біолог. Природа обдарувала людину здатністю сприймати різноманітні подразники навколишнього та внутрішнього середовищ: запахи, звуки, кольори, світло, температуру. Завдяки цьому ми можемо сприймати і відчувати явища, які відбуваються в довкіллі чи у власному організмі й відповідно на них реагувати.

Інформатик: Епіграф уроку: «Хто володіє інформацією, той володіє світом»

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

Розминка

  • Покажіть мені орган, яким ви відчуваєте холод, жорсткість, форму.

  • Доторкніться руками до органа, яким ви відчуваєте запах парфумів.

  • Помасажуйте руками орган, за допомогою якого ви бачите мене.

  • Доторкніться до органу, який дозволяє вам чути всі мої вказівки

Підсумуйте: Що це за органи? (Очікувана відповідь: органи чуття)

Вчитель: Яке значення органів чуття у житті людини? .

IIІ. Вивчення нового матеріалу

Інформатик: Люди спробували «навчити» електронні пристрої отримувати та оброблювати інформацію. Багато з нас користуються ними у повсякденному житті, навіть не звертаючи на це увагу.

Сенсорні системи в інформаційних технологіях (слайд)

Сенсор – це спеціальний пристрій, який дозволяє працювати з ним шляхом прямих дотиків і натискань на картинки, кнопки. Використовуються в сучасних інформаційних пристроях, дозволяє користуватися ними без підручних інструментів (миша, клавіатура). Найбільш популярні сенсори в сучасних гаджетах, телефонах і телевізорах.

Як працює сенсор? (слайд)

Комплект управління досить простий. Він містить сенсорну панель, драйвер і контролер. Панель складається з чистого скла прикріплюється до зовнішнього екрану. Вона вловлює натискання, дотики і передає їх контролеру. Він обробляє сигнали і відправляє їх до процесора.

слайд

Працює він за тим принципом, що і звичайна миша. Подвійне торкання є подвійне натискання. Проводячи пальцем по монітору можна зробити виділення.

ІV. Сприйняття нового матеріалу

Пояснення вчителя.

Сенсорні системи (аналізатори) — це складні структури, які сприймають і проводять тонкий аналіз усіх подразнень, що надходять із зовнішнього та внутрішнього середовища.

Кожний аналізатор складається з 3 частини: периферичної, середньої, центральної .

Периферичною частиною сенсорних систем є рецептори органів чуттів, що перетворюють енергію подразника на процес нервового збудження або, інакше кажучи, трансформують силу подразника в нервовий імпульс.

Середню, або провідну, частину сенсорної системи становлять чутливі нейрони, з’єднані між собою послідовно. Вони є шляхом, який веде від рецептора до кори головного мозку.

Ділянки кори великих півкуль, які сприймають інформацію від відповідних рецепторних утворень, становлять центральну, або кіркову, частину (ядро) сенсорної системи.

Поняття аналізатора було введено І. П. Павловим.

Класифікація рецепторів:

У людини є такі рецептори:

  • хеморецептори – клітини, здатні розпізнавати певні хімічні речовини чи їхні концентрації: смакові та нюхові рецептори, рецептори гіпоталамуса та судин, що реагують на рН, концентрацію глюкози в плазмі крові тощо;

  • механорецептори,  які сприймають механічний тиск; розташовані в шкірі, ротовій порожнині, судинах і порожнистих органах, м’язах і суглобах, рецепторні клітини органу слуху також э механорецепторами;

  • фоторецептори – сприймають світло певної інтенсивності і довжини хвиль (кольору): сітківка ока;

  • терморецептори – клітини, що реагують на температуру, знаходяться в шкірі (теплові та холодові), гіпоталамусі, деяких судинах кровоносної системи.

1)Яку загальну властивість мають всі сенсорні системи? (Адаптація)

Адаптаціяздатність пристосовуватись до сили подразника.(Цокання годинника, звикання до одягу, запаху)

2)Що це дає? (підвищуються функціональні можливості, тренується слух у музикантів, відчуття кольору у художників, смак і запах у спеціаліста-дегустатора)

Я. Діти як ви думаєте чому ми почали тему з рецепторів та аналізаторів?...

У людини є п'ять основних органів чуття: зір, слух, смак, нюх і дотик. Кожен з цих органів має свою складну будову і функції. Знати про те, як побудовано тіло і його органи чуття людини не тільки цікаво, але і корисно, якщо стануться які-небудь порушення, ви будете знати, з чим це пов'язано.

1 орган чуття: «Очі»

За допомогою очей людина бачить, що, безсумнівно, дуже важливо, адже без зору доводиться вкрай важко. Через очі людина отримує найбільший обсяг інформації з навколишнього світу.

Око складається з декількох важливих частин, а саме:

  • Око(частина), яка отримує зорову інформацію – периферична

  • Шляхи, по яким рухається сигнал про побачене: зорові нерви.-провідникова

  • Підкіркові центри, що знаходяться в головному мозку.

  • Зорові коркові центри, що знаходяться в потиличних частках мозку.(Центральна частина)

Цікаві факти

  • У жінок бічне (периферичний) зір краще, ніж у чоловіків.

  • Око людини може розрізняти до 500 відтінків сірого кольору.

  • У кожної людини райдужка очі індивідуальна, а тому її можна використовувати разом з відбитками пальців для ідентифікації.

  • Повіки при чханні автоматично закриваються, це рефлекторне властивість допомагає уникнути розриву очних капілярів.

  • Повну пересадку очі зробити неможливо, так як відновити зоровий нерв і закінчення, пов'язані з мозком не під силу.

  • У 1% людей на планеті колір райдужки правого і лівого ока відрізняється.

  • На верхньому і нижньому столітті людини 150 вій.

  • Дивно, але за 12 годин людина робить близько 25 хвилин моргань.

  • Рідше зустрічаються люди з зеленим кольором очей, таких лише 2 відсотки населення Землі.

Орган 2: Вухо

Вухо має здатність сприймати звуки, що важливо для спілкування з оточуючими людьми.

Опис будівлі

  • Частина, яка отримує звукову інформацію – периферична

  • Шляхи, по яким рухається звукові сигнали (слухові нерви )- провідникова

  • Центральна частина – слухова зона в скроневій частці кори головного мозку.


Цікаві факти

Євстахієва труба оберігає барабанну перетинку від руйнування, внаслідок різкого падіння або підвищення артеріального тиску, наприклад в горах, літаку, під час пірнання.

Вуха ростуть протягом усього життя людини.

Коли людині потрібно почути іншого через сторонній шум, наприклад музику, він зазвичай повертається до співрозмовника правим вухом.

У борців і гравців регбі вухо часто нагадує цвітну капусту, так як його хрящ постійно пошкоджується, і у нього немає кісток для відновлення.

Вуха – самоочисний орган. Пори виробляють всередині вушну сірку, а дрібні війки виштовхують її з вуха.

Музичний слух краще розвинений у народів, які мають більш мелодійну мову.

Самий чутливий слух у дитячому віці. При народженні людина може чути від 20 до 20 000 герц, з віком верхній поріг зменшується до 15 000 герц.

Орган 3: Ніс

Ніс – важливий елемент тіла людини, так як він відповідає відразу за дві основні функції – нюх і дихання.

Опис будівлі

  • Частина, яка отримує нюхові відчуття - ніс – периферична

  • Пахучі речовини контактують з війками нюхових рецепторів,подразнюючі їх,мембрана рецепторної клітини збуджується,виникають нервові імпульси- провідникова

  • Центральна частина – нюхова зона в центральній частці кори головного мозку.


  • Цікаві факти:

  • Ніс росте протягом усього життя, як і вуха.

  • З рефлексом чхання людина народжується і стиль його схожий на батьківський.

  • Існує близько 14 форм носа, найпоширеніший з яких – м'ясистий ніс.

  • Однією з ознак старіння є звисання кінчика носа донизу за рахунок розпаду колагену і постійної дії сили тяжіння.

  • Самі улюблені запахи людини – свіжої випічки, кава і свіжоскошеної трави. Часто в магазинах пахне кавою і свіжою випічкою, так як цей запах підвищує бажання людини купувати.

  • Відомо, що пам'ять загострюється з переживанням сильних емоцій. Запахи тісним чином пов'язані з подіями, що викликають ці емоції.

  • Люди мають приблизно 12 млн. нюхових рецепторів, але їх кількість з віком зменшується, і літні люди гірше розрізняють запахи.

Орган 4:Смак

Важко уявити життя без смакових рецепторів, розрізняють їжу, адже навколо стільки достатку смакоти.

Опис будівлі

Орган смаку -язик.

  • Частина, яка отримує смакові клітини що розташовані в смакових сосочків,що входять до складу виростах слизової оболонки язика ,а також на стінках глотки – периферична

  • Збудження від рецепторів передається по волокнах язикового нерва - провідникова

  • Центральна частина – смакова зона в скроневій частці кори головного мозку.

Корінь язика-чутливий до гіркого,бічні краї-до кислого і до солоного,а кінчик язика-до солодкого.

Весь язик вкритий епітелієм і сосочками:

Цікаві факти

  • На мові розташовані грибоподібні сосочки, кожен з яких містить від 50 до 100 смакових рецепторів.

  • 15 – 25 відсотків людей на Землі мають «супервкусом». У таких людей смакових рецепторів на сосочках більше, ніж у інших. Кількість сосочків у таких людей також підвищено.

  • Смак їжі визначається не тільки за допомогою мови, але і носа.

  • У Західній Африці росте Магічний фрукт, з'ївши який кислі продукти, такі як лимон, будуть здаватися солодкими.

  • Під час польоту на літаку чутливість до солоних і солодких страв знижується з-за високого рівня шуму, проте їжа здається більш хрусткою.

  • Смакові сосочки живуть близько 7 – 10 діб, після чого замінюються новими, тому смак, який ви відчували сьогодні, може відрізнятися від того, який був два тижні раніше.

  • Гострі спеції, додані вами страви, стимулюють не смакові рецептори, а больові, які з'єднуються з нервами.

  • Мова людини здатний відчувати цукор у воді в пропорції 1:200.

Орган 5: Шкіра

Шкіра е складним аналізатором,що сприймає тиск,дотик,вібрацію,тепло,холод і біль.

Людина може лишитися зору, слуху, смаку. При нежиті зникає нюх. І тільки одне відчуття ніколи не кидає людину! Це – ДОТИК! Дотик руки – велике диво природи…

Люди, позбавлені зору, кінчиками пальців можуть «читати» за допомогою спец. шрифту Луїса Брайля.

Цікаві факти

Перше відчуття, яке з'являється у новонародженої дитини – дотик.

Якщо сліпі від народження люди почнуть бачити, вони не зможуть відразу пізнати предмети, яких торкалися раніше по одному погляду, без дотику.

Рецептори, що відповідають за дотик, знаходяться не лише в шкірі, а і в м'язах, слизових оболонках і деяких суглобах.

Якщо дітям, у яких спостерігаються розлади психіки розтирати спину, їх сприйняття навколишнього середовища покращитися.

Якщо трохи доторкнутися до кистей рук людини, його артеріальний тиск трохи зменшитися і серцевий ритм знизиться.

Вага шкіри становить близько 15 відсотків загальної маси людини.

Якщо недоношеної дитини щодня гладити, ніжно торкатися, він буде набирати у вазі на 55 відсотків швидше, ніж діти, яких не чіпати.

З шкірою щоденно виводиться близько 600 мл води.

Найтонша шкіра – 0,5 мм на століттях і барабанної перетинки, а сама товста – 0,5 см на ступнях ніг.

Планшетний комп'ютер дозволяє працювати за допомогою спеціального пера, стилуса, або пальців, без використання клавіатури і миші. Користувач може вводити текст, використовуючи вбудовану екранну (віртуальну) клавіатуру,

Смартфони призначено для забезпечення мобільного зв’язку, а також для виконання операцій опрацювання, передавання і зберігання даних: введення та пересилання текстів, робота в Інтернеті, опрацювання фотографій, ведення ділового щоденника, перегляд відео, читання електронних книжок тощо.

Моноблок – комп’ютер, у якому системний блок, монітор і часто інші пристрої об’єднані в один.

Смартбук (англ. Smartbook) — тип мініатюрного комп'ютера, що є чимось середнім між традиційним смартфоном і нетбуком. Ці пристрої типово комплектуються дисплеєм з діагоналлю до 12 дюймів, модулем для роботи в мережах стільникового зв'язку, контролерами Bluetooth і Wi-Fi, а також приймачем GPS, невеликою вагою, низьким енергоспоживанням і невисокою вартістю.

Ультрабу́к (англ. Ultrabook) - ультратонкий і легкий субноутбук, що має ще компактніші габарити та низьку вагу у порівнянні зі звичайними ноутбуками, але при цьому - більшістю характерних рис повноцінного ноутбука.

V.Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу

Дослідницький практикум

Органи чуття

Людина

Комп’ютер

Слух

  1. Периферична

  2. Провідникова

  3. Центральна

  1. Мікрофон або звукові колонки.

  2. Звукова карта

  3. Процесор

Нюх

  1. Периферична

  2. Провідникова

3. Центральна

-

Зір

  1. Периферична

  2. Провідникова

  3. Центральна

Монітор

Смак

  1. Периферична

  2. Провідникова

Центральна

-

Дотик

  1. Периферична

  2. Провідникова

3. Центральна

1.Контролер

2. Процесор

Вправа «Мікрофон»

Учням пропонується закінчити речення:

А) Сенсорні системи- це …..

Б) У людини розрізняють такі сенсорні системи……

В) Сенсорні системи складаються із ….

Г) Периферичний відділ аналізаторів представлений…

Д) Провідникова ланка органів чуття – це…….

Е) За розташуванням рецептори бувають….

Є) За природою подразника рецептори поділяють на……

Ж) Основними властивостями сенсорних систем є…..

І) Найінформативнішою сенсорною системою є…..

Ї) Властивість сенсорних систем пристосовуватись до дії подразника- це…

VI. Підбиття підсумків уроку.

1.Чи сподобався вам урок?

2.Що найбільше сподобалось?

VII. Домашнє завдання.  

Пам’ятка до уроку

Сенсор – це спеціальний пристрій, який дозволяє працювати з ним шляхом прямих дотиків і натискань на картинки, кнопки.

Види сучасних комп’ютерів

  • Планшетний комп'ютер - дозволяє працювати за допомогою спеціального пера, стилуса, або пальців, без використання клавіатури і миші. Користувач може вводити текст, використовуючи вбудовану екранну (віртуальну) клавіатуру.

  • Смартфони - призначено для забезпечення мобільного зв’язку, а також для виконання операцій опрацювання, передавання і зберігання даних: введення та пересилання текстів, робота в Інтернеті, опрацювання фотографій, ведення ділового щоденника, перегляд відео, тощо.

  • Моноблок - комп’ютер, у якому системний блок, монітор і часто інші пристрої об’єднані в один.

  • Смартбук - тип мініатюрного комп'ютера, що є чимось середнім між традиційним смартфоном і нетбуком. Ці пристрої типово комплектуються дисплеєм з діагоналлю до 12 дюймів, модулем для роботи в мережах стільникового зв'язку, контролерами Bluetooth і Wi-Fi, а також приймачем GPS, невеликою вагою, низьким енергоспоживанням і невисокою вартістю.

  • Ультрабу́к - ультратонкий і легкий субноутбук, що має ще компактніші габарити та низьку вагу у порівнянні зі звичайними ноутбуками, але при цьому - більшістю характерних рис повноцінного ноутбука.

Біологія

Сенсорні системи (аналізатори) — це складні структури, які сприймають і проводять тонкий аналіз усіх подразнень, що надходять із зовнішнього та внутрішнього середовища.

Кожний аналізатор складається з 3 частини: периферичної, середньої, центральної .

Периферичною частиною сенсорних систем є рецептори органів чуттів, що перетворюють енергію подразника на процес нервового збудження або, інакше кажучи, трансформують силу подразника в нервовий імпульс.

Середню, або провідну, частину сенсорної системи становлять чутливі нейрони, з’єднані між собою послідовно. Вони є шляхом, який веде від рецептора до кори головного мозку.

Ділянки кори великих півкуль, які сприймають інформацію від відповідних рецепторних утворень, становлять центральну, або кіркову, частину (ядро) сенсорної системи.

У людини є такі рецептори:

  • хеморецептори – клітини, здатні розпізнавати певні хімічні речовини чи їхні концентрації: смакові та нюхові рецептори, рецептори гіпоталамуса та судин, що реагують на рН, концентрацію глюкози в плазмі крові тощо;

  • механорецептори,  які сприймають механічний тиск; розташовані в шкірі, ротовій порожнині, судинах і порожнистих органах, м’язах і суглобах, рецепторні клітини органу слуху також э механорецепторами;

  • фоторецептори – сприймають світло певної інтенсивності і довжини хвиль (кольору): сітківка ока;

  • терморецептори – клітини, що реагують на температуру, знаходяться в шкірі (теплові та холодові), гіпоталамусі, деяких судинах кровоносної системи.

У людини є п'ять основних органів чуття: зір, слух, смак, нюх і дотик. Кожен з цих органів має свою складну будову і функції. Знати про те, як побудовано тіло і його органи чуття людини не тільки цікаво, але і корисно, якщо стануться які-небудь порушення, ви будете знати, з чим це пов'язано.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.