і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

Урок-роздум для учнів 8 класу на тему: “Здоровий спосіб життя – це мій вибір»

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Тема: “Здоровий спосіб життя – це мій вибір»

Мета: формувати бережливе ставлення до власного здоров’я; виховувати культуру здорового способу життя; надати знання про здоров’я, здоровий спосібжиття, фактори, що впливають на формування здоров’я; мотивувати школярів на здоровий спосіб життя.

Форма проведення: урок-роздум

Хід заходу

Вчитель:

Усісідайте тихо, діти!

Домовляймось – не шуміти,

Працювати час настав.

Тож і ми марно часу не гаємо,

Про здоров’я урок починаємо!

Добрий день, сьогодні ми поговоримо про шкідливі звички та інші фактори які негативно впливають на ваш організм. До нас завітав відомий лікар Любомська Лариса Василівна, яка розкриє секрети збереження нашого здоров'я.

Лікар: Доброго дня! Спочатку я хочу розпочати нашу бесіду з - паління, яке є великою проблемою нашої планети. Сьогодні на планеті кожні 10 секунд вмирає один запеклий курець, а до 2020 року цей показник може підвищитися до однієї людини за 3 секунди. За даними національного дослідження, за останні 20 років частка курців збільшилася на 440 тисяччоловік, і цевідбувається в основному за рахунокмолоді та жінок. Сьогодні серед курців старшокласників і студентів 28% - дівчата. Вік курців постійно молодшає. Якщо уявити цідані в цифрах, то виявиться, що в Україні палять понад 3 млн. підлітків (хоча реальна цифра значно вища).

Вчитель: Це жахливо! Про шкоду паління знають всі. Але великою проблемою є те, що ми продовжуємо палити, байдуже проходимо повз курців-підлітків, а в магазинах продають цигарки будь-кому. Від кого залежить, щобцього не було? Звичайно ж, від нас самих. Ми творці свого здоров'я і життя вцілому. Палінню – бій! Ми за здоровий спосіб життя!

Учень 1. Відомо, що крапля нікотину 
Смертельна навіть для худоби. 
Пора покінчити з цією дурницею. 
Ганьба і сором тому, хто курить!

Здоров’я – це перша і найважливіша потреба людини, щовизначаєйогоздатність до праці, гармонійнийрозвиток особи.

Лікар. Здоров’я – це достатня функціональна активність системи генетичних механізмів організму, що забезпечують його оптимальну життєдіяльність у конкретних умовах оточуючого середовища.

Учень 1. У нашо мужитті є дуже цінна річ!

Учень 2. Яка має назву «Здоров'я»

Учень 1. Якщо його не вберегти, тод ічекай біди!

Учень 2. А наша ціль сьогодні до тебе правду донести!

Учень 1. Про збереження здоров’я!

Учень 2. Про  спорт та  та щастя відчуття!

Учень 1. Про найважливіше у житті !Дізнаєшся сьогодні ти!

Разом: Наш девіз завжди незмінний!: – «Здоров’я найцінніший скарб людини, то бережи його завжди,то бережи його щоднини!»

Вчитель:Але ж це не єдине від чого страждає людина, є ще не менш важливі проблеми людства.

Лікар. Шкідливим звичкам скажіть: „Ні!" Тютюнопаління, наркоманія, алкоголізм. Це - погане самопочуття. Це - постійна залежність. Це - байдужість до оточення. Це - хронічні та смертельні хвороби!

Вчитель:Давайте визначимо що для кожного з вас є бути здоровим. У вас на партах лежать аркуші паперу, напишіть на ньому слова які,на вашу думку, стосуються здоров’я. Наприклад: режим, загартовування, зарядка, спорт. Давайте по через і прочитаємо слова, які ви записали на аркуші, та із цих слів, складемо «асоціативний кущ».(учні виконують вправу та відповідають).

Лікар: А як же берегти своє здоров’я?

Учень 3. Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.

Лікар: Скажіть, будь ласка, як ви гадаєте, які існують правила здорового способу життя?

Учень 4. Найважливіше при здоровому способі життя – це харчування.

Вчитель: Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Не вживайте гамбургерів, чіпсів, коли та іншого. Як говорив Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої ​​їжі назавжди.

Учень 5.Активність, активність і ще раз активність!

Вчитель:Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. Відвідуйте спортзал, частіше бувайте на свіжому повітрі, займайтесь ранковою пробіжкою.

Лікар: Будьте рухливими. Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю! 

Учень 1. Основа здорового способу життя – правильний розпорядок дня.

Вчитель: Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способіжиття – це вже багаточого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня. 
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника – це означає, що виспалися. 
Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги. 

Учень 3. Частіше мати позитивний настрій!

Вчитель:Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися! 

Учень 2. Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе!

Вчитель:Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися!

Висновок.( діти доповнюють речення).Допомагають зміцнити здоров’я … ігри, наприклад: …. Слід уникати … звичок, які руйнують здоров’я, наприклад: …. Щоб зберегти здоров’я, необхідно доглядати за собою, а саме: …. Лікар:Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги. Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка! Турбота про своєз доров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях! 

Учень 6.Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йтидо мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельціроси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дніясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Цечудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!

Звучить ритмічна музика. До класу входять вітаміни.

Вітамін 1: Життя – це здоров’я, скористайся ним.

Вітамін 2: Життя – це краса – милуйся нею.

Вітамін 3: Життя – це мрія, здійсниїї.

Вітамін 4: Життя – це цінність, цінуййого.

Вітамін 5: Життя – це скарб, бережийого.

Вітамін 6: Життя – це пісня, доспівайїї.

Вітамін 7: Життя таке чудове, не загуби його.

Разом: Це твоє життя! Бережи своє здоров’я! 

Лікар:Вітаміни – запорука міцних волосся і нігтів, сильного імунітету і високого інтелекту. Вітаміни для школярів повинні бути присутніми в раціоні дитини, як у натуральному вигляді, так і в якості спеціальних вітамінних комплексів. Дитина, яка отримує необхідну кількість вітамінів для розуму:

  • Відрізняється високим рівнем інтелекту;

  • Легко справляється із завданнями в школі і вдома;

  • Швидше засвоює і запам'ятовує отриманий матеріал;

  • Простіше концентрує увагу;

Отже, здоров'я – це скарб людини. Про це сказано навіть у прислів'яхпро людину та здоров’я.

  • У здоровому тілі – здоровий дух.

  • Чиста вода для хвороби біда.

  • Здоровий не знає ,який він багатий.

  • Найбільше щастя у житті – здоров’я.

  • Здоров’я не купиш ні за які гроші.

  • Бережи одяг, поки новий, а здоров’я, поки молодий.

  • Здоров’я – всьому голова.

  • Без здоров’я нема щастя.

  • Здоров’я маємо – не дбаємо, а згубивши – плачемо.

  • Шкіра – дзеркало здоров’я.

  • Як про здоров’я дбаєш, так і маєш.

  • Здоровому все здорово.

  • Світ великий – було б здоров’я.

  • Глянь на вигляд – і про здоров’я не питай.

  • Гроші загубив – небагато загубив, час загубив – багато загубив, а здоров’я загубив – все загубив.

Вчитель: Давайте закріпимо наші знання про важливість нашого здоров'я виконавши вправу «Незакінчене речення».

Продовжити речення: «Я дізнався…, зрозумів…, навчився…, повторив…, запам’ятав…, зацікавився…».

Вчитель: Дякую Вам, шановна Ларисо Василівна, що ви знайшли час завітати до нас і допомогли зрозуміти значення здоров'я для кожної людини.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Виховний захід розроблений з метою формувати бережливе ставлення до власного здоров’я; виховувати культуру здорового способу життя.
  • Додано
    02.03.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    8 Клас
  • Тип
    Інші методичні матеріали
  • Переглядів
    115
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    BK621533
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання