Урок "ПРОБЛЕМИ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ"

Опис документу:
Цілі уроку: - освітня: ознайомити учнів з найбільш поширеними проблемами дихальної системи, розглянути причини виникнення таких проблем і заходи їх профілактики; - розвивальна: розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв'язки між особливостями будови й функціями біологічних структур на прикладі органів дихальної системи; - виховна: виховувати розуміння значення нормального функціонування дихальної системи для збереження здоров'я людини.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 13. ПРОБЛЕМИ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ

Цілі уроку:

- освітня: ознайомити учнів з найбільш поширеними проблемами дихальної системи, розглянути причини виникнення таких проблем і заходи їх профілактики;

- розвивальна: розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв'язки між особливостями будови й функціями біологічних структур на прикладі органів дихальної системи;

- виховна: виховувати розуміння значення нормального функціонування дихальної системи для збереження здоров'я людини.

Обладнання й матеріали: таблиці «Органи дихання», «Гігієна дихання», «Профілактика повітряно-крапельних інфекцій».

Базові поняття й терміни: повітряно-крапельні інфекції, грип, туберкульоз, дифтерія, ангіна, трахеїт, бронхіт, бронхіальна астма, пневмонія, плеврит.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Питання для бесіди

1. Як здійснюються дихальні рухи?

2. Що може статися в разі пошкодження плеври?

3. Що таке резервний об’єм легень?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Повідомлення учнів

1. Повітряно-крапельні інфекції.

2. Алергічні захворювання органів дихання.

3. Туберкульоз.

4. Дифтерія.

Обговорення доповідей з одночасним заповненням таблиці

Захворювання

Причини виникнення

Симптоми

Потрапляння до дихальної системи вірусів грипу

Кашель, нежить, чхання, підвищена температура

Туберкульоз

Потрапляння до організму людини туберкульозної палички

Руйнування тканини легень або інших органів

Дифтерія

Потрапляння до організму людини дифтерійних паличок

Ураження слизової оболонки горла, загальне отруєння організму токсинами бактерій

Трахеїт

Ураження слизової оболонки трахеї під час розвитку інфекційних захворювань

Запалення слизової оболонки дихального горла (трахеї), кашель, біль у грудях, захриплість голосу

Бронхіт

Виникнення запалення бронхів унаслідок розвитку інфекційних захворювань або впливу деяких речовин (отруйних, алергенів тощо)

Загальне нездужання, м’язові болі, нежить, запальні ураження глотки, сильний кашель

Бронхіальна астма

Порушення прохідності бронхів унаслідок спазму мускулатури дрібних бронхів, набряку слизової оболонки й закупорення їх в’язкими виділеннями під час розвитку алергічних процесів у бронхах

Напади ядухи, утруднене дихання, задишка, кашель

Пневмонія (запалення легень)

Розвиток у легенях запальних процесів, спричинених різними бактеріями або вірусами під впливом сильного переохолодження, значних фізичних і нервово-психічних перевантажень, інтоксикацій та інших чинників, що знижують імунітет

Значне підвищення температури тіла, сильний озноб, кашель, болі в боці, дихання поверхневе, прискорене

Плеврит

Запальні процеси в плеврі, що розвиваються як ускладнення під час запалення легень, туберкульозу, ревматизму та інших інфекцій, а також у разі алергічних захворювань і пошкоджень грудної клітки

Болі у грудній клітці, що посилюються під час вдиху й кашлю, загальна слабкість, лихоманка, іноді розвивається дихальна недостатність

Основні заходи профілактики захворювань органів дихання

1. Проведення вакцинації.

2. Карантин (уникнення контактів із хворими).

3. Дотримання правил особистої гігієни.

4. Регулярне диспансерне обстеження.

5. Підвищення опірності організму (загартування, збалансоване живлення тощо).

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ,СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Питання до учнів

1. Укажіть причини виникнення й основні ознаки грипу.

2. Укажіть причини виникнення й основні ознаки туберкульозу.

3. Укажіть причини виникнення й основні ознаки дифтерії.

4. Укажіть причини виникнення й основні ознаки бронхіальної астми.

5. Укажіть причини виникнення й основні ознаки пневмонії.

Самостійна робота учнів

1. Які чинники сприяють виникненню захворювань органів дихання? (Висока запиленість і погане провітрювання приміщень, порушення правил особистої гігієни, відсутність вакцинації та загартування, нераціональне живлення, розумове й фізичне перенапруження)

2. Чому дуже часто виникають епідемії повітряно-крапельних інфекцій? (Це пояснюється такими особливостями повітряно-крапельних інфекцій, як легка заражуваність, швидке поширення, сильна генетична мінливість патогенів, яка ускладнює вироблення імунітету)

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн