Урок. Правильна вимова слів із дзвінкими приголосними звуками в кінці слів та складів. Побудова і доповнення речень.

Опис документу:
Відкритий урок-подорож у 3 класі з української мови, де також навчаються діти з ООП. Правильна вимова слів із дзвінкими приголосними звуками в кінці слів та складів. Побудова і доповнення речень. Метою є

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Правильна вимова слів із дзвінкими приголосними звуками в кінці слів та складів. Побудова і доповнення речень.

Мета: розвивати вміння вимовляти слова із дзвінкими та глухими приголосними; поглибити знання учнів про звуки; фонематичний слух, логічне мислення; виховувати культуру спілкування, увагу, працелюбність, повагу одне до одного.

Обладнання: скринька, індивідуальні картки, таблиця дзвінких і глухих приголосних, малюнок-пазл, мультимедійна презентація, малюнки предметів.

Форма уроку: урок-подорож

Хід уроку

І. Організаційна частина

Діти стоять у колі

Давайте привітаємось, (жестова мова)

Давайте посміхнемося, (посміхаємось)

Давайте в очі глянемо, (поглядають один на одного)

І нам тепліше стане.

Раз рука, два рука, (взялись за руки)

Раз плече, два плече. (доторкнулися до плеча сусіда)

Голова вліво, вправо подивились, (покрутили головою)

Посміхнулись, привітались. (посміхаємось)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Зупинка «Словничок». Перевірка домашнього завдання. Слайд 2, 3.

  • А ми продовжуємо подорожувати Мовною країною. Діти ЗПР – слова

А на зупинці «Словничок» ми знаходимо цю цікаву апельсин, пшениця;

річ – скриньку, а в ній – цікавинки. Допоможете їх дитина з ЛРВ –

розгадати? (вибірково діти беруть картку із словом) абрикос.

  • Що це за слово? А чи не загубилась там літера? Яка саме? (малюнки)

Що це слово означає? Чи знайоме вам це слово?

  • Чи виникали у вас труднощі при виконанні домашнього

завдання? Які саме?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Зупинка «Казкова». Слайд 4.

  • У столиці Мовної країни жили літери. А називалося місто – Дітям ЗПР – мод-

Абетка. Букв, що позначають голосні звуки, було менше, ель лише декількох

ніж букв, що позначають приголосні звуки, тому вони жили звуків б-п, з-с, ж-ш;

ближче до центру міста. Приголосні - дзвінкі і глухі жили дитина з ЛРВ – б-п.

трішечки далі. Дзвінкі і глухі звуки, що мали пару,

влаштувались уздовж дороги, один звук навпроти другого:

Б навпроти П, З через дорогу від С...
Решта дзвінких без пари облаштувалися у кінці вулиці.

Л, М, Н, В, Р та Й запросили біля себе і Ф пожити, щоб

йому сумно не було. Але той відмовився, він же глухий,

між дзвінкими йому буде не дуже добре. Тому він переїхав

жити далеко від центру міста. (демонстрація таблиці)

ІV. Оголошення теми і мети уроку

- Ви здогадалися, що ми продовжуємо дізнаватися більше про дзвінкі та глухі приголосні звуки. Сьогодні ми зупинимось на вулиці дзвінких приголосних і будемо виконувати їхні завдання.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Зупинка «Логічна». Робота в парах. Вправа 194. Слайд 5.

- Перше завдання – скласти пазл і назвати, що зображено. Діти ЗПР – зобра-

(запитую про кожний предмет) ження ложки, ножа.

- Давайте чітко вимовимо слова - назви предметів, які, Діти ЛРВ – гарбуза.

зображено? (гриб, вудка, плуг, гарбуз, віз, жолудь, дід, сад,

ложка, ніж, діжка)

- Запам’ятайте! В українській мові в кінці слів і складів

дзвінкі приголосні треба вимовляти дзвінко, не оглушуючи

їх. Наша мова повинна бути чистою і мелодійною.

- У словах «гриб», «плуг», «гарбуз», «віз», «дід», «сад»,

«ніж», «жолудь» назвіть останній звук. Це звук за звучанням

дзвінкий чи глухий?

- У словах «вудка», «ложка», «діжка» назвіть останній звук

першого складу. Це звук за звучанням дзвінкий чи глухий?

- Яке речення можна скласти з будь-яким з цих слів? (усно)

2. Хвилинка каліграфії. Слайд 6.

- Пані Міністр хоче перевірити, чи вмієте ви гарно писати. Працюють разом

Тому прислала нам господарів будинків дзвінких звуків, а з класом.

саме букви Б, Д, З, Г, Ж. Давайте їх пропишемо.

3. Зупинка «Склади слово». Індивідуальна робота. Слайд 7. Дітям ЗПР – послі-

- Діти, давайте допоможемо словам знайти останні літери, довно з’єднати літе-

які загубились. ри, щоб утворилось

- Ду_ са_ моро_ сні_ ванта_ слово (гардероб).

зу_ ме_ гарбу_ дру_ бага_ Дитині ЛРВ – гриб.

гри_ ді_ водола_ носорі_ подоро_

- Запишемо їх на дошці. (Кожна дитина по черзі виходить

до дошки і записує свої слова)

- А слова «сад», «гарбуз» і «сніг» попросили, щоб із ними Дітям ЗПР – склада-

склали речення. зі слів речення на

VI. Фізхвилинка (відео) картках (У моєї

VIІ. Узагальнення і систематизація знань учнів мами чудовий гарде-

  1. Зупинка «Загадкова». Робота в групах. Вправа 196. Слайд 8. роб). Дитині ЛРВ –

  • Тепер розділимось на три команди. Від кожної команди я слово з букв (пагорб)

запрошую капітана до мене обрати конверт із загадкою. (малюнки)

  • Будь ласка, прочитайте, поспілкуйтесь і відгадайте їх.

(діти з ООП відпочивають)

  • Молодці, тепер капітани по черзі запишуть на дошці свої

загадки.

  • Дякую, але зупинка «Загадкова» не відпустить нас, поки ми

не підкреслимо літери, що позначають дзвінкі приголосні

звуки в кінці слів.

  1. Зупинка «Звукова». Слайд 9.

  • Я пропоную вам згадати слова, у яких останній звук ми Діти ООП згадують,

вчилися правильно вимовляти. (усно) які слова вивчали.

  • Назвіть цей звук.

VІI. Підсумок уроку

  1. Вправа «Незакінчене речення». Слайд 10.

  • Ми повертаємось з нашої подорожі. Будь ласка доповніть речення.

  • Я дізнався…

  • Я навчився…

  • Було цікаво…

  • Тепер я вмію…

  • Мене зацікавило…

  • Мене вразило…

  • Я здивувався…

  • Мені здалося складним…

  • Рефлексія (звучить спокійна музика). Слайд 11.

  • Тепер трішки відпочинемо, закриємо очі, уявимо, що ми вдома, разом з матусею. Про що ви можете їй розповісти після нашого уроку?

VIІІ. Домашнє завдання

  • Ваше домашнє завдання - вправа 197. Потрібно до слів дібрати спільнокореневі за зразком. (дітям ЗПР – списати слова і підкреслити букви, що позначають дзвінкі приголосні, ЛР – списати слова)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
0
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!