Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
10 клас
Урок №154
Дата:
ПРАКТИКУМ №49. ПРАКТИЧНА РОБОТА
«ПОРІВНЯЛЬНА ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА
ХАРАКТЕРИСТИКА США Й КАНАДИ».
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про державний устрій, ЕГП, населення й господарство США та Канади; розвивати вміння учнів самостійно працювати з джерелами географічних знань, використовувати в дослідженнях порівняльний метод, самостійно аналізувати інформацію та на основі аналізу робити обґрунтовані висновки.
Обладнання: настінні економічна й політична карта Північної Америки, географічний атлас для 10 класу, підручник, довідники, посібник «Експрес-контроль».
Ключові поняття: географічне положення, населення, корінне населення, урбанізація, етнічний склад населення, господарство, ВВП, промисловість, сільське господарство, транспорт, соціальна інфраструктура, зовнішньоекономічні зв'язки.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель збирає виконані учнями вдома творчі роботи.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Експрес-контроль
Учні виконують завдання тесту 20 із посібника «Експрес-контроль».
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель нагадує, що цей урок є останнім у темі «Географічний нарис про Північну Америку». Для зміцнення набутих знань і вмінь необхідно узагальнити вивчений матеріал. Для цього чинною навчальною програмою передбачене виконання практичної роботи.
IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Практична робота «Порівняльна економіко-географічна характеристика США й Канади»
За допомогою підручника, географічного атласу й інших джерел інформації заповніть таблицю «Порівняльна економіко-географічна характеристика США й Канади» за планом: розмір країни; загальна оцінка ЕГП; загальна оцінка природних умов; забезпеченість природними ресурсами; кількість населення; демографічна ситуація; рівень і темпи урбанізації; етнічний склад населення; ВВП на душу населення; провідні галузі господарства; провідні галузі видобувної промисловості; провідні галузі обробної промисловості; провідні галузі рослинництва; провідні галузі тваринництва; особливості транспортної системи; рівень розвитку соціальної інфраструктури; оцінка туристично-рекреаційного господарства; міжнародна спеціалізація; головні економічні партнери; висновки.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Виконайте завдання на контурній карті Північної Америки в посібнику «Комплексний зошит для контролю знань».
2. Повторитe §§ 68-71.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»