Урок позакласного читання. Улюблені вірші про природу.

Опис документу:
Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Літературне читання

Вчитель: Долгова
. Ольга Володимирівна

Місце проведення 2клас

Тема

Урок позакласного читання

Улюблені вірші про природу.

Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

жак та їжаченя їздять по гриби щодня.

їжачиха помагає — сироїжки їм збирає.

2. Гра «На гірку з гірки»

Читайте слова у стовпчиках: перший стовпчик - згори вниз, другий -знизу вгору.

Дощ

гілка

лев

ряска

сад

квітка

мох

зяблик

сич

тюлень

меч

люстра

дуб

тюбик

лис

лялька

3.

Гра «Додай склад»

Бу-

... (кет); моло —. .. (ко);

бу- .. (зок); моло —. ..(дець);

бу- .. (лава); моло —. .. (теж);

бу- .. (динок); моло —. ..(чай);

бу- .. (лка); моло —. .. (диїї).

Ш. Повідомлення теми та мети уроку

Наш дивний світ — Тож бережи його,
Такий, як казка. Будь ласка.

Перед вами — павутинка зі складів. Поєднуючи їх, прочитайте слова,
що стануть девізом нашого уроку.

Ду при ді гом

Бу я ро дру

(Буду я природі другом.)

Як ви розумієте ці слова?

Сьогодні ми будемо читати твори про природу. Сподіваюся, ми ще
більше переконаємося, що природі ми не сусіди, а її часточка. І від знань
про неї і бережливого ставлення до природи залежить наше щасливе
життя.

IV. Актуалізація читацького досвіду школярів

1. Робота з виставкою книжок

  • Чи відповідають темі представлені на виставці книжки?

  • Твори яких авторів ви вже читали?

  • Які. назви мають книжки?

2. Розглядання та короткий аналіз дитячих ілюстрацій до теми

V. Обговорення прочитаних творів

1. Вірш Петра Сотниченка «Умійте природу любити»

  • До чого нас закликає автор?

  • Що кожен з вас може зробити для збереження природи?

2. Вірш Лідії Компанієць «бідолаха»

  • Чому вірш має таку назву?

  • Прочитайте, як дівчинка звертається до маленької пташки.

  • 3 якою інтонацією ми будемо читати ці слова?

  • Доведіть, що герой вірша любить і береже природу.

  • Давайте разом спробуємо розгадати анаграми.

Ровона цяниси гобецьро рокасо телдя тіласвка Ворона синиця горобець сорока дятел ластівка

  • Яка пташка «зайва» в цьому рядочку? Чому?

  • А як ми можемо допомогти цим пташкам узимку?

3. Гра «Хто більше?»

Учитель називає птаха, а діти мають за його назвою пригадати лічилку, скоромовку, казку, пісеньку, народну прикмету тощо.

Качка — українська народна казка «Кривенька качечка».

Сорока — Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок — сорок морок.

Журавель — Краще синиця в руці, ніж журавель у небі. Українська народна казка «Лисиця та Журавель ».

Гуси — Дикі гуси відлітають — кінець бабиного літа.

VI. Читання та обговорення нового твору (оповідання
Олександра Ємченка «Драма на болоті»)

1. Читання оповідання вчителем

Коли ви найбільше хвилювалися, слухаючи оповідання?

2. Читання оповідання учнями «ланцюжком»

  • Хто врятував лосиху від вовків?

  • Хто виходжував зранену лосиху?

  • Чому лосиха знову прийшла до єгеря?

  • Хто образив її цього разу?

  • Чому оповідання має таку назву?

  • Який учинок лосихи свідчить про її довіру до завідуючого ветлікарнею?

VII. Підсумок уроку

Які твори про природу, про красу і дбайливе ставлення до неї вам най-

більше сподобалися? Хто їх автори?

Яка головна думка об'єднує ці твори?

Пам'ятайте, любі діти, Щоб пташки у нас співали,

Щоб сади у нас цвіли, І дерева підростали,

Щоб літали в чистім небі Щоб земля була у квітах,—

І лелеки, й журавлі, Бережіть природу, діти!

VIII. Домашнє завдання

Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «Батьківщина — рідний край».

Фізкультхвилинка через кожні 15 хвилин Комплекс вправ гімнастики для очей

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
1
6
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!