Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Урок позакласного читання у 7 класі

Українська література

Для кого: 7 Клас

24.03.2020

378

3

0

Опис документу:
Розвивати компетентність здорового життя через аналіз та читання художнього твору; привернути увагу учнів до читання книжок, познайомити з біографією Валентина Бердта; розвивати навички самостійного пошуку вирішення проблем, акторські здібності, критичне й образне мислення, культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, вміння характеризувати героїв твору, давати оцінку їх поведінці та вчинкам; формувати естетичні смаки дев’ятикласників; виховувати почуття любові
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Урок позакласного читання

Валентин Бердт « Все починається в 13»

Мета: Розвивати компетентність здорового життя через аналіз та читання художнього твору; привернути увагу учнів до читання книжок, познайомити з біографією Валентина Бердта; розвивати навички самостійного пошуку вирішення проблем, акторські здібності, критичне й образне мислення, культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, вміння характеризувати героїв твору, давати оцінку їх поведінці та вчинкам; формувати естетичні смаки дев’ятикласників; виховувати почуття любові та поваги до батьків, до праці, розуміння потреби вчитися і засудження ледарів, хвальків, пустунів ; навчати жити в прекрасному але жорстокому світі.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Уявімо ситуацію : Батьки забороняють вам користуватись компʼютером під час літніх канікул. Ваші перші репліки.

(Виступи учнів)

ІІ. Перевірка домашнього завдання .

Актуалізація опорних знань.

1. Учні демонструють малюнки «Літо у бабусі»

2. Доміно: 1.«За що я люблю літо»

2. «За що я люблю бабусю»

(Вона: хвилюється — жаліє — прекрасна — лагідна — турботлива — щира — іноді сувора і вимоглива — чуйна — спостережлива — доглянула і випестила нас — ...)

3. « Чи люблю я ходити на кладовище вночі?»

3. «Мікрофон»: як я звернуся до своєї бабусі?

( Бабусю, рідненька, , рідна і кохана, ненька моєї мами, голубонька, рідна бабусечко, сонечко…)

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми не випадково заговорили про літо і бабусь , бо твір ,який ви читали вдома саме про літні канікули ваших однолітків у своїх бабусь у селі. А досить цікавий твір про це і написав Валентин Бердт під загадковою назвою «Все починається в 13»

Повідомлення учнів.

1 учень.

Народився в селянській родині. У 1984 році закінчив Яблучанську середню школу й того ж року вступив на філологічний факультет (відділення української філології) Харківського державного університету ім. Максима Горького. У 1986—1988 служив у лавах Радянської армії. Після демобілізації поновив навчання в університеті. У 1988 році перевівся на заочне відділення й розпочав журналістську роботу кореспондентом заводської газети «Промінь» НВО «ХЕМЗ» (м. Харків).

З 1990 по 1991 працював спецкором харківської міської газети «Слобода». З 1991 по 1992 роки був заступником головного редактора харківської газети для підлітків та юнацтва «Ба-бах!!!».У період з 1992 по 1994 роки займався видавничою справою.

2 учень.

У 1996 році повернувся до журналістики. Працював кореспондентом в харківській молодіжній газеті «Событие» . У 1998 році перейшов до редакції щотижневика «Грані» на посаду кореспондента. Протягом 2000—2001 років працював кореспондентом обласної газети «Время». 2001 року був завідувачем відділу інформації харківської міської газети «Слобода».

У 2002 році перейшов до редакції галузевої газети «Южная магистраль» (Харків). З 2006 року — власний кореспондент Всеукраїнської транспортної газети «Магістраль» на Південній залізниці. Член Національної Спілки журналістів України (від 1996 року). Член Національної спілки письменників України(від 2015). Член творчої асоціації літераторів «Слобожанщина» (від 2015).

Слово вчителя.

Літературну творчість розпочинав як поет. Видав збірку верлібрів «Потойбіччя». Вірші та оповідання друкувались в місцевій періодиці, українських часописах «Український засів», «Медіа-поліс» та антології молодої поезії «Початки» («Смолоскип», 1998).

Як прозаїк дебютував романом «Останній клієнт». З 2009 року активно працює в дитячій літературі.Лауреат творчих конкурсів «Часопис», «Часопис-2000», «Коронація слова» (2009), Коронація слова (2012), лауреат літературної премії «Великий Їжак» (2012).

У 2017 році його оповідання увійшло до збірки «10 історій для хлопців», що вийшла у «Видавництві Старого Лева».

Автор книг “Верлібри. Потойбіччя” (1991 р. “Видавець”), “Марципан Пломібрович” (2009р.”Видавництво Старого Лева”) у співавторстві з Яною Бердт, “Мій друг Юрко Цикуль та інші” (2010р. “Видавництво Старого Лева”)

Дипломант конкурсу “Коронація слова” 2009 р.

3 учень. Про видавництво

«Видавництво Старого Лева» – це книги для всієї родини. Бо кожен у родині, незалежно від віку, може знайти собі серед наших видань щось цікаве і важливе. Ми добираємо яскраві високоякісні твори з художньої літератури та non-fiction для дітей і дорослих. Намагаємося вдумливо працювати з найрізноманітнішими жанрами та серіями. А ще - за родинним читанням минають найкращі моменти спілкування між дорослими і дітьми. З цими книгами затишно. Їх приємно зберігати в домашній бібліотеці і передавати у спадок.

4 учень .

«Видавництво Старого Лева» – це більше,ніж книги. Це неймовірні емоції довкола книг, це радість творення і спілкування. Нам надзвичайно важлива якісна комунікація між дуже різними людьми: і тими, котрі працюють над народженням книги, її промоцією, поширенням, і тими, хто книгу купує, читає, переповідає, оцінює.

5 учень.

«Видавництво Старого Лева» – це команда небайдужих людей, професіоналів книжкової справи.

(інсценізація , розповідь від першої особи)

6 учень.

Ми створюємо книги як для самих себе. Працюємо з письменниками, перекладачами та літредакторами – справжніми професіоналами. Бо ми самі активні читачі. Тому серед авторів – українські та іноземні письменники найвищого ґатунку. За кожною із книг – своя історія. Бо жодна з них не є випадковою.

7 учень.

Ми добираємо книги виважено, видаємо лише ті, в літературній якості чи в потрібності яких маємо впевненість. Дбаємо про досконалу якість форми і змісту, бо самі вибагливі в естетиці. З нашими виданнями працюють провідні українські та зарубіжні графіки та дизайнери. Ми українці, і нам важливо доводити світу, що українське – це якісно, модно, цікаво. Ми віримо в модель українського успіху. Тому нам важливо, щоб наша справа була успішною, а бізнес – соціально відповідальним.

8 учень .

Нам не байдуже, за якими книгами оцінюють культурний рівень нашої країни. І своїми книжками ми беремо на себе місію долучитися до творення позитивного європейського іміджу України. Тому вже кілька років є активними гравцями на міжнародному ринку прав. Наші книги заговорили різними мовами світу. Ми впевнені, що читачі – це найкращі люди нашої країни. А наші читачі нам найдорожчі. Це свідомі люди, котрі мають власну думку, роблять самостійний вибір і цінують якість. Це активні люди, які сповідують важливі загальнолюдські цінності і розуміють, що читання – це також важлива цінність, яка творить людину.

9 учень.

Ми відкриті до світу. Нам важливий взаємообмін думками і враженнями з читачами, ми від них черпаємо натхнення, прислухаємося до критичних зауважень і побажань. Читачі – наші партнери у виборі і просуванні книжок. А ще ми дбаємо про те, щоби про наші книги і про наших авторів дізналося якомога більше хороших людей. Тому ми ділимося з вами радістю читання на всіх доступних нам майданчиках промоції книг. Наша місія – разом з книжкою змінювати суспільство. Ми прагнемо позитивних змін і віримо в нову реальність – у якій люди читають книги і мають почуття власної гідності.

Слово вчителя

Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…

Якщо ви полюбляєте дивитися фільми жахів, читати про відьом і слухати страшні історії про походи на кладовище опівночі, ця книга для вас.

Робота з текстом твору .

Герої твору три хлопці та дівчина, приїхали на літні канікули у село. Все починалося весело, безтурботно, а перетворилося на суцільне жахіття. Тут і дивні повідомлення в соцмережах, і реальні ритуали на кладовищі, і низка паранормальних явищ і багато іншого, від чого мурашки по тілу під час читання. Окрім того, це історія про трагічне кохання головних героїв. Але найголовніше – це боротьба добра зі злими чарами.

Робота над змістом оповідання «В село на заслання»

1.Переказ змісту.

2. Складання інформаційного грона.

Робота над змістом оповідання «З неї все і почалося»

1.Знайомство з новими героями.

2.Коло думок . Спростуйте …

- Автор оповідання пасивний спостерігач…

- Канікули здавалися сірими барвами…

- Хлопці травмували бабу Кожущиху…

Робота над змістом оповідання «Страшний суд»

1.Метод «Займи позицію»

- Я «За!» користування інетом на літніх канікулах.

-Я «За!» навчити бабусю користуватися скапом.

2.Прийом»Усне малювання».

(Сцена, коли телефонує Оксана).

Робота над змістом оповідання «Кінотеатр біля старої верби»

1.Ознайомлення зі змістом оповідання.

2. Скласти Коло Вена .

Робота над змістом оповідання «Двері у світ померлих відчиняються»

1.Скласти Сенкан до героїв оповідання.

2.Робота в групах :

- Скласти інформаційне гроно.

-Знайти цитату про методи пошуків могили на кладовищі.

- Продовжіть ряд рис характеру героїв оповідань, та викресліть зайві.

- розумні;

- безстрашні;

- щирі;

- талановиті;

- горді;

- дотепні;

- справедливі;

- ……………..

IV.Підсумок уроку.

Метод «Прогноз»

Спрогнозуйте долю дитини ,яка більше години проводить за нетом.

Виступи учнів.

Висновки учнів після прочитаних оповідань.

1 учень.

Страхота - ось яке слово я постійно казала, коли читала цю книжку. Було страшно, згадувала, як в підлітковому віці мені теж було нестерпно цікаво слухати про всяку потойбічну силу, любила жахастики, чогось мене до того тягнуло. виявляється, що у багатьох таке буває. мені тринадцятий минало, як-то кажуть... страхота страхотою, але не могла відірватися від цієї книжки, було страшно цікаво, оті всі переживання підліткові передані дуже класно!!!

2 учень.

Хороша книга для підлітків. В захоплюючому, трошки містичному сюжеті захована хороша думка - ти сам програмуєш своє життя. Це важливо розуміти в тому віці, коли починаєш робити самостійні рішення.Говорять, що дитинство має минути в селі, а зріле життя – в мегаполісах.

3 учень.

Шкода, що восени розпочинається школа, бо о цій порі так звабливо стелилися навколо аромати стиглих яблук, груш, слив, кавунів. А спробуймо скуштувати врожаю з кожного саду, з кожного баштану? То скільки ж на це часу піде!.. Які вже тут уроки, яка школа? А в лісах дозрівали гриби, на огородах копали картоплю і її можна було пекти в багатті.

4 учень.

Пори року настільки швидко змінювали одна одну, що й не вчувся коли настав той час, коли до дитячої мрії можна було торкнутись рукою. Інакше кажучи настала пора обирати професію. Чи не найбільша частина найкращого в моєму житті лишалася позаду.

5 учень.

Текст реалістичний та захопливий. У повісті часто фігурує комп’ютер, як неодмінний атрибут сучасної молоді. Але одночасно вчуваються й авторські натяки на несхвалення залежності від комп’ютерних забавок та загалом довгого перебування перед монітором. Загалом же менторський тон як такий не звучить надто гучно та грізно.

Технологія 3,2,1.

Які три речі були цікавими на уроці.

Які дві речі , про які би ви хотіли дізнатися більше.

Яку одну річ ви обов’язково будете використовувати у житті.

Рефлексія.

- Над чим замислились, прослухавши твори?

- Що нового дізнались на уроці?

- Що зрозуміли ?

- Чого навчились?

V.Оцінювання. (коментар)

- Твоя думка працювала---------------------------------

- Трішечки самостійності----------------------------------------

- Я вражена тобою---------------------------------------------------

- Ти була на висоті---------------------------------------------------

- Відповідь бажає бути кращою---------------------------------

- Спробуй серйозніше відноситись до завдань -------------------

- Загалом ти на своєму рівні-----------------------------------------------

- Я рада за тебе---------------------------------------------------------------

- Ти сьогодні творчо працював-------------------------------------------

Домашнє завдання.

Валентин Бердт “Мій друг Юрко Цикуль та інші”

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.