Бібліотека

Урок "Поняття про інформацію"

Опис документу:
Суахі́лі, самоназва Кісуахілі — мова, якою розмовляє близько 100 млн людей у східній Африці (Танзанія, Кенія тощо). Суахілі — найбільша з мов банту і одна з найзначніших мов Африканського континенту. Будучи мовою міжетнічного спілкування, суахілі поширена на великій території Східної і Центральної Африки, від узбережжя Індійського океану на сході до центральних областей ДРК на заході, від Сомалі на півночі до Мозамбіку на півдні.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

1 клас

Письмо малої букви е.

Закріплення умінь використовувати верхнє і середнє поєднання літер. Упізнавання слів за предметними малюнками, частковий звуко-буквений аналіз, наведення літер у словах.

Розгляньте велику і малу букви Е, е, порівняйте їхні форми.

- Яка з них схожа на букву о?

- Як велику друковану букву Ю перетворити на букву Е? (Прибрати овал, додати горизонтальні лінії вгорі та внизу праворуч.)

- Покажіть велику літеру Е пальчиками, викладіть на столі за допомогою олівців, паличок.

Підготуйте руку дитини до письма. У прописах (с. 26) виконайте підготовчі розчерки різнокольоровими олівцями, наведіть букву е в зображенні екзотичної коралової рибки.

Напишіть букви і на додаткових ілюстрованих картках. На картці знайти малу писемну букву е в зображенні екзотичної змії – ефи, навести літеру жовтим або коричневим олівцем

Після підготовчої роботи учні пишуть в першому рядку зошита малу букву е окремо і в безвідривному поєднанні з великими петлями.

• Письмо букви е в поєднанні з іншими літерами.

Спочатку самим поміркувати, як писати поєднані букви ее, де саме закінчувати першу і звідки починати другу. На наступних рядках відпрацьовуються верхнє безвідривне поєднання у сполученнях літер еі, еи, середнє відривне поєднання у сполученні літер ео, еа, а також середнє безвідривне поєднання у сполученнях літер яе, ие.

Слід постійно звертати увагу дітей на те, що вибір поєднання залежить від другої букви, від того місця, де її починають писати. Саме туди доводиться з’єднувальна лінія першої букви. Наприклад: у сполученні еі друга буква і починає писатися від верхньої рядкової, тому поєднання літер буде верхнім.

2 клас

Мова Суахілі. Кодування інформації

Суахі́лі, самоназва Кісуахілі — мова, якою розмовляє близько 100 млн людей у східній Африці (ТанзаніяКенія тощо).

Суахілі — найбільша з мов банту і одна з найзначніших мов Африканського континенту. Будучи мовою міжетнічного спілкування, суахілі поширена на великій території Східної і Центральної Африки, від узбережжя Індійського океану на сході до центральних областей ДРК на заході, від Сомалі на півночі до Мозамбіку на півдні.

Суахілі є державною мовою в ТанзаніїКенії й Уганді. Вона широко використовується також у РуандіБурундіЗамбіїМалаві, на Коморських островах і на Мадагаскарі. Суахілі — єдина африканська мова, що отримала статус робочої мови Африканського союзу (з 2004).

За різними даними суахілі є рідною для 2,5—5 млн осіб. Ще 50—70 млн осіб використовують його як другу або третю мову спілкування.

Сучасна суахілі користується латинською графікою, запровадженою європейськими місіонерами в середині XIX століття. Раніше використовувалося арабське письмо (старосуахілійське письмо), найбільша пам'ятка того часу — епос «Книга про Іраклії» XVIII століття. Перша пам'ятка мовою суахілі датується 1728 роком.

Мова суахілі увійшла у науковий обіг порівняно пізно — з другої половини XIX ст., коли були зроблені перші спроби опису її граматичного ладу. До кінця XIX ст. вже існували перші практичні граматики й словники.

У XX столітті інтерес до суахілі істотно зріс. Зараз суахілі викладається і вивчається майже в усіх великих університетах та науково-дослідних центрах Німеччини, Англії, Франції, Італії, Бельгії, Японії, Китаю, США та інших країн. Африканські вчені також займаються його дослідженнями. У Танзанії існує «Інститут дослідження суахілі» при Дар-ес-Саламському університеті, що видає журнал наукових праць з різних питань мови, літератури та культури суахілі.

Подивіться мультфільм « Король лев» https://www.youtube.com/watch?v=V3oCYUM9aTA

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.