Урок-подорож в країну «Звичайних дробів».

Опис документу:
Подорож до країни "Звичайні дроби". Мета нашої подорожі – поглибити екологічні знання, розкрити таємницю, що значить любити природу, збагатити свою скарбничку знаннями про Червону книгу та паралельно узагальнюють та систематизують знання дро дроби

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Подорож в країну «Звичайних дробів».

Мета:

  • систематизувати й узагальнити знання учнів про звичайні дроби з однаковими знаменниками;

  • закріпити практичні навички їх застосування;

  • розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, творчу активність, обчислювальні навички;

  • виховувати вміння працювати в колективі, уважність, самостійність, позитивне ставлення до цінностей природи, готовність оберігати і відновлювати її.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань учнів.

Обладнання: комп’ютер, презентація, картки для індивідуальної роботи.

Девіз уроку: «Знати, мислити, вміти, діяти».

Хід уроку

  1. Організаційно-психологічна частина

Налаштувати учнів до роботи, створити позитивний настрій.

  1. Повідомлення теми,мети,завдань уроку

Дорогі діти! Сьогодні у нас буде незвичайний урок, ми здійснимо подорож в країну «Звичайних дробів».

Пізнаємо багато нового, цікавого, перевіримо і поповнимо свої знання.

III. Перевірка домашнього завдання

Завдання з ключем.

Три  учня  працюють біля дошки, отримують  картки із завданням. Відповідям  до завдань поставлено у відповідність буква, після того, як учень розв’язав завдання він шукає відповідь і відповідну букву.

  1. Виконай дії і розшифруй слово:

Відповідь

Буква

А

Ч

В

Н

Е

Р

О

Ключ:

Відповідь: Червона

  1. Перетворити мішане число у неправильний дріб. Розшифрувати слово:

Відповідь

Буква

Н

Г

К

А

И

Ключ:

Відповідь: Книга

  1. Перетворіть  неправильний дріб у мішане число. Розшифруйте слово.

Відповідь

Буква

Н

К

У

И

Р

А

Ключ:

Відповідь: України.

Учні складають слова «Червона книга України».

    • Що ви знаєте про цю книгу?

IV. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок .

  • «Мозковий штурм»

Запитання:

  1. Що означає риска дробу?

  2. Що показує знаменник дробу?

  3. Що показує чисельник дробу?

  4. Який дріб називається правильним?

  5. Який дріб називається неправильним?

  6. Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?

  7. Що таке мішане число?

  8. Як додати дроби з однаковими знаменниками?

  9. Як відняти дроби з однаковими знаменниками?

  10. Як називається число виду?

· Виконання усних вправ:

Який дріб зайвий?

Виконати дії:

Знайди помилку:

Як бачимо вправи із звичайними дробами привели нас до «Червоної книги України».

Мета нашої подорожі – поглибити екологічні знання, розкрити таємницю, що значить любити природу, збагатити свою скарбничку знаннями про Червону книгу.

Презентація

V. Удосконалення вмінь і навичок

  1. Розшифруйте слово і ви дізнаєтесь, яка найбільша тварина в Україні (виконати самостійно):

Розв’яжіть рівняння:

Ключ:

Відповідь: Зубр.

  1. Розташуйте дроби в порядку спадання і ви дізнаєтеся, якого пернатого птаха занесено до Червоної книги (виконати біля дошки):

Відповідь: Лелека чорний.

  1. Робота всім класом. Розгадайте кросворд і ви дізнаєтесь ,які квіти  першими  розквітають  на Україні.

  2. Щоб дізнатися, який найбільший нічний птах, потрібно знайти значення виразу:

Ключ: Сокіл – ; Пугач – ; Дятел – .

VIПідсумок уроку.

      • Сьогодні на уроці я…

Домашня  робота:

Повторити §27.  Виконати №1107

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Креативний менеджмент в умовах змін (на прикладі управління закладами позашкільної освіти)»
Просіна Ольга Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.