і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Урок- подорож у зоопарк. Додавання. Компоненти додавання. Властивості додавання натуральних чисел

Урок- подорож у зоопарк. Додавання. Компоненти додавання. Властивості додавання натуральних чисел

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №YH418805
За публікацію цієї методичної розробки Коцан Оксана Іванівна отримав(ла) свідоцтво №YH418805
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок-екскурсія в зоопарк

для учнів 5-их класів

з використанням мультимедійних технологій

«Додавання. Компоненти додавання. Властивості додавання»

Виконала

вч. математики

СЗШ №33 м. Львова

Коцан О.І.

Вступ

Важко уявити сьогодні урок без використання мультимедійних технологій.

Вони забезпечують засвоєння знань на більш високому рівні, надають результатам навчання прикладного характеру, розкривають творчий потенціал учня. Такі уроки – це веління часу. Новітні підходи до організації навчання роблять навчально-виховний процес різноманітним.

Одним із ефктивних шляхів розвитку в учнів зацікавленості у навчанні є уроки з використанням мультимедійних засобів з елементами гри. У процесі гри чудовий світ дитинства поєднується із прекрасним світом науки, до якого потрапляють учні.

Урок-екскурсія в зоопарк приклад такого уроку.

Тема: Додавання. Компоненти додавання. Властивості

додавання.

Мета:

навчальна: актуалізувати базові знання з додавання

натуральних чисел, систематизувати знання учнів

про переставну і сполучну властивості додавання,

сформувати навички застосування властивостей

додавання під час розв’язування вправ і задач на

додавання;

розвивальна: розвивати логічне мислення, культуру

математичної мови і записів;

виховна:виховувати самостійність, інтерес до математики,

взаємодовіру, любов до тварин;

Тип уроку: урок-подорож.

Обладнання: використання інноваційних технологій, картки

самоконтролю.

Епіграф уроку

Вчитись можна тільки весело…

Щоб перетравлювати знання, потрібно

поглинати їх з апетитом.

А.Франс

Хід уроку

1.Організаційний момент.

Повідомлення теми, мети уроку.

Відомий французький письменник ХІХ ст Анатоль Франс одного разу зауважив: « Вчитись можна тільки весело…Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом.» Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ви не просто зможете пригадати матеріал з теми «Додавання натуральних чисел», але й цікаво, я сподіваюсь, провести час.

Сьогодні ми з вами вирушаємо у захоплюючу екскурсію зоопарком. Для цієї подорожі нам потрібно придбати квитки, вартість яких визначається не грошима, а вашими знаннями.

2. На аукціоні.

Пригадаємо, як називаються числа при додаванні та результат додавання.

На екрані 5+7=12

Очікувана відповідь: перший доданок 5; другий доданок7 ; сума 12.

Ви довели, що можете вирушатиу подорож зоопарком. То ж рушаємо.

3.Гра «Пізнання світу навколо нас».

На екрані картинка на якій зображено тигра і умова задачі.

Хто знає, як називається ця тварина?

Задача1.

Людина, яка доглядає за ним розказала, що за липень він спожив 359кг м’яса, а за серпень 376кг м’яса. Скажіть мені скільки м’яса тигр спожив за ці два місяці?

Очікувана відповідь: 359+ 376= 735

Якщо доданки позначити буквами а і в, то їх сума запишеться а+в

Що ми отримаємо, коли до спожитого м’яса за серпень додамо спожите м’ясо за липень?

Очікувана відповідь: 376+ 359=735

Хто мені скаже, яку властивість додавання ми використали?

Очікувана відповідь: переставну властивість додавання.

У буквеному вигляді ця властивість запишеться так…

На екрані картинка, на якій записана і сформульована переставна властивість додавання.

Продовжуючи нашу подорож, ми зупинились біля мавп.

Задача2.

Іринка з собою захопила 56 бананів, Юлічка 18 бананів, а Ігорчик 42 банани. Скільки бананів отримають мавпи, якщо спочатку їм віддасть свої банани Іринка та Юлічка, а потім Ігорчик?

Як це записати? І скільки це буде?

Очікувана відповідь: (56+18)+42=116

А якщо спочатку банани мавпам віддасть Іринка, а потім одночасно Юлічка та Ігорчик? Як це записати? І скільки це буде?

Очікувана відповідь: 56+(18+42)=116

Який висновок можна зробити?

Очікувана відповідь: (56+18)+42=56+(18+42)

Ця рівність виражає сполучну властивість додавання. За допомогою букв вона запишеться і сформулюється.

На екрані картинка на якій записана і сформульована сполучна властивість додавання.

Ви підготували цікаві розповіді про тварин.

Розповідь про жирафа: Щодо висоти, то рекордсменом серед усіх сучасних тварин є жираф. Його зріст обумовлений головним чином надзвичайно довгою шиєю, у кістяку якої, до речі, тільки 7 хребців, як у всіх, за рідким винятком ссавців. Висота крупних жираф перевищує 6 м, вага дорослого самця становить 500-700 кг. Жирафи - мирні тварини, які проживають в Африці, та удар головою жирафа має страшну силу. Він може пробитии у стіні велику дірку.

Розповідь про слона: З сучасних наземних тварин найбільшими є слони, які проживають в Африці та Індії. Незважаючи на розмір, слони легко підіймаються кам'янистими урвищами. Щоб прохарчуватись, твариніпотрібно близько 100 кг їжі на добу. А їсть він траву, листя, пагони і гілки кущів та дерев. А ще потрібно 100 – 150 л води.

Щоб продовжити мандрівку зоопарком потрібно розв’язати задачу.

Задача 3.

Знайти висоту жирафи матері та її дитинча, вагу слонихи та слоненятка разом.

а) 9м3см+2м74см; в) 1т5ц76кг+3т5ц59кг;

А також обчислити скориставшись сполучною властивістю додавання

1) (228+453)+772;

2) 328+618+5439;

3) 164+237+363+236;

4) (12078+1485)+(6922+3515).

4.Хвилинка-веселинка

Ви молодці. Справились із поставленим завданням і тепер можете відпочити та повеселитись.

Ваші коллеги підготували усмішки та зараз зачитають їх нам.

- Скільки тобі років? Одинадцять. Та ж тобі в минулому році було тільки 5, отже тепер має бути 6! Усе правильно. У минулому році 5, а в цьому 6, а разом 11.

- Скільки учнів у вашому класі? З учителькою 21. А без учительки? А без учительки всі розбіжаться.

5.У полоні зоопарку

Мандруючи зоопарком, ми підійшли до павіана.

Задача 4.

Коли його завозили в зоопарк, їхали три дні. Першого дня проїхали 287 км, другого - на 156 км більше, ніж першого, а третього – на 283 км більше, ніж першого і другого разом. Скільки кілометрів проїхав павіан, щоб потрапити в зоопарк?

Дорогенькі мої, а ви знаєте, щоб покинути ворота зоопарку потрібно записати і спростити такі вирази

  1. Лама пробігає за одну годину 72 км, крокодил пропливає 78 км, а бегемот не захотів повідомити скільки він пробігає за одну годину, він тільки сказав а км: 72+78+а;

  2. Панду важить 119кг, лугові собачки в кг, а лемур 51кг: 119+в+144;

  3. Бізон з'їдає 625 кг корму, хохлатий какаду с кг корму, а рись 165 кг: 625+с+165;

  4. Верблюд може без води d днів, бурий ведмідь впадає в зимову сплячку на 2487 днів, а маля білого ведмедя ходить самостійно за матір’ю через 93 дні : d+247+93.

6. Підсумок уроку. «Плюс-мінус»

Ось і закінчилась наша цікава подорож. Підведемо підсумок.

«Я знав…», «Я сьогодні зрозумів..», «Я навчився…», «Мені сподобалось…»

7.Самооцінка учнів

На початку уроку учні отримали картки самоконтролю, учитель пропонує учням заповнити їх, оцінивши свою роботу на уроці і виставити собі бали за кожний із критеріїв.

7.Домашне завдання

Параграф «Додавання натуральних чисел. Впастивості додавання» №182, 184,190.

Картка самоконтролю

Прізвище, ім’я учня _________________________________

№ п/п

За що ставимо бали

К-ть балів

Як я себе оцінюю

знаю

Не знаю

1

Знаю як називаються числа при додаванні

1

0

2

Задача №1

1

0

3

Знаю переставну властивість додавання

1

0

4

Задаса№2

1

0

5

Знаю сполучну властивість додавання

1

0

6

Задача№3

1

0

7

Спрощення виразів з використанням сполучної властивості додавання

2

0

8

Задача №4

2

0

9

Спрощення виразів із змінними

2

0

Сума балів

12

1) (228+453)+772;

2) 328+618+5439;

3) 164+237+363+236;

4)(12078+1485)+(6922+3515).

Першого дня павіан проїхав 287км, другого - на 156км більше, ніж першого, а третього – на 283км більше, ніж першого і другого разом. Скільки кілометрів проїхав павіан, щоб потрапити в зоопарк?

Першого дня павіан проїхав 287км, другого - на 156км більше, ніж першого, а третього – на 283км більше, ніж першого і другого разом. Скільки кілометрів проїхав павіан, щоб потрапити в зоопарк?

Першого дня павіан проїхав 287км, другого - на 156км більше, ніж першого, а третього – на 283км більше, ніж першого і другого разом. Скільки кілометрів проїхав павіан, щоб потрапити в зоопарк?

Першого дня павіан проїхав 287км, другого - на 156км більше, ніж першого, а третього – на 283км більше, ніж першого і другого разом. Скільки кілометрів проїхав павіан, щоб потрапити в зоопарк?

а)Лама пробігає за одну годину 72км, крокодил пропливає 78км, а бегемот не захотів повідомити скільки він пробігає за одну годину, він тільки сказав а км;

б)Панду важить 119кг, лугові собачки в кг , а гібон 51кг;

в)Бізон з'їдає 625кг корму, двурогийий або індійський с кг корму, а гепард 165кг;

г)Верблюд може без води d днів, бурий ведмідь впадає в зимову сплячку на2487днів, а маля білого ведмедя ходить самостійно за матір’ю через 93дні.

а)Лама пробігає за одну годину 72км, крокодил пропливає 78км, а бегемот не захотів повідомити скільки він пробігає за одну годину, він тільки сказав а км;

б)Панду важить 119кг, лугові собачки в кг , а гібон 51кг;

в)Бізон з'їдає 625 кг корму, двурогий або індійський с кг корму, а гепард 165 кг;

г)Верблюд може без води d днів, бурий ведмідь впадає в зимову сплячку на 2487днів, а маля білого ведмедя ходить самостійно за матір’ю через 93дні.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
актуалізувати базові знання з додавання натуральних чисел, систематизувати знання учнів про переставну і сполучну властивості додавання, сформувати навички застосування властивостей додавання під час розв’язування вправ і задач на додавання;
  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    5 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    781
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    4
  • Номер матеріала
    YH418805
  • Вподобань
    0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №YH418805
За публікацію цієї методичної розробки Коцан Оксана Іванівна отримав(ла) свідоцтво №YH418805
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти