Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Урок патріотизму "Ни шагу назад".

Бібліотечна справа

Для кого: 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

23.06.2020

369

95

0

Опис документу:
Урок мужності складено за мотивами поетичної збірки Романа Набєгова, збірка надрукована завдяки мами героя О. Набєгової. Багато українськиї воїнів-захисників полягло у війні за свою незалежність від московської орди. Ще зовсім молоді мами згорьовані та в розпачі від втрат своїх синів. Саме про це йдеться в даному сценарії. Ніхто не залишиться байдужим до почутого та пережитого на уроці.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Автор сценарію завідуюча ШБ

м. Херсон, Бабич І.Д. м. Херсон

Урок мужності за мотивами поетичної збірки Романа Набєгова, збірка надрукована завдяки мами героя О. Набєгової.

(на фото ведуча завідуюча ШБ та мама героя пані Оксана, презентує книгу, яку вдалося надрукувати після загибелі Романа)

0 Прологфонограма

1 фонограма (З’являються ведучі музика потроху затихає)

1 Ведуча:

Люби Україну! Вона не забуде,

Люби Україну, душі краще буде.

І в мить, коли ворог вже майже погубить,

Вона як дитину укриє, полюбить…

Автор патріотичних рядків Роман Набєгов 2008 рік

Із записника Романа «Україна не просто держава, не просто набір звуків чи навіть слово. Україна – це моє життя…»

2 Ведучий: Народився Роман 11 листопада 1986 року. У 2005 році закінчив ЗОШ №50 міста Херсона. Випускник Харківського національного університету внутрішніх справ, за плечима якого була строкова служба у Військово-морських силах Збройних Сил України. Із листопада 2012 року оперуповноважений кримінального розшуку і з січня 2013року - слідчий Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області. На війну Роман пішов добровольцем.

1 Ведуча: Витяг із спомину Миколи Омельченко офіцера патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець». «Друзья. Братья, жители Украины! Я вам расскажу историю про настоящего патриота Украины, для которого честь и верность присяге превыше всего. Роман оборвал все телефоны воинских частей и все структуры, которые участвовали в АТО. От безвыходности даже написал письмо министру МВД Арсену Авакову…Цитата из письма «Все, что я у вас прошу, это лишь шанс достойно называться сотрудником милиции в тяжелое время сражаться за свою родину… Прошу рассмотреть мой вопрос о командировке в Зону АТО…»

2 Ведучий: На Сході точаться криваві бої. Там сьогодні вирішується доля і майбутнє України. Герої АТО відстоюють незалежність країни ціною власного життя… Минув рік від жахливої трагедії, яка сталася під містом Іловайськ Донецької області, коли на криваву бійню був перетворений вихід наших захисників із Іловайська. Понад 1000 українських воїнів-патріотів загинули, мабуть в самий чорний день в історії сучасної України.

1 Ведуча: У полях, навколо Іловайська, загинув чи пропав безвісті кожен третій боєць з тих, хто виходив з оточення. Кожен другий, отримав поранення... За цією страшною статистикою - життя та долі, справжніх патріотів України, бійців добровольчих батальйонів, підрозділів МВС та Збройних сил України - Воїнів Світла!

2 Ведучий: Серед них був старший інспектор батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Миротворець", молодший лейтенант міліції - РОМАН НАБЄГОВ, наш земляк…

Презентація (коментує 1 ведуча)

2 Ведучий: 24 серпня 2014 року, 4-та ранку командир батальйону «Миротворець» вишикував особовий склад, привітав бійців батальйону з Днем Незалежності України.

Було поставлено бойове завдання – прикрити наші підрозділи, бо одна частина Іловайська – українська, інша – сепаратистів. Батальйони «Миротворець» і «Херсон» 5 днів в оточенні тримали оборону. Частина батальйону «Миротворець» в складі якої був Роман зі своєю розвід ротою, прикривала своїх в секретах.

Всі ці дні вони знаходились під обстрілами градів, ураганів, танків і ствольної артилерії, майже без води та їжі. Але в боях утримували позиції.

4 Фонограма 1 Ведуча: На світанку 26 серпня Роман з чужого мобільного телефону надіслав своїй матусі смс: " Всё хорошо… связи нет… когда появится позвоню. РОМА".

Це був останній його запис. Прийшов наказ вибиратися із секретів, виходити із оточення, через начебто наданий "зелений коридор".

За два місяці, до свого двадцятивосьмиріччя, 29 серпня, під час виходу із Іловайського оточення - Роман загинув… (Із записника Романа) «Не шаг я делаю, я делаю пробежку!

Оставив след надежным поколеньям…

Понять не мислями, а чувствами должны…»

Вшануємо пам'ять Героя Романа Набєгова, та всіх героїв що полягли в полях за Україну.

5 (Метроном) Хвилина мовчання

6 фонограма

1 Ведуча: Пророчі поетичні рядки Роман пише в 21 рік: Я за Україну, Якщо треба – згину, Бо навчила мати до кінця стояти.

Є у мене крила, Соколина сила

І дух України, І любов родини.

Ти в мені від Бога: Добра і убога,

Щира і багата найрідніша мати.

Щедра і привітна, Жовта і блакитна,

Дорога перлина - Світла Україна.

2 Ведуча: Його життя - як стрімкий, але короткий політ птаха. Романтик, поет і лицар, справжній офіцер, патріот і надійний друг.... він умів любити життя… рідну оселю, свою бабусю і найкращу в світі маму….

Любив світанок, небо і море, любив слухати музику коли йшов дощ за вікном, дарувати подарунки своїм коханим…

7 Фонограма

Наташа Читець: «Я не байдужий до кохання ні» (ст..82. вірш із книги «Ни шагу назад»)

1 Ведуча: У липні 2006 року Роман написав у своєму щоденнику: «Україна є ціль, мрії, імпульс, поштовх. Її успіх – мій успіх. Її проблеми – мої проблеми».

Херсонський телеканал «Скіфія» першими підготували і зняли фільм про Рому. Фільм має назву «Я - УКРАЇНЕЦЬ!»

перегляд 1 відеофільму

1 Ведуча: Небагато людей з оточення Романа знали, що він писав вірші і прозу. Сьогодні ми презентуємо його книгу «Ни шагу назад». Серед нас знаходиться мама Романа Набєгова – Оксана Василівна Набєгова. Запрошуємо до слова.

Виступ мами Оксани Набєгової + презентація книги

2 Ведуча: У своїх спогадах друг дитинства Руслан Циганков написав: «Я хочу, щоб ця людина стала прикладом української нації, це – унікальна особистість, Герой нашого часу…

Вчитель української мови Віктор Роменський ЗОШ №50 присвятив Роману ці поетичні рядки:

Понад усе любив свободу, серцем жив,

А Україну як життя любив.

Коли ж прийшла в наш дім лиха година,

Він без вагання став на бій за Україну…

перегляд 2 відеофільму

Фонограма 8 Читець: Вірш «Не плачьте над могилами» 12 июня 2008 года «Не плачьте над могилами»

Родных, любимых, близких,

Над плотями остылыми

В поклонах к Богу низких.

Ведь души угнетенные

Стоят у врат небесных,

И ваши слезы томные

На землю тянут вестных.

Не плачьте над могилами,

Они давно пустые,

Лишь скорбь кричит всесилами –

«Живой! Жива! Живые!» (12 июня 2008 г)

2 Ведучий: Сьогодні Роман подумки з нами…На протязі зустрічі звучала музика у виконанні Романа Набєгова. Вклоняємося матері, яка виховала героя…

1 Ведуча: Живе пам’ять.. рідних, коханої, друзів і бойових побратимів… Не заросте ніколи та стежина, що провела Тебе в останню путь.

Похилиться зажурена калина

і добрим словом люди пом’януть...

Хай всім щастить, хай рушниками стеляться дороги і хай ніколи ваше серце не обіймуть ні біль, ні розпач, ні тривоги!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.