УРОК №30 Тема уроку. Множення многочленів.

Опис документу:
УРОК №30 Тема уроку. Множення многочленів. Мета уроку: ознайомлення учнів з правилом множення многочленів. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Автор РоганінУРОК №30 Тема уроку. Множення многочленів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК №30

Тема уроку. Множення многочленів.

Мета уроку: ознайомлення учнів з правилом множення многочленів.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

  1. Перевірити наявність виконаного домашнього завдання.

Розв'язання

    • Вправа 449

а) 3x2 (х3 – 5х) + 15x3 = 3х5 15х3 + 15х3 = 3х5;

б) 4а3 2a (а 2а2 + 1) = 4а3 2а2 + 4а3 2а = 8а3 2а2 2а;

в) 0,8ас2 + а2 – (ас2) а = 0,8ас2 + а2а2 + ас2 = 1,8ас2.

    • Вправа 459.

Число

Було

Стало

Перше

x

2х

Друге

60 – х

7 (60 х)

За умовою задачі маємо рівняння: 2х + 7 (60 – х) = 70.

Звідси 2х + 420 – 7х = 70; -5х = -350; х = 70, тоді 60 – х = 60 – 70 = -10. Отже, шукані числа — 70 і -10. Відповідь. 70 і -10.

    • Вправа 462.

Сторона

Довжина сторони (см)

Площа (см2)

є

буде

є

буде

І

x

x

3x2

(3х 5)х

II

3х

3х 5

За умовою задачі маємо рівняння: 3х2 – (3x – 5) х = 200.

Звідси 3х2 3х2 + 5х = 200; 5х = 200; х = 40, тоді 3х = 3 · 40 = 120. Отже, сторони прямокутника дорівнюють 40 см і 120 см. Відповідь. 40 см і 120 см.

    • Вправа 464.

Особа

Вік (років)

3 роки тому

зараз

Батько

5х

5х + 3

Син

x

х + 3

За умовою задачі маємо рівняння: 5х + 3 = 4(х + 3).

Звідси 5х + 3 = 4х +12; х = 9. Тоді 5х + 3 = 5 · 9 + 3 = 48, х + 3 = 9 + 3 = = 12. Отже, батькові 48 років, а сину 12 років. Відповідь. 48 років і 12 років.

    • Вправа 468.

а) -4x2 · = 2x3 + 12x4;

б) 5ас · = 50а2с 15ас2 ас;

в) (-x2 7х4) · (-6x) = 6x3 + 42х5;

г) (0,5у + 0,25ху + 5у2) · 4х2у = 2х2у2 + х3у2 + 20х2у3;

ґ) (2m39т) · 5m3 = 10m6 – 45m4;

д) 4х2у (3у2 – ху3 + 4y4) = 12x2y3 – 4x3y4 + 16х2y5.

  1. Проведення гри «Естафета».

Учні кожного ряду одержують картку, на якій по горизонталі записано одночлени, а по вертикалі — многочлени; по черзі учні знаходять добуток одночлена і многочлена. Відповідь записують у клітинку, яка міститься на перетині стовпчика і рядка з відповідним одночленом і многочленом, і передають картку іншому учню свого ряду. Виграє той ряд, учні якого першими правильно розв'яжуть вправи. Наводимо зразки карток.

Одночлен

Многочлен

-2х

2х2

Одночлен

Многочлен

-3у2

3у

х2 + 1

1 – y2

х2 х

у – у2

-х + 1

2+ 1

Одночлен

Многочлен

-2а

3а2

Одночлен

Многочлен

-5t

3t

а2 + а

t + 1

а 1

-t2 + 1

-1 + а2

t – t2

Одночлен

Многочлен

-4b2

5b

Одночлен

Многочлен

-2с

5c2

b2 + 1

с2 + 2

2 b

3с

-b b2

-с + с2

II. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

  1. Пояснення нового матеріалу за текстом § 13.

  2. Розв'язування вправ 474—475.

III. Закріплення та осмислення нового матеріалу

Розв'язування вправ:

1) колективно — 476 (а, д), 478 (а, г), 480 (а, д), 481 (а, г), 482 (а, є), 483 (а, г), 485 (а, г), 488 (а, г);

2) самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 476 (б, г), 478 (в), 480 (б, г), 481 (в), 482 (б, г, д), 483 (в), 485 (б), 487 (б), 488 (в);

варіант 2 — 476 (в, ґ), 478 (б), 480 (в, ґ), 481 (б), 482 (в, ґ, є), 483 (б), 485 (в), 487 (а), 488 (б).

Відповіді

  • Вправа 476.

a) aman + bmbn; б) х2 у ; в) 2а2 – 5а + 2;

г) ас + сх + а2х + ах2; ґ) а + с2 ас с3; д) -2а2 + 5а 3.

  • Вправа 478.

a) 1 – 4x2z2; б) 0,25 + с2 + с4;

в) а4 + 2a2b + b2; г) х2 + 2х + 4.

  • Вправа 480.

а) -ас addcbd; б) 6 – 5c + с2; в) x3 + 1; г) р3 1;

ґ) с c2q + zczqq + cq2; д) 0,25x2 1,69.

  • Вправа 481.

а) вирази тотожні. б) вирази тотожні.

в)вирази не тотожні. г) вирази тотожні.

  • Вправа 482.

а) x3 3х2 + 4х – 2; б) а3 + 1; в) m3 + п3; г) т2; ґ) а2 10;

д) х2 + х; є) n2 + 4; є) -а2 4b2.

  • Вправа 483.

а) 0,36 ; б) 2; в) -0,04; г) 0.

  • Вправа 485.

а) 2 aab + 3b; б) 1; в) 3х у2; г)0.

  • Вправа 487.

а) 7b2 + 1; б) 3х2 + 3у2.

  • Вправа 488.

а) 0,75. б) -3. в) -. г) 0,25.

IV. Домашнє завдання

§ 13. Вправи 477, 479, 484, 486.

V. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

1) Сформулюйте правило множення многочлена на много­член. Наведіть приклади.

2) Знайдіть добуток многочленів:

а) (х – у)(х + у); б) (x + 2)(х + 3);

в) (х 3)(х + 1); г) (2 х)(3 х).

3) Заповніть пропуски:

а) (3а + )( - b) = 3а2 + аb ;

б) (с + )( x) = са + + а2x + а.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.