УРОК №27 Тема уроку. Множення многочлена на одночлен.

Опис документу:
УРОК №27 Тема уроку. Множення многочлена на одночлен. Мета уроку: ознайомити учнів з правилом множення многочлена на одночлен; формування вмінь виконувати множення многочлена на одночлен. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК №27

Тема уроку. Множення многочлена на одночлен.

Мета уроку: ознайомити учнів з правилом множення многочлена на одночлен; формування вмінь виконувати множення многочлена на одночлен.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

  1. Перевірити наявність виконаного домашнього завдання і від­повісти на запитання, які виникли в учнів при його вико­нанні.

Розв'язання

  • Вправа 413.

а) 1 – а + 3а2 + 4а3 + (-а2 – 3а3) = 1 – а + 3а2 + 4а3а23а3 =

= 1 – а + 2а2 + а3;

б) х – 2ху + 3ху2 + (4ху3 + 2ху – 3х) = x 2ху + 3ху2 + 4ху3 + 2ху 3х =

= -2х + 3ху2 + 4ху3;

в) (2аz 3z2) + (-аz z2) + (-5az) = 2az3z2 azz2 5az = -4az – 4z2;

г) 0,7а 0,7а2 0,7 – (5,7а2 4,7а 1,7) = 0,7а0,7а2 – 0,7 – 5,7а2 + 4,7а + + 1,7 = -6,4а2 + 5,4а + 1;

ґ) -4m2 – (mn2) + (3m + 4m2) – 2n2 = -4т2т + п2 + 3т + 4т22п2 =

= -п2 + 2т.

  • Вправа 417.

а) Оскільки (х3 + 3х2 3х) + (х6 +4х3 7х) (5х3 10x 5) =
= х3 + 3х2 3х + х6 + 4х3 7х 5x3 + 10x + 5 = х6 + 3x2 + 5

і x6 > 0, 3x2 > 0 , 5 > 0 , то х6 + 3х2 + 5 > 0.

б) Оскільки -((2x3)2 7x9) (5(x3)2 (x3)3 5) + (10(x2)3 (2x3)3) =

= -4x6 + 7x9 5x6 + x9 + 5 + 10x68x9 = х6 + 5 і х6 > 0 , то х6 + 5 > 0.

  • Вправа 420.

а) 3а3 5а2 а + 7 (2а3 а2 а + 3) = 3a3 5a2 а + 7 2а3 + а2 + а 3 = = а3 4а2 + 4;

б) а2 6а + 13 (2а3 а2 а + 3) = a2 6a + 13 – 2a3 + a2 + a – 3 =

= -2а3 5а + 10.

  • Вправа 423.

а) 6y3 у2 + 3y 1(y3 + 3y2 + 3у + 1) = 6у3 у2 + 3y 1 у3 3y2 3у 1 = = 5у3 4y2 2;

б) 6y8 y2 + 3y – 1 – (2y4 + 3y2 + 3y – 2) = 6y3y2 + 3y 1 2y4 3y2 3y +2 = = -2y4 + 6y3 – 4y2 + 1.

  • Вправа 425.

а) Оскільки (7n + 21) (10 4n) = 7п + 21 10 + 4n = 11n + 11 = 11(n + 1), а 11(n + 1) ділиться на 11, то і значення даного виразу кратне 11.

б) Оскільки 8n2 + 7n – 4 – (3n2 + 12n 19) = 8n2 + 7n – 4 3n2 – 12n +19 = = 5n2 5n + 15 = 5 (n2 – п + 3), а 5(n2 n + 3) ділиться на 5, то і значення даного виразу кратне 5.

в) Оскільки (12n 5) (5n 9) = 12n 5 5n + 9 = 7n + 4 , а 7n + 4 при діленні на 7 дає остачу 4, то і даний ви­раз при діленні на 7 дає в остачі 4.

  1. Проведення гри «Естафета».

Учні кожного ряду одержують картку із вправами на знаходження суми (різниці) двох многочленів, по черзі розв'язують по одному завданню, записують навпроти нього відповідь і передають картку іншому учню свого ряду. Виграє той ряд, учні якого першими правильно розв'язали вправи. Наводимо зразки карток.

Спростити

Від­повідь

Спростити

Від­повідь

(12 3x) + (2х + 1)

(5 2x) + (3х + 2)

(3x + 2) + (2х + 1)

(3x 1) (2x 1)

-х + 1 + (2х + 1)

-2x 1 + (x + 1)

1 (2x + 1)

2 (x + 3)

-(x 1) + (2х 1)

-(1 х) + (х 1)

3x (x 1)

3х (4x 1)

-(5x 2) (2x 3)

-(6x + 2) (3x 1)

Спростити

Від­повідь

Спростити

Від­повідь

(2х + 3) + (4х 8)

(3х 2) + (х 3)

(4x – 1) – (2x + 1)

(3х + 4) (4х 3)

х + 1 + (3x 1)

1 + 2х + (х + 1)

5 (х 1)

7 (2 х)

(х + 1) + (2х + 3)

(1 2х) + (1 х)

2x (3 х)

4х (2 х)

(3х 1) (2х 1)

(4х 1) (2х + 1)

Спростити

Від. повідь

Спростити

Від­повідь

(2х 1) + (3х + 2)

(3х + 2) + (х 1)

(7х2) (2х 3)

(6х + 2) (3х 1)

2 + х + (х + 3)

2 + х + (х 2)

4 (3 х)

5 (2 х)

(1 х) + (3х 1)

(3 х) + (1 х)

5х (6 х)

10х (х + 3)

(3х + 2) (2х 1)

(3х 1) (2х 1)

II. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Пояснення нового матеріалу здійснити за § 12 підручника.

  2. Усне розв'язування вправ 433—435.

III. Закріплення і осмислення нового матеріалу

Розв'язування вправ:

1) колективно - 437 (а, д), 438 (а, г), 440 (а, є), 441 (а, г), 443 (а, г), 445 (а, г);

2) самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 437 (б, г), 438 (в), 440 (б, г, д), 441 (в), 443 (б), 445 (в);

варіант 2 — 437 (в, ґ), 438 (б), 440 (в, ґ, є), 441 (б), 443 (в), 445 (б).

Відповіді

  • Вправа 437.

a) 16a2c3 2ac2; б) 6а2тп2 ат2п; в) 0,5a2c2c3;

г) 2ас5 – 0,5а2с3; ґ) -5х5у 15х4у3; д) а3 + 2а2xу2.

  • Вправа 438.

а) х5 + 3х3 х2; б) -3тх33т2х2 3т3х;

в) - аb2 + а2b2 a3b2; г) -15х2у2 + 9х3у2 + 6xy2.

  • Вправа 440.

а) 8а5; б) х2 + 2ху; в) х2 2х; г) -а3;

ґ) т2п + тn2; д) -3z2 + 6z; є) -2с3 - с2; є) -р3.

  • Вправа 441.

а) вирази тотожні. б) вирази тотожні.

в) вирази тотожні. г) вирази не тотожні.

  • Вправа 443.

а) 4. б) -8. в) -4. г) 4,8.

  • Вправа 445.

а) 0,2. б) 0. в) 2. г) 4.

IV. Домашнє завдання

§ 12. Вправи 436, 439, 442, 444.

V. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

1) Як помножити многочлен на одночлен? Наведіть при­клади.

2) Виконайте множення:

а) 2x(x 3); б) -4х(х 3); в) (a + a2 – 1)(-2a); г) - (а + 2а2) 3а.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.