УРОК №19 Тема уроку. Одночлени.

Опис документу:
УРОК №19 Тема уроку. Одночлени. Мета уроку: формування понять одночлена, стандартного вигляду одночлена; формування вмінь учнів множити одночлени та підносити одночлени до степеня, записувати одночлени в стандартному вигляді. Тип уроку: комбінований. Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК №19

Тема уроку. Одночлени.

Мета уроку: формування понять одночлена, стандартного вигляду одночлена; формування вмінь учнів множити одночлени та підносити одночлени до степеня, записувати одночлени в стандартному вигляді.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

  1. Правильність виконання домашнього завдання перевірити за записами (з пропусками), зробленими на дошці до початку уроку.

Розв'язання

    • Вправа 318.

а) 520 · 0,218 = (5 · 0,2) · 52 = 1 · 52 = 1 · 25 = 25.

б) 0,0412 · 2511 = (0,04 · 25) · 0,04 = 1 · 0,04 = 0,04.

в) (-2,5)17 · (0,4)19 = (-2,5 · 0,4) · (0,4)2 = (-1) · 0,16 = -0,16.

г) 1026 · 0,128 = (10 · 0,1) 0,12 = 1 · 0,01 = 0,01.

ґ) · (-8)37 = · (-8)2 = (-1) · 64 = -64.

д) (1,25)22 · (-0,8)23 = (-1,25 · (-0,8)) · (-0,8) = 1 · (-0,8) = -0,8.

    • Вправа 320.

а) а6х6 = (ах); б) (-b)7 · у7 = (-bу); в) а3b3с3 = (abc); г) (-1)9m9 = (-m);

ґ) 32х5 = (2x); д) 0,0081b2 = (0,09b); є) а10b10 = ;

є) х3у3 = ; ж) 10 000 = .

    • Вправа 323.

а) х6 · х9 = х; б) а10 · а6 · а = а; в) (x4)5 = х; г) (-а3)7 = -а.

    • Вправа 327.

а) 1,4 · 10-6 + 7 · 10-6 = (1,4 + 7) · 10 = 8,4 · 10;

1,4 · 10-6 7 · 10-6 = (1,4 7) · 10 = -5,6 · 10;

1,4 · 10-6 · 7 · 10-6 = (1,4 · 7) · 10 = 9, 8 · 10;

1,4 · 10-6 : (7 · 10-6) = (1,4 : 7) · (10 : 10) = 0,2 · 1 = 0,2.

б) 3,5 · 10-4 + 5 · 10-4 = (3,5 + 5) · 10 = 8,5 · 10;

3,5 · 10-4 5 · 10-4 = (3,5 5) · 10 = -1,5 · 10;

3,5 · 10-4 · 5 · 10-4 = (3,5 · 5) · 10 = 17,5 · 10 = 1,75 · 10;

3,5 · 10-4 : (5 · 10-4) = (3,5 : 5) · (10 : 10) = 0,7 · 1 = 0,7.

    • Вправа 329.

а) (xyz)n = ((xy) · z)n = (xy) · zn = x · y · z.

б) (xyzt)n = ((ху) · (zt))n = (ху) · (zt) = xn · yn · zn · tn.

  1. Фронтальне опитування.

Завдання класу.

1) Сформулюйте основну властивість степеня.

2) Сформулюйте правило ділення степенів. Наведіть при­клади.

3) За яким правилом підносять степінь до степеня? На­ведіть приклади.

4) За яким правилом підносять до степеня добуток? На­ведіть приклади.

5) За яким правилом підносять до степеня дріб? Наведіть приклади.

6) Подайте у вигляді степеня вирази, подані в таблиці 3 (усно).

Таблиця 3

А

Б

В

Г

Д

1

x3 x5

у у3

y2 y3 y

а4 а3 а

n5 n2 n n3

2

(x2)3

(a5)4

(у2)5

(b5)2

(a5)5

3

b3 х3

а7 y7

х2 y2 z2

100x2 y2

-8а3 у3

4

х5 (х2)3

(x3)4 x

(х2)5 х3

(aa6)3

(a2a3)2

5

х5 : х2

х7 : х4

II. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Пояснення нового матеріалу здійснити відповідно до § 9 підручника.

  2. Усне виконання вправ 334—335.

III. Закріплення та осмислення нового матеріалу

  1. Виконання вправ:

1) колективно 336, 338, 340 (а, д), 341 (в), 342 (а, д), 344 (а, д);

2) Самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 340 (б, ґ), 341 (б), 342 (б, ґ), 344 (в, г);

варіант 2 — 340 (в, г), 341 (а), 342 (в, г), 344 (б, ґ).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 336.

Одночлени стандартного вигляду: -3хуz5; с.

  • Вправа 338.

а) 2; б) 1; в) -1; г) ; ґ) -2 · 3 = -6.

  • Вправа 340.

а) 6а3bс; б) 0,1x3 y3; в) -3am5p; г) 2 у2; г) -a2 b3 c4 d; д) ахz.

  • Вправа 341.

a) 36a6 z4; б) -6y6; в) - x6 y7.

  • Вправа 342.

a) 4a2 x2; 8a3x3. б) 9a4; -27a6. в) 25b2c4; 125b3c6. г) 0,04x8 m2; 0,008x9 m3.

ґ) x10 c4; -x15 c6. д) a3 х6; -a6 х9.

  • Вправа 344.

a) 18am2с2; б) c5 х3; в) 54a7 x4; г) -8a9; ґ) -y9; д) р7q8.

IV. Повторення раніше вивченого матеріалу

Виконання вправ 362364.

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 362.

Якщо ребро куба х см, то довжина всіх ребер дорівнює 12х см, а периметр грані 4х см. Тоді 12x4х = 18, 8x = 18, х = 2,25. Отже, ребро куба дорівнює 2,25 см.

а) Довжина всіх ребер куба дорівнюватиме 2,25 · 12 = 27 (см).

б) Площа поверхні куба дорівнюватиме 6 · (2,25)2 = 6 · 5,0625 = 30,375 (см2).

Об'єм куба дорівнюватиме (2,25 )3 = 11,390625 (см3).

  • Вправа 363.

Оскільки яблуні становили 40 %, то вишні становили 100 % - 40 % = = 60 %, тоді вишень було на 60 % - 40 % = 20 % більше, ніж яблунь.

Отже, всіх дерев в саду росло 64 : 0,2 = 320 (дерев), серед них вишень — 320 · 0,6 = 192, а яблунь — 320 · 0,4 = 128.

Відповідь. 320 дерев, 192 вишні, 128 яблунь.

  • Вправа 364.

а) -3. б) х — будь-яке число. в) х = 5. г) х — будь-яке число.

V. Домашнє завдання

§ 9. Вправи 337, 339, 343.

VI. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

    1. Що таке одночлен? Наведіть приклади.

    2. Що таке одночлен стандартного вигляду? Наведіть при­клади.

    3. Що таке коефіцієнт одночлена?

    4. Як помножити одночлени?

    5. Сформулюйте правило піднесення одночлена до степеня.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.