• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • УРОК № 76 Тема уроку. Розв'язування вправ на розв'язування систем двох лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання.

УРОК № 76 Тема уроку. Розв'язування вправ на розв'язування систем двох лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання.

Опис документу:
УРОК № 76 Тема уроку. Розв'язування вправ на розв'язування систем двох лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання. Мета уроку: формування вмінь учнів розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання. Тип уроку: комбінований. Хід уроку Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 76

Тема уроку. Розв'язування вправ на розв'язування систем двох лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання.

Мета уроку: формування вмінь учнів розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

  1. Перевірити правильність виконання домашнього завдання за записами, зробленими на дошці до початку уроку.

Розв'язання

    • Вправа 1121.

а) Відповідь. (2; 4,5).

б) Відповідь. .

    • Вправа 1124.

а) Відповідь. (1; 2).

б) Відповідь. (5; 6).

    • Вправа 1127.

а) Відповідь: (3; 2).

б) Відповідь, (1; 2).

    • Вправа 1129.

а) Відповідь. (-0,5; -2).

б) Відповідь. .

    • Вправа 1131.

а) Відповідь. .

б) Відповідь. .

  1. Усне розв'язування систем рівнянь способом додавання.

Номер

А

Б

В

Г

1

2

II. Формування вмінь учнів розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання

  1. Опрацювання вправи рубрики «Виконаємо разом!» (с. 243 підручника).

  2. Розв'язування вправ:

    1. колективно — 1135, 1139, 1145, 1147, 1149;

    2. самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 1136 (а), 1137 (б), 1140 (а), 1141 (б), 1142 (а), 1144 (б), 1148 (а);

варіант 2 — 1136 (б), 1137 (а), 1140 (б), 1141 (а), 1142 (б), 1144 (а), 1148 (б).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 1135.

а) (10; 2). б) .

  • Вправа 1136.

а) (3; 3). б) (8; 10).

  • Вправа 1137.

а) (1; 1). б) (10; 0).

  • Вправа 1139.

а) . б) (2; 1).

  • Вправа 1140.

а) (4; 3). б) (2,04; 5,52).

  • Вправа 1141.

а) Немає розв'язків. б) .

  • Вправа 1142.

а) (7; 1). б) (29,3; -10,5).

  • Вправа 1144.

а) (3; -1). б) (10; 1).

  • Вправа 1145.

а) (4; 1). б) (1,875; 5).

  • Вправа 1147.

а) . б) (2,2; 3).

  • Вправа 1148.

а) (-1; -2). б) .

  • Вправа 1149.

Рівняння прямих шукаємо у вигляді у = kx + b.

а) Оскільки пряма проходить через точки (0; 4) і (4; 0), то маємо систему: тоді Отже, рівняння прямої у = -х + 4 .

б) Оскільки пряма проходить через точки (-5; 0) і (0; 3), то маємо систему рівнянь: тоді Отже, рівняння прямої: у = 0,6х + 3.

в) Оскільки пряма проходить через точки (0; -2) і (2; 0), то тоді Отже, рівняння прямої у = х - 2.

Відповідь, у = -х + 4 ; у = 0,6х + 3; у = х 2.

III. Повторення раніше вивченого матеріалу

Розв'язування вправ 1156—1157.

Розв'язання

  • Вправа 1156.

Нехай n – 2, n – 1, n, п + 1, п + 2 — послідовні натуральні числа; тоді n 2 + п 1 + n + n + 1 + п + 2 = 5п — ділиться на 5.

Нехай п 1, п, п + 1, п + 2 — чотири послідовних натуральних числа, тоді n 1 + п + n + 1 + n + 2 = 4п + 2 — при діленні на 4 дає в остачі 2.

Відповідь. Ні.

  • Вправа 1157.

у = - .

а) Якщо у = 12, то 12 = -, 12x = -6, х = -0,5.

б) Якщо у = -12, то -12 = -, -12x = -6, х = 0,5.

Відповідь. а) -0,5; б) 0,5.

IV. Домашнє завдання

§ 28. Вправи 1134, 1138, 1143, 1146.

V. Підбиття підсумків уроку

Відповісти на запитання рубрики «Перевірити себе» (с. 242 підручника).

Примітка. Вправи 1150—1154 призначені для учнів, які цікавляться математикою. Наводимо відповіді цих вправ.

  • Вправа 1150.

а) (1; 2; 3). б) (3; 2; 1).

  • Вправа 1151.

а) (1; 3; 5). б) (6; 8; 3).

  • Вправа 1152.

а) (3; 5; 7). б) (-3; 2; 1).

  • Вправа 1153.

а) (1; 9; 2), (2; 6; 4), (3; 3; 6), (4; 0; 8).

б) (2; 7; 3), (4; 2; 6).

в) (1; 10; 1), (2; 8; 2), (3; 6; 3), (4; 4; 4), (5; 2; 2).

  • Вправа 1154.

(21; 8; 9).

5

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.