Урок № 70 Тема. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів.

Опис документу:
Урок № 70 Тема. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів. Мета: доповнити знання учнів правилом порівняння дробів із одна¬ковими чисельниками; навчити застосовувати вивчені правила порівнян¬ня дробів під час розв'язування задач; перевірити якість засвоєння теми під час самостійної роботи. Обладнання: таблиця «Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів». Тип уроку: застосування знань, умінь учнів. Автор Бабенко

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2.1. Звичайні дроби

Урок № 70

Тема. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів.

Мета: доповнити знання учнів правилом порівняння дробів із одна­ковими чисельниками; навчити застосовувати вивчені правила порівнян­ня дробів під час розв'язування задач; перевірити якість засвоєння теми під час самостійної роботи.

Обладнання: таблиця «Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів».

Тип уроку: застосування знань, умінь учнів.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

  1. Назвіть у порядку зростання чотири перших неправильних дроби:

1) із знаменником 5; 2) із чисельником 5.

  1. Доведіть, що число менше від числа .

  2. Баба Палажка мала одного півня, 14 курок і 7 качок. Яку частину всіх птахів: 1) становив півень; 2) становила одна качка; 3) становили всі кури?

  3. Петрик Тяпляпкін — відмінний хокеїст. Нещодавно він брав участь у матчі за честь школи. Гра тривала 2 періоди по ЗО хвилин. Третину матчу Петрик підбирав собі ковзани, клюшку і вдягався у хокейну форму, матчу він сидів на лаві запасних. Решту часу Петрик грав. Скільки шайб він закинув?

  4. Знайдіть координати точок E, A, B, C, D (puc.l05).

II. Засвоєння знань

  1. На кожний день народження Котигорошка мати пече його улюблений пиріг. Минулого року Котигорошко запросив 8 гостей, а в цьому році їх було 12. В якому році — у цьому чи минулому — кожному з гос­тей вдалося покуштувати більше пирога (відомо, що ніхто з гостей не відмовився від ласощів, причому кож­ного разу пиріг ділили на рівні частини за кількістю запрошених).

Усі учні розуміють, що йдеться про порівняння дробів і (рис. 106).

Розглянувши рис. 106, учні «здогадуються», що > , бо 8 < 12 (ціле однакове, частин ділення менше у першому з дробів).

Учитель звертає увагу на те, що було порівняно дроби із різними зна­менниками і чисельником 1. Чи можна порівнювати дроби із різними знаменниками, але однаковими чисельниками?

Після цього запитання розбирається приклад 1 (п. 23) підручника (с. 172) і формулюється відповідне правило. При цьому вчителеві слід звернути увагу, що це правило відрізняється від правила порівняння дробів із однаковими знаменниками:

однакові знаменники

однакові чисельники

, якщо а > с (знаки однакові)

, якщо b < c (знаки різні)

III. Застосування знань, умінь і навичок

Розв'язування вправ

  1. № 698 (4-6).

4) , бо 15 > 13; 5) , бо 5 < 6; 6) , бо 23 < 24.

  1. Розташуйте дроби в порядку зменшення:

1) ; ; ; ; ; б) ; ; ; ; .

  1. Назвіть чотири дроби, менші від .

  2. Яке з даних чисел тре ­
    ба обрати
    (рис. 107)?

IV. Перевірка засвоєння матеріалу

Тестові завдання

Варіант І

  1. Яка з нерівностей неправильна?

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

  1. Яка з точок А, В, С, D розміщена праворуч від інших на координатно­му промені?

1) А ; 2) В ; 3) С ; 4) D .

  1. Координата якої із зображених на рис. 108 точок дорівнює ?

1) М; 2) В; 3) Т; 4) К.

  1. Назвіть ті з наведених значень т, при яких дроби і одночасно правильні:

1) 5; 6; 7; 8; 9; 2) 6; 7; 8; 3) 5; 6; 7; 8; 4) 6; 7; 8; 9.

  1. Розгляньте дроби ; ; ; ; і з'ясуйте, скільки серед

них правильних:

1) 1; 2) 2; 3) 3; 4) 4.

Варіант 2

  1. Знайдіть правильну відповідь:

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

  1. Яка з точок М, К, Т, Р розміщена ліворуч від інших на координатному
    промені?

1) М ; 2) К ; 3) Р ; 4) Т .

  1. Координата якої з точок до­рівнює (рис. 109)?
    1) A; 2) B; 3) C; 4) D.

  2. Виберіть ті з наведених значень к, при яких дроби та одночасно
    неправильні:

1) 4; 5; 6; 2) 5; 6; 3) 4; 5; 6; 7; 4) 5; 6; 7.

  1. Розгляньте дроби ; ; ; ; ; і встановіть, скільки серед них неправильних:

1) 1; 2) 3; 3) 4; 4) понад 4.

Коди відповідей: варіант 1. 1. 1); 2. 1); 3. 3); 4. 2); 5. 3);

варіант 2. 1. 1); 2. 3); 3. 3); 4. 3); 5. 2).

V. Домашнє завдання

Робочі зошити: тема 19 (с. 65), №№ 241, 247, 248 (усно); № 254-257; додатково № 258, 259.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи комунікативної компетентності молодшого школяра. Практичні матеріали»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.