Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
УРОК № 62
Тема уроку. Лінійна функція.
Мета уроку: вивчення властивостей лінійної функції.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та наприкінці уроку зібрати зошити для перевірки.
Розв'язання
Вправа 922.
а) у = 1,3х + 2, -3 ≤ х ≤ 4.
x | -3 | -2 | 0 | 1 | 2 |
y | -1,9 | -0,6 | 2 | 3,3 | 4,6 |
Область визначення: -3 ≤ х ≤ 4.
Область значень: -1,9 ≤ y < 7, 2.
у > 0, якщо -1,6 < x < 4;
у < 0, якщо -3 < х < -1,6.
Функція зростає.
б) у = 4 – 2t, -2 ≤ t ≤ 5
t | -2 | -1 | 0 | 1 | 2 | 3 |
y | 8 | 6 | 4 | 2 | 0 | -2 |
Область визначення: -2 ≤ t ≤ 5.
Область значень: -6 ≤ y ≤ 8.
у > 0, якщо -2 < t < 2;
у < 0, якщо 2 < t < 5.
Функція спадна.
Вправа 924.
а) у = 2х – 5.
x | -2 | -1 | 0 | 1 | 2 |
y | -9 | -7 | -5 | -3 | -1 |
Функція зростаюча.
б) у = 3 – 2х.
x | -2 | -1 | 0 | 1 | 2 |
y | 7 | 5 | 3 | 1 | -1 |
Функція спадна.
в) у = 0,1х.
x | -2 | -1 | 0 | 1 | 2 |
y | -0,2 | -0,1 | 0 | 0,1 | 0,2 |
Функція зростаюча.
Вправа 927.
Оскільки графік функції у = 2х + т проходить через точку А (-2; 5), то маємо рівняння: 5 = 2 · (-2) + т. Звідси т – 4 = 5; т = 9. Відповідь. 9.
II. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
Пояснення нового матеріалу здійснити за текстом § 23 за планом:
Означення лінійної функції.
Область визначення і область значень лінійної функції.
Графік лінійної функції.
Проміжки зростання та спадання лінійної функції.
Пряма пропорційність.
Розв'язування вправ 935—938.
Опрацювати вправу 1 рубрики «Виконаємо разом» (с. 202).
III. Закріплення та осмислення нового матеріалу
Розв'язування вправ:
колективно — 939 (а, д), 941 (б), 943, 947, 948;
самостійна робота навчального характеру:
варіант 1 — 939 (б, г), 941 (в), 945 (а);
варіант 2 — 939 (в, ґ), 941 (а), 945 (б).
Розв'язання і відповіді
Вправа 939.
а) б) в)
г) ґ) д)
Вправа 941.
а) б) в)
Вправа 943.
x | 0 | 3 | 9 |
y = | -1 | 1 | Не визначено |
Точка | А(0; -1) | В(3; 1) | С(9; 5) |
Належить точка | Так | Так | — |
Вправа 945.
Вправа 947.
т = 180S , де т — маса фарби (у грамах), S — площа підлоги (у см2).
Ця залежність є прямою пропорційністю (k = 180).
Вправа 948.
Пряма а .
. Отже, пряма а — це графік функції у = 3х. Пряма b.
. Отже, пряма b — це графік функції у =
х. Пряма с.
. Отже, пряма с — це графік функції y = -
х. Пряма d.
. Отже, пряма d — це графік функції у = -х.
IV. Домашнє завдання
§ 22—23. Вправи 940, 942, 944, 946.
V. Підбиття підсумків уроку.
Дати відповіді на запитання рубрики «Перевірте себе» (с. 202 підручника).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»