УРОК № 57 Тема уроку. Що таке функція?

Опис документу:
УРОК № 57 Тема уроку. Що таке функція? Мета уроку: формування понять: «функція», «область визначення» та «область значень функції»; ознайомити учнів зі способами задання функції. Тип уроку: комбінований. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 57

Тема уроку. Що таке функція?

Мета уроку: формування понять: «функція», «область визначення» та «область значень функції»; ознайомити учнів зі способами задання функції.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Наприкінці уроку зібрати робочі зошити для перевірки домашнього завдання та ведення зошитів.

II. Аналіз тематичної контрольної роботи №5

Аналізуючи контрольну роботу, вчитель оголошує оцінки (бали), що одержали учні, і повідомляє про типові помилки, враховуючи які, вчитель добирає систему вправ та індивідуальні завдання. Необхідно також оголосити оцінки (тематичні бали) за попередню тему.

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Пояснення нового матеріалу здійснити за текстом § 21.

  2. Розв'язування вправ 851—856 (усно).

IV. Закріплення та осмислення нового матеріалу

Розв'язування вправ:

1) колективно — 857, 860, 863, 864, 866, 867, 869 (в), 873, 874 (а, г), 876 (в);

2) самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 869 (а), 870, 874 (в), 876 (б);

варіант 2 — 869 (б), 871, 874 (б), 876 (в).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 857.

Р = 3а. Змінна Р є функцією від а.

  • Вправа 860.

A = 90° - B, B = 90° - A. Ці залежності є функціями; області їх визначення — усі числа від 0° до 90°: 0° < A < 90°; 0° < B < 90°.

  • Вправа 861.

Якщо х = 1, то у = 7; якщо х = 0, то у = 5; якщо х = -3 , то у = -1; якщо х = 7, то у = 19; якщо х = 1000,то у = 2005.

  • Вправа 863.

п

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

т

39

36

33

30

27

24

21

18

15

12

  • Вправа 864.

Дана відповідність є функцією; її область визначення: 1; 2; 3; 4; 5; 6; її область значень: 1; 4; 9; 16; 25; 36.

  • Вправа 866.

Якщо у = 20, то маємо рівняння 20 = х . Звідси 2х = 20 · 3; 2х = 60; х = 30. Отже, при х = 30.

  • Вправа 867.

Якщо у = 0,3х, то х = .

x

-10

-3

-1

0

4

5

50

y

-3

-0,9

-0,3

0

1,2

1,5

15

  • Вправа 869.

а) Множина дійсних чисел.

б) Множина дійсних чисел, крім х = -5 .

в) Множина дійсних чисел.

  • Вправа 870.

у = 5 – 0,6х. Область визначення: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8.

  • Вправа 871.

z = 2,5т .

Якщо т = 18, то z = 2,5 · 18 = 45 (грн).

Якщо z = 125 , то 125 = 2,5т , тоді m = , т = 50 (кг).

  • Вправа 873.

у = 60t, де t — час (у годинах), у — (час у хвилинах).

t

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

y

60

120

180

240

300

360

420

480

540

600

  • Вправа 874.

а) у = -2х; б) у = 5х ; в) у = + 12; г) у =.

  • Вправа 876.

Якщо у = 8, то 8 = 3х + 2, звідси 3x = 6, х = 2.

Якщо y = 2, то 2 = 3х + 2, звідси 3х = 0, х = 0.

Якщо y = -2 , то -2 = , звідси х – 3 = -2, х = 1.

Якщо у = 2, то 2 = 3х + 2, звідси 3х = 0, х = 0.

Якщо у = -9, то х(х + 6) = -9, звідси х2 + 6х + 9 = 0, (х + 3)2 = 0, х + 3 = 0, х = -3.

Якщо у = 0, то х(х + 6) = 0, звідси х = 0 або х = -6.

V. Домашнє завдання

§ 21. Вправи 858—859, 862, 865, 868, 872, 875.

VI. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

  1. Яка відповідність змінної у від змінної х називається функцією?

  2. Що таке аргумент? Що таке функція?

  3. Наведіть приклади відповідностей, які є функціональ­ними.

  4. Що таке область визначення функції?

  5. Що таке область значень функції?

  6. Які способи задання функції вам відомі?

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.