УРОК № 49 Тема уроку. Застосування формул скороченого множення.

Опис документу:
УРОК № 49 Тема уроку. Застосування формул скороченого множення. Мета уроку: ознайомлення учнів зі способом розкладання многочленів на множники із застосуванням формул скороченого множення. Тип уроку: комбінований. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання Наприкінці уроку зібрати робочі зошити для перевірки домашнього завдання та ведення зошитів. Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 49

Тема уроку. Застосування формул скороченого множення.

Мета уроку: ознайомлення учнів зі способом розкладання многочленів на множники із застосуванням формул скороченого множення.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Наприкінці уроку зібрати робочі зошити для перевірки домашнього завдання та ведення зошитів.

II. Аналіз тематичної контрольної роботи

Аналізуючи контрольну роботу, вчитель оголошує оцінки (бали), що одержали учні, і повідомляє про типові помилки, які вони допустили. Враховуючі ці помилки, вчитель добирає систему вправ та індивідуальні завдання.

Необхідно також оголосити оцінки (тематичні бали) за попередню тему.

III. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Пояснення нового матеріалу здійснити за текстом § 18.

  2. Розв'язування вправ № 693 (усно).

IV. Закріплення та осмислення нового матеріалу

Розв'язування вправ:

  1. колективно — 695 (а, д), 696 (а, д), 697 (а, г), 699 (а, г), 700 (а, г), 703 (а, д), 704 (а, г), 705 (а, г), 707 (а, д), 708 (а, г), 710 (а, г), 711 (а, г)?

  2. самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 – 695 (б, г), 696 (в, ґ), 697 (б), 699 (в), 700 (б), 703 (в, ґ), 704 (б), 705 (в), 707 (б, г), 708 (в), 710 (б), 711 (в);

варіант 2 – 695 (в, ґ), 696 (б, г), 697 (в), 699 (б), 700 (в), 703 (б, г), 704 (в), 705 (б), 707 (в, ґ), 708 (б), 710 (в), 711 (б).

Відповіді

  • Вправа 695.

а) (1 – р)(1 + р)(1 + р2); б) (5 – с3)(5 + с3);

в) (0,1 – x)(0,1 + x); г) ;

ґ) (4 – с)(4 + с); д) (аb2c3 1)(аb2с3 + 1).

  • Вправа 696.

а) (3т2х)(3т + 2х); б) (7с х2)(7с + х2);

в) (х2 2с2)(x2 + 2с2); г) (0,1x x3)(0,1x + x3);

ґ) (а3 0,2с2)(а3 + 0,2с2); д) (1 ab2c2)(1 + ab2c2).

  • Вправа 697.

а) (x + 5)2; б) (х 5)2; в) (a 4x)2; г) (с + 4х)2.

  • Вправа 699.

а) (1 + 3х)2; б) ; в) 3(ab)2; г) -(x 1)2.

  • Вправа 700.

а) -(2с + 1)2; б) a(l + x)2; в) -(с 2)2; г) .

  • Вправа 703.

а) (3x 5)(3x + 1); б) (12 а)(8 + a);

в) (-x 1)(9x + 1); г) (8х 3)(4х + 3);

ґ) (а + 6b)(3а + 2b); д) (-6х + 4у)(12х 2у).

  • Вправа 704.

а) (2а + 1)(8a + 13); б) (17п 4)(7n + 2);

в) (2 – x)(0,6x2 x + 2); г) (10ab2 – 4c)(14ab2 2с).

  • Вправа 705.

а) (4 + a)2; б) (5x 8)2; в) (x2 7)2; г) (2а 4с 1)2.

  • Вправа 707.

а) 3(a – 1)(a + 1); б) 7(а 2)(а + 2);

в) 5(x 2)(x + 2); г) 0,5(1 – с)(1 + с);

ґ) п2(а 1)(а + 1); д) (а с)(а + с)(а2 + с2).

  • Вправа 708.

а) 3; -3. б) 0,4; -0,4. в) 10; -10. г) ; -.

  • Вправа 710.

a) 3. б) 2. в) 1. г) 2.

  • Вправа 711.

а) -. б) 1,5. в) -0,5. г) 0,25.

V. Домашнє завдання

§ 18. Вправи 694, 698, 701—702, 706, 709.

VI. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

  1. Чому дорівнює різниця квадратів двох виразів? Запишіть відповідну формулу.

  2. Заповніть пропуски відповідними одночленами так, щоб дістати тотожності:

а) 16а2 49b2 = (4а + )( 7b);

б) 49х2 = ( + 5b)( 5b);

в) 81х2 64y2 = (9х + )( );

г) 16b2 = (5а )(5а + ).

  1. Розкладіть на множники вирази:

а) р2 п2; б) 49 х2; в) 1 х2;

г) 36х2 у2; ґ) 4х2 9у2; д) а2 16.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.