Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
УРОК № 41
Тема. Рівняння. Кути. Прямокутник. Трикутник і його види.
Мета: підготовити учнів до тематичної контрольної роботи.
Тип уроку: повторення і систематизація знань.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
Знайти корінь рівняння:
1) х + 15 = 29; 2) 30 – х = 17; 3) х – 12 = 19; 4) 12 + х = 6.
Назвати всі кути на рис. 70 і знайти їх величини, якщо:
промінь NP — бісектриса кута MNK;
промінь NS — бісектриса кута PNK.
На рис. 71 зображено трикутники, довжини сторін яких виражено в сантиметрах. Знайти периметр:
рівностороннього трикутника;
тупокутного рівнобедреного трикутника;
прямокутного рівностороннього трикутника;
гострокутного нерівнобедреного трикутника.
II. Повторення і систематизація знань, узагальнення вмінь
Оскільки основна мета уроку — підготовка учнів до тематичної контрольної роботи., то бажано організувати роботу учнів за трьома основними напрямами:
рівняння;
кути;
трикутники.
Також доцільно задачі на повторення і систематизацію матеріалу формувати в тріади (по 3 задачі схожого змісту, починаючи від базового рівня А до високого В).
Рівняння
Розв'язати рівняння:
1) а) х + 29 = 53; б) 150 – х = 76.
2) а) (26 + х) – 42 = 36; б) 55 – (х – 13) = 21.
3) Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння
(а – х) + 4 = 15 було число 3? (№ 290, б).
Кути
1) Побудувати кут MNK, величина якого дорівнює 56°. Провести довільний промінь NA між сторонами кута MNK. Записати назви кутів, що утворились. Виміряти величини кутів і знайти їх суму. Чому вона дорівнює?
2) З вершини розгорнутого кута ABC проведено 2 промені BD і ВК так, що ABK = 152°,
CBD = 143°. Обчислити
DBK.
3) На рис. 72
ABK = 130°. Знайти кут між бісектрисами кутів АВК і СВК.
Трикутники
Дано: ABC. Знайти:
1) Його периметр, якщо АВ = 5 см; ВС = 5 см;
АС = 6 см.
2) Сторону АВ, якщо периметр 20 см; ВС = 5 см; АС = 6 см.
3) Його периметр, якщо АВ = 13 см, ВС — у 2 рази довша за АВ, АС на 5 см коротша від ВС.
III. Домашнє завдання
І варіант
У робочих зошитах виконати «Тематичне оцінювання № 3» (с. 35).
II варіант
Повторити пп. 10-14, № 392; 371; 365; 390.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»