УРОК № 40 Тема уроку. Розв'язування вправ на застосування формули квадрата двочлена.

Опис документу:
УРОК № 40 Тема уроку. Розв'язування вправ на застосування формули квадрата двочлена. Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати формулу квадрата двочлена при спрощенні виразів. Тип уроку: формування вмінь та навичок. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 40

Тема уроку. Розв'язування вправ на застосування формули квадрата двочлена.

Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати формулу квадрата двочлена при спрощенні виразів.

Тип уроку: формування вмінь та навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Перевірити правильність виконання домашнього завдання шляхом самоаналізу за записами, зробленими на дошці до початку уроку.

Розв'язання

  • Вправа 590.

а) (т + 2) = т2 + 4т + 4; б) (2а + 5x)2 = 4а2 + 20ах + 25х2;

в) (3 + а2)2 = 9 + 6а2 + а4; г) (x1)2 = х2 – 2х + 1;

ґ) (2с a)2 = 4с2 – 4са + а2; д) (5 – x2)2 = 25 – 10х2 + х4;

є) (1ab)2 = 1 – 2ab + a2b2; є) (cq2p)2 = c2q24cqp + 4р2.

  • Вправа 591.

а) (ах + 5)2 = а2х2 + 10ах + 25; б) (а + с2)2 = а2 + 2ас2 + с4;

в) (п + 2а)2 = п2 + 4па + 4а2; г) (3х + 2у)2 = 9x2 + 12ху + 4у2;

ґ) (5а + 3b)2 = 25а2 + 30аb + 9b2; д) (1 + 2abc)2 = 1 + 4abc + 4a2b2c2;

е) (4n + 3c)2 = 16n2 + 24nc + 9c2; є) (-2 + 5ас)2 = 25a2c2 20ac + 4.

  • Вправа 593.

а) (m + 2)(m + 2) = (m + 2)2 = m2 + 4m + 4;

б) (3 + p)(3 + p) = (3 + p)2 = 9 + 6p + p2;

в) (2a + b)(2a + b) = (2a + b)2 = 4a2 + 4ab + b2;

г) (5 + c)(5 + c) = (5 + c)2 = 25 + 10c + c2.

  • Вправа 599.

а) 9a2 + 6ас + с2 = (3а + c)2; б) x4 – 10x2 + 25 = (x2 – 5)2;

в) 4m2 + 4m + 1 = (2m + 1)2; г) b4 6b2 + 9 = (b2 3)2.

  • Вправа 602.

а) (x 2)2 = x2; x2 4x + 4 = x2; -4x + 4 = 0; -4x = -4; x = 1. Відповідь. 1.

б) (3y + 5)2 = 9y2; 9y2 + 30y + 25 = 9y2; 30y = -25; y = -. Відповідь. -.

в) (c 7)2 = c2 7; c2 14c + 49 = c2 7; -14c = -56; c = 4. Відповідь. 4.

г) (6 – z)2 = z2 + 36; 36 – 12z + z2 = z2 + 36; -12z = 0; z = 0. Відповідь. 0.

ґ) 3(x 2)2 = 3; (x 2)2 = 1; x 2 = 1 або x 2 = -1; x = 3 або x = -1.

Відповідь. 3; -1.

д) (2x – 1)2 + 2 = 0; оскільки (2x – 1) + 2 > 0, то рівняння коренів не має. Відповідь. Коренів не має.

II. Формування вмінь учнів застосовувати формулу квадрата двочлена

Розв'язування вправ:

  1. колективно — 605 (а, д), 606 (а, г), 607 (а, д), 609 (в), 611 (а, г), 613 (в), 615 (а, г), 616 (а, д), 617 (а, є);

  2. самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 605 (б, г), 606 (в), 607 (б, г), 609 (б), 611 (в), 613 (б), 615 (б), 616 (в, г), 617 (б, г, д);

варіант 2 — 605 (в, ґ), 606 (б), 607 (в, ґ), 609 (а), 611 (б), 613 (а), 615 (в), 616 (б, г), 617 (в, ґ, є).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 605.

а) 0,04с2 0,4ср3 + р6; б) 1,44 + 4,8а3 + 4а6;

в) 16х4 24х2y2 + 9y4; г) a4 – 16a2c5 + 64c10;

ґ) а4 2а2с + с2; д) у6 2ху3 + х2.

  • Вправа 606.

а) + 2с2 + 4с4; б) 0,09х6 0,15х3с + с2;

в) с2 + 0,2са2 + 0,25а4; г) т6 2т3х + х2.

  • Вправа 607.

а) (x + 6)2; б) (11 у)2; в) (3a 5b)2;

г) (4m + 2n)2; ґ) (0,5x – 1)2; д) .

  • Вправа 609.

а) 16. б) . в) 15.

  • Вправа 611.

а) у2. б) -8,5a2c2 + 4acx2 + 3,5x4; в) -10x4 + с2. г) 1 + 8a2z2.

  • Вправа 613.

а) Оскільки (а + b)2 + (а – b)2 = a2 + 2ab + b2 + a2 – 2ab + b2 =
= 2
а2 +2b2 = 2(a2 +b2), то тотожність доведено.

б) Оскільки (2а + b)2 + (а2b)2 = 4а2 + 4аb + b2 + а2 – 4аb + 4b2 =
= 5а2 + 5b2 = 5(а2 + b2), то тотожність доведено.

в) Оскільки (3а + b)2 + (а3b)2 = 9а2 + 6ab + b2 26ab + 9b2 =
= 10
а2 + 10b2 = 10(а2 + b2), то тотожність доведено.

  • Вправа 615.

а) 1. б) . в) . г) .

  • Вправа 616.

а) -5. б) 1,5. в) Коренів немає. г) -2. ґ) 18. д) -25.

  • Вправа 617.

а) 121; б) 9801; в) 10 201; г) 40 804; ґ) 2704; Д)3721; є) 6241; є) 6561.

IIІ. Домашнє завдання

§ 16. Вправи 604, 608, 610, 612, 614.

IV. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

Укажіть, які з наведених нижче рівностей є тотожностями:

а) (a2 b2) (a2+ b)2 = 4а2b; б) (a – b2)2 + (a + b2)2 = а2 b4;

в) (a2 – b2) – (a + b) = 4аb.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методологічні основи організації психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу дитини із особливими освітніми потребами»
Маргарита Сергіївна Чайка
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.