УРОК № 37 Тема уроку. Спосіб групування.

Опис документу:
УРОК № 37 Тема уроку. Спосіб групування. Мета уроку: ознайомлення учнів з розкладанням многочлена на множники способом групування. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Правильність виконання домашнього завдання перевірити шляхом зачитування учнями відповідей до завдань. Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 37

Тема уроку. Спосіб групування.

Мета уроку: ознайомлення учнів з розкладанням многочлена на множники способом групування.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Правильність виконання домашнього завдання перевірити шляхом зачитування учнями відповідей до завдань.

Розв'язання

  • Вправа 530.

а) 3a2b + 2ab 5a = a(3ab + 2b 5);

б) 7ху3 + 8x2y2 – 9у4 = у2(7ху + 8х2 – 9у2);

в) 5ас2 ас3 3а2с = ac(5cc2 3а);

г) 8az4 7аz34az2 = az2(8z2 – 7z – 4).

  • Вправа 534.

а) а3 + 3а2х – 3ax2 а4 + 2а = а(а2 + 3ах – 3х2 а3 + 2);

б) 3х3 – 2ах2 + 4а2х + ах – x4 = х(3х2 – 2ах + 4а2 + а – х3).

  • Вправа 536.

а) 144х20y8 + 36x18y10 = 36х18y10(4х2y8 + 1);

б) 169а23b20 – 19а20b18 = a20b18(169a3b2 19);

в) 529а15т35 – 46а17b30 = 23а15(23m35 – 2а2b30);

г) 576n20x31 + 240n17x32 = 48n17x31(12n3 + 5х).

  • Вправа 539.

а) х(а 2) + у(а 2) = (а 2)(х + у);

б) с2(х + у) 3(х + у) = (х + у)(с2 3);

в) а(а2 + 1) + 5(а2 + 1) = (а2 + 1)(а + 5);

г) х2(а с) (а с)2 = (а с)(х2 а + с).

  • Вправа 542.

а) (4х 3у)(x + 2у) + 2х(х + 2y) = (x + 2у)(4x 3у + 2x) = (x + 2у)(6x 3у) = = 3(x + 2у)(2x у);

б) 5a(3a – b) + (b – 3a)(5a + 2b) = 5a(3a – b) – (3a – b)(5a + 2b) =
= (3а – b)(5а – 5а 2b) = (3аb)(-2b) = -2b(3a – b);

в) (a + b)(xy) + (ba)(yx) = (a + b)(xy) – (ba)(xy) =
= (х у)(а + b b + а) = 2а(х у);

г) (2x + 7b)(a5b) – (8b3a)(a5b) = (а – 5b) (2а + 7b – 8b + 3а) =

= (а – 5b)(5а - b).

  • Вправа 543.

а) (5х + 10)2 = (5(х + 2))2 = 25(x + 2)2;

б) (3 12y)2(3(1 4y))2 = 9(1 4y)2;

в) (4а4b)2 = (4(аb))2 = 16(а – b)2;

г) (16y + 12x)3 =(4(4y + 3x))3 = 64(4y + 3х)3;

ґ) (l5 5y)3 = (5(3 y))3 = 125(3 y)3;

д) (6х 8)4 = (2(3х 4))4 = 16(3х 4)4.

  • Вправа 546.

а) 3х2 + 6(х + 2) = 12; 3x2 + 6x + 12 = 12; 3х2 + 6х = 0; 3х(х + 2) = 0; х = 0 або х + 2 = 0; х = 0 або х = -2. Відповідь. 0; -2.

б) х2 5(х 3) = 15; х2 5х + 15 = 15; х2 5х = 0; х(х 5) = 0;

х = 0 або х – 5 = 0; х = 0 або x = 5. Відповідь. 0; 5.

в) х3 5(х2 2) = 10; х3 5х2 + 10 = 10; х3 5х2 = 0; х2(х – 5) = 0;

х2 = 0 або х – 5 = 0; х = 0 або х = 5 . Відповідь. 0; 5.

г) 2z4 7(z3 3) = 21; 2z4 7z3 + 21 = 21; 2z4 7z3 = 0; z3(2z – 7) = 0;

z3 = 0 або 2z 7 = 0; z = 0 або z = 3,5. Відповідь. 0; 3,5.

II. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Запропонувати учням самостійно опрацювати текст § 15, потім провести фронтальну бесіду за запитаннями рубрики «Перевір себе» (с. 207 підручника).

  2. Розв'язування вправ 554—556.

III. Закріплення та осмислення нового матеріалу

Розв'язування вправ:

1) колективно — 557 (а, г), 558 (а, є), 559 (а, г), 561 (а, г), 563 (а, є), 565, 567 (а, г);

2) самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 557 (б), 558 (в, ґ, є), 559 (б), 561 (в), 563 (б, г, д), 567 (в);

варіант 2 — 557 (в), 558 (б, г, д), 559 (в), 561 (б), 563 (в, ґ, є), 567 (б).

Відповіді

  • Вправа 557.

а) (а + 1)(х + у); б) (3 х)(т n);

в) (с + у)(1 + а); г) (х у)(а 1).

  • Вправа 558.

а) (х + у)(1 + а); б) (ab)(x + 1);

в) (ab)(2 + c); г) (х + у)(5 z);

ґ) yx(-ab); д) (х + у)(п т);

є) (х + у)(х + у 4); є) (х + 2у)(3х 2у).

  • Вправа 559.

а) (х + у + z)(а + b); б) (z х + 1)(а + 1);

в) (abc)(m + n); г) (а b + с)(n 1).

  • Вправа 561.

а) (х y)(а + b); б) (а х)(с + п);

в) (а 2)(z + с); г) (а 2)(5 + с).

  • Вправа 563.

а) (х + а)(x + y); б) (а + 4)(3а2 1);

в) (а п)(а 3); г) (у3 3)(у5 + 3);

ґ) (х z)(4x 5); д) (а + 1)(а2 + 1);

є) (а x)(5а 8); є) (x2 + 1)(x3 1).

  • Вправа 565.

а) 1728. б) 100.

  • Вправа 567.

а) 1,5. б) 5. в) -3. г) -3.

IV. Домашнє завдання

§ 15. Вправи 560, 562, 564, 566.

V. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

1) Які способи розкладання многочленів на множники вам відомі?

2) Поясніть на прикладі суть способу групування.

3) Розкладіть на множники:

a) a + b + c(a + b); б) т – п + р(т – п);

в) х + 3а(х + у) + у; г) х + 2а(х – у) – у.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності практичного психолога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.