УРОК № 36 Тема. Вимірювання кутів. Види кутів.

Опис документу:
УРОК № 36 Тема. Вимірювання кутів. Види кутів. Мета: систематизувати знання учнів про поняття кута, його еле¬ментів, позначення, вимірювання і класифікацію; вдосконалювати вмін¬ня і відпрацьовувати навички вимірювання кутів, визначати видів кутів і розв'язувати задачі на застосування аксіоми вимірювання кутів. Тип уроку: застосовування знань, вмінь та навичок. Автор Бабенко

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 36

Тема. Вимірювання кутів. Види кутів.

Мета: систематизувати знання учнів про поняття кута, його еле­ментів, позначення, вимірювання і класифікацію; вдосконалювати вмін­ня і відпрацьовувати навички вимірювання кутів, визначати видів кутів і розв'язувати задачі на застосування аксіоми вимірювання кутів.

Тип уроку: застосовування знань, вмінь та навичок.

Обладнання: таблиця «Кути. Вимірювання кутів».

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань

Математичний диктант

  1. Запишіть, використовуючи позначення, «градусна міра кута МОК дорівнює 35°». [Градусна міра кута ABC дорівнює 25°.]

  2. Градусна міра кута А дорівнює 78° [142°]. Який це кут: гострий чи тупий?

  3. Накресліть кут MNK, менший [більший] за прямий кут.

  4. Накресліть гострий кут АОВ [тупий кут РЕК].

  5. Накресліть тупий кут СЕК [гострий кут ABС].

  6. Закінчіть речення: «Кут, менший за прямий кут [більший за прямий і менший від розгорнутого кута], називається...».

  7. Скільки градусів містить кут, у 3 рази менший від розгорнутого кута [у 2 рази менший від прямого кута]?

  8. Побудувати за допомогою транспортира кути 60° [90°] і його бісектрису.

II. Відпрацювання навичок

Розв'язування вправ.

328 [Розв'язання. ВК проходить між сторонам розгорнутого кута

АВС = 180°, отже, АВС = АВК + КВС, тому

КВС = АВС – АВК = 180° – 146° = 34°.

ВК бісектриса кута СВD, тому

KBC = DBK = ,

тому DBC = 2KBC = 2 · 34º = 68°. Відповідь. CBD = 68°.]

Далі можна запропонувати учням роботу із робочим зошитом (с. 26, тема 9).

Особливо слід звернути увагу на №№ 103; 106; 107; ПО; 112; 113; 114.

III. Підсумок уроку. Домашнє завдання

п. 12, завдання в робочому зошиті

№102; 105; 108; 111; 115.

Додатково: № 117.

1

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн