• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • УРОК № 35 Тема уроку. Винесення спільного множника за дужки. Мета уроку: ознайомлення учнів з розкладанням многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки.

УРОК № 35 Тема уроку. Винесення спільного множника за дужки. Мета уроку: ознайомлення учнів з розкладанням многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки.

Опис документу:
УРОК № 35 Тема уроку. Винесення спільного множника за дужки. Мета уроку: ознайомлення учнів з розкладанням многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки. Тип уроку: формування нових знань. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Наприкінці уроку зібрати зошити учнів для перевірки домашнього завдання та ведення зошитів. Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 35

Тема уроку. Винесення спільного множника за дужки.

Мета уроку: ознайомлення учнів з розкладанням многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки.

Тип уроку: формування нових знань.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Наприкінці уроку зібрати зошити учнів для перевірки домашнього завдання та ведення зошитів.

II. Аналіз тематичної контрольної роботи

Аналізуючи контрольну роботу, вчитель оголошує оцінки (бали), що одержали учні, та називає типові помилки, врахо­вуючи які, вчитель добирає систему вправ та індивідуальні зав­дання для учнів.

III. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Пояснення нового матеріалу здійснити за § 14.

  2. Розв'язування вправ 514-516 (усно).

IV. Закріплення та осмислення нового матеріалу

Розв'язування вправ:

  1. колективно — 517, 518 (а, д), 521 (а, є), 522 (а, є), 524 (а, г), 525 (а, г), 526 (в), 527, 529 (а, є, ж);

  2. самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 518 (б, г), 521 (в, ґ, є), 522 (б, г, д), 524 (в), 525 (б), 526 (б), 529 (б, г, д);

варіант 2 — 518 (в, ґ), 521 (б, г, д), 522 (в, ґ, є), 524 (б), 525 (в), 526 (а), 529 (в, ґ, є).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 517.

а)32 · 5; б) 112; в) 2 · 3 · 52; г) 32 · 7 · 13.

  • Вправа 518.

а) х(а + b); б) 2(т + р); в) p(c + t);

г) b(а + 3b); ґ) 2b(2b а); д) 2х(3х1).

  • Вправа 521.

а) ab3(a2 – 6b); б) 6z(y3 + 4az2); в) -3х(4 + 5х);

г) -3аb(а + 2b); ґ) а4(3а2 + 6а + 1); д) у(2 3у у2);

є) 3z(2zz2 + 1); є) х2(х2 4х + 3).

  • Вправа 522.

a) 2c(ac – 4c2d + 2ad); б) 3ах(с 2а 3а2с2);

в) ах(8а3 + 7ах + х2); г) 5пс2(2nс 3 4с);

ґ) 3х(х2 2ху4у4); д) -ах2(2ах + а4сх2 3с);

є) -с(5 12с + с2); є) -2р(3у2 – 4ру + 2p2z).

  • Вправа 524.

а) (а + b)(3х 2у); б) (2х + 5)(3 + х);

в) (х у)(5а + 3); г) (т2 2)(2 х).

  • Вправа 525.

а) 12,3. б) 2,63. в) 113. г) 4,24.

  • Вправа 526.

а) 1617 + 1616 = 1616(16 + 1) = 17 · 1616 — ділиться на 17.

б) 512 + 510 = 510 (52 + 1) = 510 · 26 — ділиться на 13, оскільки 26 ділиться на 13.

в) 495 + 78 = (72)5 + 78 = 710 + 78 = 77 (73 + 7) = 77 · 350 - ді­литься на 350.

  • Вправа 529.

а) 0; 1. б) 0; . в) 0; 2. г) 0; 0,5. ґ) 0; -0,1. д) 0; 0,1.

є) 0; 1. є) 0; 1. ж) 0; 0,3.

V. Повторення раніше вивченого матеріалу

Розв'язування вправ 551—553.

Розв'язання

  • Вправа 551.

Син

28 років

Батько

Нехай сину х років, батькові — 3x років. За умовою задачі маємо рівняння: 3х х = 28. Звідси 2x = 28; x = 14. Тоді 3х = 3 · 14 = 42. Отже, батькові 42 роки.

Відповідь. 42 роки.

  • Вправа 552.

Вантажна машина

Причіп

12 ц

Нехай на причіп навантажили х ц. Тоді на машину навантажили 4х ц. За умовою задачі маємо рівняння: 4х – х = 12; звідси 3х = 12; х = 4.

Отже, на причіп навантажили 4 ц.

Відповідь. 4 ц.

  • Вправа 553.

Вантажна машина

40 ц

Причіп

Нехай на причіп навантажили х ц, тоді на машину навантажили 4х ц. За умовою задачі маємо рівняння: х + 4х = = 40. Звідси 5x = 40; х = 8. Тоді 4х = 4 · 8 = 32. Отже, на машину навантажили 32 ц.

Відповідь. 32 ц.

VI. Домашнє завдання

§ 14. Вправи 519—520, 523, 528.

VII. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

  1. Що означає розкласти многочлен на множники?

  2. Розкладіть многочлени на множники:

а) 2а2 + 3а; б) 7n 14n2; в) 5р3 5р; г) -12х 15x2.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.