УРОК № 32 Тема уроку. Розв'язування вправ на спрощення виразів

Опис документу:
УРОК № 32 Тема уроку. Розв'язування вправ на спрощення виразів Мета уроку: формування вмінь застосовувати правило множення многочленів при спрощенні виразів і розв'язуванні рівнянь. Тип уроку: формування вмінь га навичок учнів. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 32

Тема уроку. Розв'язування вправ на спрощення виразів

Мета уроку: формування вмінь застосовувати правило множення многочленів при спрощенні виразів і розв'язуванні рівнянь.

Тип уроку: формування вмінь га навичок учнів.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

  1. Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та відповісти на запитання, які виникли в учнів при його виконанні.

Розв'язання

    • Вправа 490

    • Вправа 492.

а) (а2 – 2а + 2)(а 1) = а3 – 2а2 + 2аа2 + 2а – 2 = а33а2 + 4а – 2;

б) (0,1х 1,2у)(0,1х + 1,2у) = 0,01х2 + 0,12ху – 12ху 1,44у2 = 0,01x2 1,44y2;

в) (2,5c + 7z)(7z – 2,5c) = 17,5cz – 6,25c2 + 49z2 17,5cz = 49z2 – 6,25с2;

г) (-0,3а 1,2b)(-0,3а + 1,2b) = 0,09а2 – 0,36аb + 0,36аb 1,44b2 =

= 0,09а2 1,44b2.

    • Вправа 503.

а) (х 1)(х + 5) = (х 2)(х + 3); х2 + 5х х 5 = х2 + 3х – 2х – 6; 4х – 5 = х – 6; 3х = -1; х = -. Відповідь. - .

б) (2х + 3)(х – 7) = (х + 3)(2х + 1); 2х2 – 14х + 3х – 21 = 2х2 + х + 6х + 3;

-11х – 21 = 7х + 3; -18x = 24; х = -; х = -1. Відповідь. -1.

в) (3z2 1)(z 1) = 3z2(z 1) + 5z + 7; 3z3 3z2 z + 1 = 3z3 – 3z2 + 5z + 7;

-z + 1 = 5z + 7; 6z = -6; z = -1. Відповідь. -1.

г) ((y 2)(y2 + 2y + 4) = y(у2 4); y3 + 2y2 + 4у – 2у2 4у 8 = у34у;

8 = -4y; у = 2. Відповідь. 2.

  1. Проведення гри «Хто швидше?».

На дошці заготовлено три таблиці (по одній таблиці для кожного ряду). За командою вчителя учні по черзі знаходять добуток многочленів, записують його в клітинку, розташовану на перетині стовпчика і рядка з відповідними многочленами. Наводимо зразки таблиць.

Многочлен

x + 2

2x

-3x

х + 1

х 1

х 2

х + 1

Многочлен

х1

3х

-2х

х + 2

х + 1

х 2

х + 2

Многочлен

х 1

4х

-5х

х 1

х 2

х + 2

х 1

II. Формування вмінь і навичок учнів

Розв'язування вправ:

1) колективно — 496 (а, г), 498 (а, г), 500, 502 (а,г), 507 (а, г), 508;

2) самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 496 (в), 498 (б), 501 (а, г), 502 (в), 506 (а), 507 (в);

варіант 2 — 496 (б), 498 (в), 501 (б, в), 502 (б), 506 (б), 507 (б).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 496.

а) 1; б) х3; в) с2; г) х3 х2у2.

  • Вправа 498.

а) 1; б) 1; в) а6; г) а6.

  • Вправа 500.

а) 4х2 12ху + 9у2; б) 9а2c2 + 6аb2с + b4; в) 8а3 12а2 + 6а 1.

  • Вправа 501.

а) а4; б) 4а4 + 9; в) 1; г) а3 + 3аb2b36а2b .

  • Вправа 502.

а) (x + 5)(х2 – 2х 3) – (5х + х2)(х – 2) + 3(х + 5) =

= х32х23х + 5х210х – 15 – 5х2 + 10х – х3 + 2х2 + 3х +15 = 0;

б) (2х23х + 6)(х + 4) – (х2 + 4х + 3)(2х – 3) = 2х3 + 8х23х212х + 6х +

+ 24 – 2x3 + 3х2 8х2 + 12х 6х + 9 = 33;

в) (2x 4)(3x + 2) (2x3)(4x + 2) + 2x2 = 6x2 + 4x – 12x – 8 – 8x2 – 4x + 2x +

+ 6 + 2x2 = -2;

г) (x 3)(x + 3)(x2 + 9) (x + 1)(x 1)(x2 + 1) = (x2 + 3x3x – 9)(x2 + 9) –

(х2 + х – х 1)(х2 + 1) = (x2 – 9)(x2 + 9) – (x2 – 1)(x2 + 1) =

= x4 + 9x2 9х2 81 х4 х2 + х2 + 1 = -80.

  • Вправа 506.

а) 1. б) 0,1.

  • Вправа 507.

а) Коренів немає. б) -2,5. в) Коренів немає. г) -.

  • Вправа 508.

Нехай кожний множник треба збільшити на х, тоді одержу­ємо рівняння.

(x + 11)(x + 44) = (x + 16)(x + 32).

Звідси х2 + 44x + 11x + 484 = х2 + 32x + 16x + 512; 35 + 484 = 48x + 512;

7х = 28; x = 4. Відповідь. На 4.

III. Домашнє завдання

§ 13. Вправи 497, 499, 505, 509.

IV. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

1) Сформулюйте правило множення многочленів.

2) Де застосовується знання правил множення много­членів?

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.