Урок № 3. Завоювання Нового Світу.

Опис документу:
Основні дати та події: 1495 р. — король і королева Іспанії видали указ, яким дозволяли всім бажаючим споряджати експедиції до нових земель на заході для пошуків золота; 1519 р. — захоплення Е. Кортесом держави ацтеків; 1532 р. — завоювання Ф. Пісарро імперії інків.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Всесвітня історія. 8 клас: розробки уроків до підручника О. В. Гісема та О. О. Мартинюка

Урок № 3. Завоювання Нового Світу.

Мета: ознайомити учнів із процесом перших колоніальних завоювань європейців у Новому Світі; з'ясувати, як загинули цивілізації індіанських народів; формувати вміння характеризувати діяльність історичної особи; виховний аспект уроку реалізувати на підставі аналізу ролі окремої людини в історії; виховувати толерантне ставлення до представників інших народів.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, стінна карта, атлас, ілюстративний матеріал.

Основні терміни та поняття: Конкіста, конкістадори, метрополія, колоніальна система, колоніальні війни, «революція цін».

Основні дати та події: 1495 р. — король і королева Іспанії видали указ, яким дозволяли всім бажаючим споряджати експедиції до нових земель на заході для пошуків золота; 1519 р. — захоплення Е. Кортесом держави ацтеків; 1532 р. — завоювання Ф. Пісарро імперії інків.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Запитання і завдання

1. Якими були причини й передумови Великих географічних відкриттів?

2. Розкажіть про географічні відкриття португальців.

3. Як було відкрито Америку?

4. Розкрийте історичне значення експедиції Ф. Магеллана.

5. Схарактеризуйте цивілізації народів доколумбової Америки.

6. Простежте за картою напрямки морських експедицій європейців кінця XV — першої половини XVI ст. і визначте їх результати.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Бесіда (на актуалізацію опорних знань)

1. Де пролягали основні торговельні шляхи з країнами Сходу до XVI ст.?

2. Що вам відомо про рівень суспільного розвитку народів доколумбової Америки?

3. Якими були уявлення про Землю в Середні віки?

1. Конкістадори в Новому Світі с. 16

2. Перші колонії. Індіанці після Великих географічних відкриттів с. 19

3. Наслідки і значення Великих географічних відкриттів с.20

Робота з термінами та поняттями

Колоніальні війни — збройні зіткнення між великими державами за перерозподіл колоній.

«Революція цін» — знецінення грошей унаслідок падіння вартості золота і зростання цін на товари першої необхідності.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Дидактична гра «Асоціації»

Правила гри. Гра може проводитися в усній або письмовій формі, з усім класом або окремими учнями. Учитель називає ім'я історичного діяча або поняття, наприклад «Колумб», «Конкіста». Учні мають сказати, із чим або з ким асоціюється цей історичний діяч або поняття. За потреби вчитель може запропонувати пояснити, чому виникла саме така асоціація.

Якщо під час гри вчитель помічає недоліки в рівні засвоєння нового матеріалу, їх необхідно виправити.

Бесіда

1. Який конкістадор завоював державу ацтеків?

2. Коли було завойовано державу інків?

3. На яких роботах іспанські колонізатори використовували індіанців?

4. Які європейські міста внаслідок Великих географічних відкриттів стали новими центрами ділової активності?

5. Що таке «революція цін»?

6. Із якою метою велися колоніальні війни?

Творче завдання

Один іспанський конкістадор писав про індіанців: «Переважна частина цієї землі заселена і безправно захоплена дикими тваринами і нерозумними істотами або грубими дикунами, які внаслідок свого безбожного невігластва і богохульного ідолопоклонства гірші за хижаків».

— Як іспанці виправдовували своє право підкорювати індіанців? Ким були конкістадори: поширювачами християнської цивілізації або жорстокими завойовниками?

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя

• Унаслідок завоювань іспанців у Новому Світі сформувалася найбільша на той час іспанська колоніальна імперія, що простягалася від Вогняної землі в Південній Америці до верхів'їв річки Ріо-Гранде в Північній Америці.

• Великі географічні відкриття спричинили важливий і неоднозначний вплив на розвиток як європейських країн, так і відкритих європейцями континентів.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацюйте § 2 підручника.

2. Випереджальне завдання. За додатковими джерелами підготуйте повідомлення або презентацію за темою «Основні винаходи і вдосконалення європейців у XVI — першій половині XVII ст.».

Всесвітня історія. 8 клас: розробки уроків до підручника О. В. Гісема та О. О. Мартинюка

Урок № 4. Становлення капіталістичних відносин.

Мета: розповісти, які винаходи і вдосконалення були здійснені у ранній Новий час та якими були їхні наслідки; визначити, які нові явища з'явилися в суспільному та економічному житті; удосконалювати набуті вміння і навички; виховувати повагу до історичного минулого.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, стінна карта, атлас, ілюстративний матеріал.

Основні терміни та поняття: капітал, капіталізм, ринкові відносини, буржуазія, наймані робітники, мануфактура.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Дидактична гра «Снігова куля»

Правила гри. Перший учасник гри називає ім'я, твір або архітектурну пам'ятку, які стосуються теми уроку. Наприклад, «Колумб». Наступний учасник гри повторює це слово і називає інше слово чи термін. Таким чином, утворюється тематичний ланцюжок. Якщо учасник помиляється або робить довгу паузу, він вибуває з гри. Переможцем стає учень, який «побудував» найдовший ланцюжок. Для більш організованого проведення гри краще залучати не весь клас, а обрати кількох учнів

1 викликати їх до дошки. Один учень контролює правильність «побудови» ланцюжків.

Гра дозволяє учням запам'ятати складні для засвоєння терміни, назви, імена тощо.

Бесіда

1. Оцініть дії іспанців під час підкорення Нового Світу.

2. Визначте спільне і відмінне в діях іспанців та португальців при формуванні своїх колоніальних імперій.

3. Які з наслідків Великих географічних відкриттів, на вашу думку, найважливіші? Чому?

4. Визначте за картою, якими були колоніальні володіння європейських держав на середину XVII ст.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Бесіда (на актуалізацію опорних знань)

1. На прикладі передумов Великих географічних відкриттів установіть взаємозв'язок між новими винаходами й розвитком суспільства.

2. Якими були основні ознаки ремісничого виробництва?

3. Що таке стани? Які права та обов'язки мали три стани середньовічного суспільства?

1. Епоха винаходів і вдосконалень с.23

2. Ринкові відносини і селяни с.25

Робота з термінами та поняттями

Капітал — термін, яким у період становлення капіталізму стали називати гроші, що вкладалися підприємцями в розвиток свого виробництва з метою отримання прибутку.

3. Капіталізм у містах с.26

4. Поява мануфактур с.26

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Дидактична гра «Продовж розповідь»

У цій грі двоє учнів по черзі мають викласти по одному реченню матеріал вивченої теми. Виграє той учень, чиє речення буде останнім.

Бесіда

1. Що стали використовувати як джерело енергії в першій половині XVI ст. в Нідерландах?

2. Де вперше почали використовувати друкарський гвинтовий прес?

3. Що таке капітал?

4. Що таке мануфактура?

5. Назвіть два види мануфактур.

6. Як називали володарів мануфактур?

Завдання

Пригадайте особливості організації праці в середньовічній ремісничій майстерні і порівняйте їх із тими, що були притаманні мануфактурі. Заповніть таблицю.

ОЗНАКИ

РЕМІСНИЧА МАЙСТЕРНЯ

МАНУФАКТУРА

Розміри підприємства

 

 

Характер праці (ручна або машинна)

 

 

Поділ праці

 

 

Склад працівників

 

 

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя

• У ранній Новий час було здійснено чимало винаходів та вдосконалень, котрі сприяли розвитку економіки європейських країн і одночасно закладали підвалини для розгортання індустріалізації в другій половині XVII — XVIII ст.

• У сільському господарстві в XVI — першій половині XVII ст. поширювалася наймана праця. Особиста залежність поступалася місцем економічній залежності найманих робітників від своїх господарів.

• Набувала поширення нова форма підприємств — мануфактури. Упродовж раннього Нового часу мануфактурне виробництво було основною формою промислового виробництва в західноєвропейських країнах.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацюйте § 3 підручника.

5

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.