Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
УРОК № 28
Тема уроку. Виконання вправ на множення многочлена на одночлен.
Мета уроку: формування вмінь і навичок учнів множити многочлен на одночлен.
Тип уроку: формування вмінь і навичок учнів.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Перевірити правильність виконання домашнього завдання за записами, зробленими на дошці до початку уроку.
Розв'язання
Вправа 436.
а) (3а + с) · 2а = 6а2 + 2ас; б) (8х – у) · 3ху = 24х2у – 3ху2;
в) (х2 – х) · 2х = 2х3 – 2х2; г) (т3 + 3т) · т2 = т5 + 3т3;
ґ) (2а + 3) · 4а = 8а2 + 12а; д) (3x – у) · 2ху = 6х2у – 2ху2.
Вправа 439.
а) (х + 1)x2 = x3 + х2; б) а2(b – с) = а2b – а2с;
в) (n2 – n)n3 = п5 – п4; г) (2а + 3b) · 0,1 = 0,2а + 0,3b;
ґ) (-а + ас)с2 = -ас2 + ас3; д) -2а(а2 – 1) = -2а3 + 2а.
Вправа 442.
а) Якщо b = -2,7, то (b2 – 4)b – b3 + 3b = b3 – 4b – b3 + 3b = -b = -(-2,7) = 2,7.
б) Якщо а = 0,8, то (а2 – 1)а – (а – 1)а2 = а3 – а – а3 + а2 = а2 – а = 0,82 – 0,8 = = 0,64 – 0,8 = -0,16.
в) Якщо с = 0,5, то с + с2 + с3 – с(1 + с) = с + с2 + с3 – с – с2 = с3 = 0,53 = = 0,125.
г) Якщо х = 2, у = 3, то (х – y)x + (x – y)y = х2 – ху + ху – у2 = х2 – у2 = 22 – 32 = = 4 – 9 = -5.
Вправа 444.
а) 2z – 15(1 – 2z) = 72; 2z – 15 + 30z = 7z; 32z – 15 = 7z; 25z = 15; z = 0,6. Відповідь. 0,6.
б) 8с – (3 – 7с) = 9с + 2; 8с – 3 + 7с = 9с + 2; 15с – 3 = 9с + 2; 6с = 5 ; с = . Відповідь.
.
в) 1 – 8(3 – 2у) = 2(1 – у); 1 – 24 + 16y = 2 – 2y; 16y + 2y = 2 + 23; 18y = 25; у = ; у = 1
. Відповідь. 1
.
г) 3z – (z – 5) · 4 = (1 – 5z) · 3; 3z – 4z + 20 = 3 – 15z; -z + 20 = 3 – 15z; 14z = -17; z = -; z = -1
. Відповідь. -1
.
Розв'язування вправ (усно).
Помножити одночлен, записаний всередині квітки, на многочлени, які записані на її пелюстках.
II. Формування вмінь учнів виконувати множення многочлена на одночлен.
Розв'язування вправ:
а) колективно з коментуванням — 447 (а, г), 448 (а, г), 453 (а, г), 454 (а, г), 456 (а, г), 457 (а, г);
б) самостійна робота навчального характеру:
варіант 1 — 447 (б), 448 (в), 453 (б), 454 (в), 456 (б), 457 (в);
варіант 2 — 447 (в), 448 (б), 453 (в), 454 (б), 456 (в), 457 (б).
Розв'язання і відповіді
Вправа 447.
а) 6a3с3 – 8a2с4 + 10ас4 – 2a2с3; б) 6пх4 +10n2x3 – 2nx2 + 8n3x;
в) 2a5c – 4a4с2 + 2,8a2с3 – 8a2c; г) -4x5y2 + 2x3y4 + x2y4 + 6х2y3.
Вправа 448.
a) 2a3x4 + 3a2x3; б) -1,4c4y2z – 2c3z3;
в) 0,1n3z – 0,2nz4; г) -14x4y3 – x5y.
Вправа 453.
а) 1,2. б) 3. в) 9. г)
.
Вправа 454.
а) 1,25. б) . в) 5. г) 3.
Вправа 456.
а) 3. б) 5. в) 9. г) 13.
Вправа 457.
а) 2(а3 + 6) + 5а(3а – а2) – 3а2(5 – а) = 2а3 + 12 + 15а2 – 5а3 – 15а2 + 3а3 = 12;
б) 2х3(8 – 5x) – 8x(2x2 + x3) + 6(3x4 – 4) = 16x3 – 10x4 – 16x3 – 8x4 + 18x4 – 24 = = -24;
в) 6х(2у2 – (5х + у) · 3у) + 3ху(2у + 30х) = 12ху2 – 6х(5x + у) · 3у + 6ху2 + + 90х2у = 12ху2 – 90х2у – 18ху2 + 6х2у + 90ху2 = 0;
г) 3аb + 6((2а + b)а + 5) – 3а(3b + 4а) = 3аb + 6(2а2 + аb + 5) – 9аb – 12а2 = = 3аb + 12а2 + 6аb + 30 – 9аb – 12а2 = 30.
ІІІ. Домашнє завдання
§ 12. Вправи 446, 452, 455.
IV. Підбиття підсумків уроку
Завдання класу.
Відповісти на запитання рубрики «Перевір себе» (с. 99 підручника).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»