УРОК № 23 Тема уроку. Многочлени.

Опис документу:
УРОК № 23 Тема уроку. Многочлени. Мета уроку: формування понять «многочлен», «степінь многочлена», «стандартний вигляд многочлена»; формування вмінь учнів записувати многочлени в стандартному вигляді. Тип уроку: комбінований. Хід уроку Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ІІ. Цілі вирази

УРОК № 23

Тема уроку. Многочлени.

Мета уроку: формування понять «многочлен», «степінь многочлена», «стандартний вигляд многочлена»; формування вмінь учнів записувати многочлени в стандартному вигляді.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Наприкінці уроку зібрати робочі зошити учнів для перевірки виконання домашнього завдання та ведення зошитів.

II. Аналіз тематичної контрольної роботи

Аналізуючи контрольну роботу, вчитель оголошує оцінки (бали), які одержали учні, та називає типові помилки, враховуючи які, учитель добирає вправи, індивідуальні завдання.

III. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Вивчення нового матеріалу можна здійснити відповідно до пункту 10 підручника за наступним планом.

План

1) Означення многочлена.

2) Тричлен, двочлен та одночлен як окремі випадки мно­гочленів.

3) Подібні члени многочлена.

4) Многочлен стандартного вигляду.

5) Степінь многочлена.

  1. Усне розв'язання вправ 365—368.

IV. Закріплення та осмислення нового матеріалу

Розв'язування вправ:

1) колективно з поясненням — 369 (а, з, и, і), 370 (а, д), 371 (а, д), 373 (а, д), 375 (в), 377, 378 (а, г);

2) самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 369 (б, г, д, є), 370 (в, ґ), 371 (б, г), 373 (в, ґ), 375 (а), 378 (в);

варіант 2 — 369 (в, ґ, є, ж), 370 (б, г), 371 (в, ґ), 373 (б, г), 375 (б), 378 (б).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 369.

a) 3x + bx; б) 5аbс2; в) 2 + х; г) 7ас + 3ах; ґ) -а2 + а2 = 0; д) 14х2у 6ас2;

є) 2а + 3b; є) -а + а2; ж) 3с 2у; з) -0,5 + 0,5х; и) -2х; і) q3.

  • Вправа 370.

а) 2а – 3х; б) -т – 5с; в) -6р; г) -4,7х – 5; ґ) 5а2х; д) 2а.

  • Вправа 371.

а) 2 12; б) 2а2 7аb + b2; в) 11a10ab;

г) 1,7х2 – у2 + 0,8у; ґ) 2a2b + 6ab2; д) 1х3у ху3.

  • Вправа 373.

а) 4а b + 2b2; б) 7х – у2 – ху; в) -36z3 + 3t + 37; г) х3 x2; ґ) а; д) 15q.

  • Вправа 375.

а) 0. б) 0,25. в) -0,632.

  • Вправа 377.

ab – 4с2.

  • Вправа 378.

а) а4 а3 + 3а2 3а + 5; б) -а5 а3 + а2 + а + 1;

в) 5а5 + а33а2 + 2а – 5; г) 33а2с + 2ас + с2.

V. Домашнє завдання

§ 10. Вправи 372, 374, 376.

VI. Підбиття ПІДСУМКІВ уроку

Завдання класу.

1) Що таке многочлен? Наведіть приклади.

2) Які з наведених виразів є многочленами?

а) 3х + ; б) + 3аb; в) 6x 5 + х2; г) (3х + 2)2.

3) Який многочлен називають многочленом стандартного вигляду?

4) Який із наведених многочленів є многочленом стан­дартного вигляду? Якщо многочлен не є многочленом стандартного вигляду, зведіть його до многочлена стан­дартного вигляду.

а) 4х2 + 3х – 2х2; б) -2х2 + 3х3 + 5х;

в) 6а · 2ab 4b2; г) 2ху · 5у 3у · 5х2.

2

О.М.Роганін Алгебра 7 клас розробки уроків Урок № 23

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн