УРОК № 22 Тема. Віднімання натуральних чисел.

Опис документу:
УРОК № 22 Тема. Віднімання натуральних чисел. Мета: пояснити учням, що віднімання, як і додавання натуральних чисел, можна виконувати, використовуючи певні властивості; сформува¬ти вміння учнів використовувати властивості віднімання під час виконан¬ня обчислень; продовжувати відпрацьовувати навички віднімання бага¬тоцифрових чисел. Автор Бабенко

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 22

Тема. Віднімання натуральних чисел.

Мета: пояснити учням, що віднімання, як і додавання натуральних чисел, можна виконувати, використовуючи певні властивості; сформува­ти вміння учнів використовувати властивості віднімання під час виконан­ня обчислень; продовжувати відпрацьовувати навички віднімання бага­тоцифрових чисел.

Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань

Усні вправи

  1. Яке число треба додати до 17, щоб отримати 53?

  2. Від якого числа треба відняти 47, щоб отримати 17?

  3. Яке число треба відняти від 72, щоб отримати 34?

  4. Поставте замість квадратиків такі числа, щоб рівності стали правиль­ними:

219 + = 219; 317 – = 317; 711 – = 0; 219 + 314 + = 1314;

89 + + 74 + = 200; 387 + + + 13 = 1000.

II. Формування знань

Завдання 1. Обчисліть:

1) 428 – (128 + 126); 2) (428 – 128) – 126; 3) (428 – 126) – 128;

4) (619 + 282) – 219; 5) (619 – 219) + 282; 6) (282 – 219) + 619.

Порівняйте відповіді у прикладах 1) і 2), 3); 4), 5) і 6). Що ви помітили?

Завдання 2. Знайдіть серед виразів рівні:

1) 65 – (а + 45); 2) (65 – а) + 45; 3) (65 – а) – 45; 4) (65 – 45) – а;

5) (65 + а) – 45; 6) (65 – 45) + а; 7) (65 – 45) – а; 8) (а – 45) + 65.

Отже, іноді для обчислень зручніше використовувати властивості віднімання, що можна записати за допомогою літер (замінивши їх числа­ми) так:

(Відкривається таблиця-схема «Віднімання натуральних чисел. Вла­стивості віднімання».)

Схема-таблиця «Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання»

a = b + c

Властивості:

1. а - а = 0; 2. а – 0 = а;

3. 0 – 0 = 0; 4. а – (b + с) = (а b) с = (а с) b;

5. (а + b) с = (а с) + b = (b с) + а.

III. Закріплення знань учнів

Усні вправи

  1. Обчисліть: 28 (18 + 3); 45 (35 + 7); (88 + 17) 28; (79 + 14) 14.

  2. Спростіть вираз: 28 (18 + а); 45 (35 + b); (88 + х) 28; (y + 14) 14.

Вправи для письмового виконання

№ 244; 246; 211 (3; 5; 6); 220 (1); 222; 224; 234 (2,4); 238 (2).

Вправи № 244, 246 формують уміння учнів застосовувати властивості віднімання для спрощення обчислень та спрощення виразів. При цьому вимагати від учнів точного, правильного формулювання властивостей необов'язково.

Вправи 211,220 дозволяють відпрацьовувати навички віднімання і до­давання натуральних багатоцифрових чисел.

Вправи № 222 і 224 дозволяють відпрацювати навички розв'язання за­дач на співвідношення «більше на» та «менше на». Вправи № 234, 238 — додатково для «сильних» учнів.

IV. Домашнє завдання

п. 8, №№ 245; 247; 221(2), 223, на повторення № 252.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.