УРОК № 20 Тема уроку. Виконання вправ на тотожні перетворення одночленів.

Опис документу:
УРОК № 20 Тема уроку. Виконання вправ на тотожні перетворення одночленів. Мета уроку: формування вмінь учнів виконувати тотожні перетворення одночленів. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ІІ. Цілі вирази

УРОК № 20

Тема уроку. Виконання вправ на тотожні перетворення одно­членів.

Мета уроку: формування вмінь учнів виконувати тотожні пере­творення одночленів.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

  1. Перевірити наявність виконаних домашніх завдань і від­повісти на запитання, які виникли в учнів.

Розв'язання

    • Вправа 337.

а) 2а · 3b = 6ab; б) 12ах · а2 = 12а3х; в) -5сz · cz = -5с2z2;

г) 0,3а · 2аb2 = 0,6а2b2; ґ) тп · 3п2 = 1тп3 = тп3; д) (-2ab) · (-3) = 6ab;

є) а2 · 3bс · а3 = 3а5bс; є) -3 · (-5)ху = 15ху;

ж) х · х2 · 1х3 = ·х6 = х6; з) 2,5ах · (-0,4)х2 = -1ax3 = -ax3.

    • Вправа 339.

а) Якщо а = -1, b = 5, то 2а4b = 2 · (-1)4 · 5 = 2 · 1 · 5 = 10.

б) Якщо х = 0,2, у = -3, то 2у3 = -0,22 · (-3)3 = -0,04 · (-27) = 1,08.

в) Якщо х = -0,2, с = -, то -0,5хс3 = -0,5 · (-0,2) = 0,1 · =

= 0,1 · (-0,125) = -0,0125.

    • Вправа 343.

а) (3ax2)3 = 27a3 x6; б) (x3y3)2 = х6 у6;

в) (-2аb)3 = -8а3 b3; г) -3ху3 · 2ху3 = -6х2у6; ґ) (-2а2b)3 = -8а6b3.

  1. Фронтальне опитування.

Завдання класу.

1) Що таке одночлен? Наведіть приклади.

2) Що таке одночлен стандартного вигляду? Наведіть при­клади.

3) Що таке коефіцієнт одночлена?

4) Як перемножити два одночлени?

5) Як одночлен піднести до степеня?

6) Що називається степенем одночлена?

7) Подайте вирази, подані в таблиці 4 (усно), у ви­гляді одночлена стандартного вигляду і визначте його степінь.

Таблиця 4

А

Б

В

Г

Д

1

3х · 2у

5аx2 · 2ах

-2аb · (-3а2b)

-0,5х · (-2х)

· 3x

2

(2ах)2

(-3а2)2

(0,2x3m)2

(-2а2т)3

3

2аb · 3а2с

-am2 · 3т2р

abc · (-ab2c3)

2х · (-3х2) ·х3

-2х · (-2х) (-2х)

4

(3аx2)3

(x3y3)4

(-2a2b)3

(-0,5x2y)2

5

2а (3mc)2

c2 · (-2xc)3

(-2а2)3 · а3

-2у3 ·

1ах · ах

II. Формування вмінь учнів тотожно перетворювати одночлени

Розв'язування вправ:

1) колективно з коментуванням 346 (а, г, ґ), 347 (а, д), 348 (а, г), 351 (а, д), 352 (а, г, ґ), 354 (а, є), 355 (а), 356 (а, д, є), 358 (а, д), 359 (а, г), 361 (а, б);

2) самостійна робота навчального характеру:

варіант 1 — 346 (б), 347 (в, г), 348 (б), 351 (в, г), 352 (б), 354 (в, ґ, є), 355 (б), 356 (в, ґ), 358 (б, ґ), 359 (в);

варіант 2 — 346 (в), 347 (б, ґ), 348 (в), 351 (б, ґ), 352 (в), 354 (б, г, д), 355 (в), 356 (б, г), 358 (в, г), 359 (б).

Розв'язання і відповіді

  • Вправа 346.

а) х2у2; б) а2сх4; в) 30а2x5; г) 30с2z5; ґ) 2c3xz2.

  • Вправа 347.

а) 16; б) -4500; в) 25,6; г) -13,5; ґ) ; д) 3600;

  • Вправа 348.

a) 6а2х2уz3; б) -10а3x2y6; в) 3а2b6; г) -а3mn4.

  • Вправа 351.

а) 16а4n4; б) 81x8; в) 0,0001а4x8; г) 0,0001a4c8; ґ) х8у4; д) 5a4b8c4.

  • Вправа 352.

а) 16a4c12; б) a4x12; в) -243а5n10; г) -0,008x3y6; ґ) a4x4y8.

  • Вправа 354.

а) 4а5x7; б) n5x3z9; в) -500x7y12; г) -1a9x8; ґ) 75x8y8 ; д) -6а45b25;

є) -16m6n4; є) 0,1х9у6.

  • Вправа 355.

а) х4 · х8 + 3 = 0; х12 + 3 = 0 ; х12 = -3 ; немає коренів, бо х12 невід'ємне число.

б) 2х7 · х5 = -31; 2х12 = -31; х12 = -15,5; немає коренів, бо х12 — невід'ємне число.

в) -8y4 y8 = 64 ; -8у12 = 64 ; у12 = -8 ; немає коренів, бо х12невід'ємне число.

  • Вправа 356.

a) -1; б) 1 і -1; в) -1 і 1; г) -1; ґ) 0 і 1; д) 0 і 2; є) 0 і 1.

  • Вправа 358.

а) (-2а2)3; б) (3а3y5)3; в) (-0,1ab4)3;

г) (0,4х6y9)3; ґ) ; д) (100y7x10)3.

  • Вправа 359.

а) -0,3y2 · x4y6 = -0,1 x4y8; б) -8a2b2 · = 4a5b7;

в) 0,6a2b · 10b2 = 6a2b3; г) 5m2n3 · = - m5n6.

  • Вправа 361.

Якщо 2b2с = 5, (a2b)2 = 2, тоді:

a) (-2а2b2c)3 · (3ab2)2 = (-a2 · 2b2c)3 · 9a2b4 = (-a2 · 5)3 · 9 a2b4 =

= -125 · 9 · a6a2b4 = -1125a8b4 = -1125 ((a2b)2)2 = -1125 · 22 = -1125 · 4 =

= -4500,

б) (-0,5 a2b4)2 · (2a2bc)3 · a2b = 0,25 (a2b)2 (b3)2 · 8a6b3c3 · a2b =

= 0,25 · 2 · 8a8b10c3 = 0,5a8 · b4 (8b6c3) = 0,5a8b4 (2b2c)3 =

= 0,5a8b4 · 53 = 0,5 ((a2b)2)2 · 125 = 0,5 · 4 · 125 = 250.

III. Домашнє завдання

§ 9. Вправи 345, 349, 350, 353, 357, 360.

VI. Підбиття підсумків уроку

Завдання класу.

1) Укажіть порядок дій при спрощенні виразів:

а) 0,5mn · (2m2n3)6; б) (0,5mn)10 · (2m2n3)7.

2) Скільки коренів має рівняння?

а) х3 · х2 = 1; б) х3 х6 = 1; в) х3 х2 = -1; г) х3х5 = -1.

3

О.М.Роганін Алгебра 7 клас розробки уроків Урок № 20

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.