Урок "Нерівності" Узагальнення та систематизація навчального матеріалу в нестандартній формі - складаючи пазли

Математика

Для кого: 9 Клас

03.03.2019

677

0

22

Опис документу:
урок узагальнення та систематизації знань учнів з теми “Нерівності”, вдосконалення навичок розв’язувати лінійні нерівності та системи лінійних нерівностей урок стане в нагоді при підготовці учнів 9 класу до ДПА. учні навчаться використовувати навички розв'язування нерівностей та їх систем у нестандартній ситуації
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Нерівності

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми “Нерівності”; вдосконалити навички учнів розв’язувати лінійні нерівності та системи лінійних нерівностей; формувати вміння застосовувати набуті знання в нестандартній ситуації;

Розвивати творче мислення учнів;

Виховувати математичну грамотність.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

Обладнання: підручник, малюнки із зображенням ацтеків, картки із завданнями, сигнальні картки, кросворд, картки із державними вимогами до загальноосвітньої підготовки учнів з теми “Нерівності”, картки до ключа-підказки (букви: З, Н, А, Н, Н, Я).

Епіграф: Знання –це скарб. А вміння користуватися цим скарбом – велике вміння. /С. Д. Пуассон/

Хід уроку

І. Організаційна частина.

(Оголошення теми, мети уроку)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми повторимо та закріпимо знання з теми Нерівності. Які нам знадобляться при складанні іспиту з алгебри.

Проведемо урок у незвичній формі. Це буде урок-подорож у таємничу країну Ельдорадо.

З сивої давнини відома людям легенда про міфічну країну Ельдорадо, країну великих скарбів. Не одне покоління дослідників шукало до неї шлях, але так і не знайшло. Дорогу знали лише давні племена ацтеків. Плем’я ацтеків залишило підказку-ключ до цієї країни.

Отже, на сьогоднішньому уроці ми будемо трішки дослідниками і спробуємо дізнатися, що ж за підказку залишили нам ацтеки і чи справді з її допомогою ми зможемо знайти скарби країни Ельдорадо. На кожному етапі уроку ми будемо відкривати букви з цієї підказки.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Робота в парах – розгадування кросворду. Хто швидше виконав завдання заповнює такий же кросворд на дошці

2. Усні вправи (робота з сигнальними картками), кожну відповідь учні коментують

Запитання: Чи вірні твердження

1. a-b=-3,7, a<b

2

R(r)

.

a<b, c<d

3. n4+5>0

4. a>c: a)2a>2c

b)-1,7a>-1,7c

5. Розвязати нерівність – це означає знайти всі її розвязки.

6. Множину розвязків нерівності записують у вигляді проміжків.

7. Розвязком системи нерівностей з однією змінною називають значення змінної, яке задовольняє хоча б одну з нерівностей системи.

ІV. Розв’язування вправ.

Завдання на кожній парті. Завдання розв’язуються на дошці, учні з високим рівнем знань розв’язують самостійно, додатково виконуючи завдання підвищенного рівня складності

V. Підведення підсумків.

1. Скласти слово з відкритих букв (ЗНАННЯ)

2. Метод Прес

Питання: Чому знання вважаються скарбом? Чи необхідно вміти використовувати свої знання?

Методом мозкового штурму

  1. Сформулюйте означення нерівності

  2. Як записують розвязок нерівності?

  3. Що означає розвязати систему нерівностей.

VI. Домашнє завдання.

§48-52 (повторити)

§56 (повторити)

Завдання на індивідуальних картках

2

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця