Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Шляхи формування української ідентичності в новій українській школі
»
Взяти участь Всі події

Урок. Написання великої букви Ц. За ПТ "Росток", 1 клас

Українська мова

Для кого: 1 Клас

23.04.2020

547

6

0

Опис документу:
Головними особливостями вивчення української мови в 1 класі за педагогічною технологією «Росток» є: домінуюче використання діяльнісного методу навчання через лінгвістичну казку; розділення навчання грамоти на дві окремі, не пов’язані між собою, програмами: «Навчання грамоти: навчання читання» та «Навчання грамоти: навчання письма». Автор: Бурилкіна Людмила Вікторівна
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Підготувала: Бурилкіна Л.В.

Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас

За навчальним проектом «Росток»

Тема. Написання великої букви Ц.

Мета:

навчальна: вчити правильно писати велику рукописну літеру Ц та поєднувати її з іншими літерами у буквосполученнях відрізняти друковану букву від рукописної; закріплювати вміння писати вивчені літери; удосконалювати правильну посадку під час письма, уміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;

розвивальна: розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати графічний матеріал;

виховна: виховувати старанність.

Обладнання: підручник «Українська мова» Прописи. 1 клас.3 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –88 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма, цеглинки LEGO.

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності.

Організація уроку.

Вушка прислухайтесь,

Очки – придивляйтесь,

Носик – глибше дихай,

Ротик – посміхнись.

Спинки розправляйтесь,

Ручки піднімайтесь,

Нумо до роботи

Дружно всі взялись!

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.

1.Вправа «Листочок».

Знайди і закресли букву, яка «заблукала» і не потрапила на свій листочок. Поясни свій вибір. Наведи інші букви кольоровим олівцем.

ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.

Робота у парі

Придумайте казку про те, як Білочка, Лисичка і Їжачок у Лісовій школі вчилися правильно писати букви И, Й, Ш, Ц, Щ, Ч.

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.

*Визнач краще письмо в зошитах звірят.

* Напиши Вовчику букву Ц.

V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

1.Розмалюй Казкову галявину буквами Ц.

2.Викладення букви Ц із цеглинок LEGO. Робота в парах.

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей, пальчикова гімнастика)

1. Глибоко вдихніть, замруживши очі якомога сильніше. Напружуйте м’язи шиї, обличчя, голови. Затримайте подих на 2–3 секунди. А потім швидко видихніть, широко розплющивши на видиху очі. Повторіть 5 разів.

2. Заплющте очі, промасажуйте надбрівні дуги й нижні частини очиць круговими рухами — від носа до скронь.

3. Заплющте очі, розслабте брови. Поводіть очними яблуками зліва направо й справа наліво. Повторіть 10 разів.

* Запамятай правильне написання букви. Який звук позначає ця літера?

Учитель. Розгляньте уважно на схемах (с.18 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання великої букви Ц.

Учитель.

- Сьогодні ми навчимося писати велику літеру Ц та будемо поєднувати її з іншими літерами.

Буква Ц

Графічний аналіз великої букви Ц

У великої букви Ц перший і другий елемент складається із прямої із заокругленням вгорі і внизу. Ці елементи мають багато спільного із великими буквами Й, Ш. А третій елемент являє собою такий самий елемент-петлю, як і в малої букви ц.

Засвоєння конфігурації літери

Показ написання літери Ц на дошці з поясненням послідовності зображення елементів.

Алгоритм написання великої букви Ц

Починаємо писати велику літеру «це», як і велику літеру «й», «ша». Ставимо крапку трохи нижче міжрядкової, пишемо верхнє заокруглення, подовжену похилу лінію, не доводячи до нижньої рядкової, робимо нижнє заокруглення, ведемо похилу з’єднувальну лінію вверх-управо до міжрядкової, не відриваючи руки, пишемо подовжену похилу із заокругленням внизу, ведемо лінію трохи вище нижньої рядкової і пишемо коротку петлю, доводимо лінію до середини робочого рядка.

* «Письмо в повітрі» під рахунок.

Буква Ц

- Напишіть елементи в повітрі: «і - раз – і, два – і, три - і».

*Письмо на дощечках.

Учитель. А тепер спробуйте самостійно записати велику букву Ц на дощечках.

*Письмо на тренажерах для письма букви (6 р.)

Діти пишуть велику букву Ц.

VІ. Самостійна робота.

Виконай письмове завдання. Записати у зошиті, ст.18:

Написання великої букви Ц у «Прописах»:

  • по слабонаведених лініях;

  • по пунктирних лініях;

  • самостійне письмо у другому рядку.

  • Яких правил потрібно дотримуватися під час письма?

Зошит швидко розгортаю,

Руку правильно тримаю,

За поставою слідкую.

З чистотою я дружу,

На «відмінно» напишу.

  • велику букву: Ц;

  • склади: Ці, Ци, Цо, Це, Цв, Ця;

  • слово: Цікаво;

  • речення: Цвіте калина.

VІ. Фізкультхвилинка.

Забавлялись зайченята (встати, підняти руки вгору, потягнутися)

Виглядаючи маму і тата. (руки на пояс, повороти вліво, вправо)

Ось так – лапку до лапки (поплескати в долоні)

Ось так – шапку до шапки (руки до голови, вгору)

Ось так – вусом потрусим (похитати головою)

Так, так, так! (пострибати)

VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.

Продовження роботи в зошиті.

Знайди і закресли букви, які написані неправильно.

1. Вправа «Знайди помилку».

2. Прочитай друкованими літерами і запиши рукописними.

Ц ц Ценів

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Яку букву ми писали?

  • Коли вживаємо велику букву?

  • Що цікавого дізнались?

Вправа «Сонечко»

  • Як Сонечко оцінило б вашу роботу? Намалюйте його настрій від вашої роботи на своєму листочку?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.